DSG S modu?

GG

Üye
İsim
Gürkan
Herkese merhaba,

Eşim bugün aracı sürerken yanlışlıkla manuele almış sanırım, sonra beni aradı yoldan, tekrar otomatiğe alırken ekranda S2 yazmış vitesi, sonra geri çekince düzelmiş ve D2 yazmış.

Ne anlama geldiğini bilen var mı?

Herkese merhaba,

Eşim bugün aracı sürerken yanlışlıkla manuele almış sanırım, sonra beni aradı yoldan, tekrar otomatiğe alırken ekranda S2 yazmış vitesi, sonra geri çekince düzelmiş ve D2 yazmış.

Ne anlama geldiğini bilen var mı?
Hocam S modu DSG'nin spor modudur. Daha yüksek devirlerde vites değişimi yapar. 60'a gelince 7. vitese atmaz yani :)  

D/S konumundayken (mandala basmak gerekiyor mu bilmiyorum) aşağı yöne her çekip bırakışınızda D/S modları arasında geçiş yapar. Sağ tarafa iterseniz manuel olur. 

2013golf7_3.jpg

Not: Yokuşlu ve virajlı yollarda S modunda kullanmak çok keyifli oluyor bilginize. (tüketim artar ama :)  )

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkürler, sürüş paketim olmuşçasına sevindim :)

Hocam S modu DSG'nin spor modudur. Daha yüksek devirlerde vites değişimi yapar. 60'a gelince 7. vitese atmaz yani :)  

D/S konumundayken (mandala basmak gerekiyor mu bilmiyorum) aşağı yöne her çekip bırakışınızda D/S modları arasında geçiş yapar. Sağ tarafa iterseniz manuel olur. 

Ekli dosyayı görüntüle 1851

Teşekkürler, sürüş paketim olmuşçasına sevindim

D ve S konumunda geçiş yaparken Mandala basmaya gerek yok geriye doğru çekmeniz yeterli.

SAYGILARLA

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sürüş paketinin olması ile S,D ve Manuel modu el ile geçiş yapmanın ne gibi farkları var?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ekli dosyayı görüntüle 1851

Not: Yokuşlu ve virajlı yollarda S modunda kullanmak çok keyifli oluyor bilginize. (tüketim artar ama :)  )
ve hatta hocan N moduna alırken bile mandala basmaya gerek yok yağ gıbı geçiyo valla :)

Sürüş paketinin olması ile S,D ve Manuel modu el ile geçiş yapmanın ne gibi farkları var?Sent from my iPhone using Tapatalk
Hocam sürüş profili seçme gaz hassasiyetini falan ayarlıyor. Ekonomiye alınca serbest sürüş modunu aktif ediyor. DSG'deki modlar ise sadece şanzımanın karakterini değiştiriyor.

Hocam sürüş profili seçme gaz hassasiyetini falan ayarlıyor. Ekonomiye alınca serbest sürüş modunu aktif ediyor. DSG'deki modlar ise sadece şanzımanın karakterini değiştiriyor.Sent from my iPhone using Tapatalk
Gaz pedalında değişim oluyor

ve hatta hocan N moduna alırken bile mandala basmaya gerek yok yağ gıbı geçiyo valla [emoji4]
Hocam DSG olmayınca bizimkisi bilemedim kusuruma bakmayın :) 2014 Passattı biliyorum ama vites biraz farklı golftekinden.

Bu arada DSG muhabbeti geçmişken@erkanz hocamı da anmadan geçmeyeyim. Saygılar hocam :)

Gaz pedalında değişim oluyor Sent from my iPhone using Tapatalk
Hocam yüksek devirde gezdiğinden dolayı pedala basışınızda daha hızlı bir tepki alıyor olabilirsiniz. Ben DSG S modunun gaz pedalını değiştirdiğini düşünmüyorum.

Hocam yüksek devirde gezdiğinden dolayı pedala basışınızda daha hızlı bir tepki alıyor olabilirsiniz. Ben DSG S modunun gaz pedalını değiştirdiğini düşünmüyorum. Sent from my iPhone using Tapatalk
Yoo gayet değişiyor başka bir fark olabilir ama dediğiniz değil.

Hocam yüksek devirde gezdiğinden dolayı pedala basışınızda daha hızlı bir tepki alıyor olabilirsiniz. Ben DSG S modunun gaz pedalını değiştirdiğini düşünmüyorum.

Hocam gerçekten değişiyor.Ben özellikle kontrolsuz kavşak ve yola çıkışlarda s moduna alıyorum ani hareketler için, d modunda araç bassanızda gitmiyor çünkü :)  Ekonomi yapacam diye bas bas bağırıyor (yani bağırmıyor :)  )

SAYGILARLA

Yoo gayet değişiyor başka bir fark olabilir ama dediğiniz değil.

Muhammed Hocam Birgün Biraraya gelirsek DSG yi S modunda kullandırtayım sizlere :)  Değişim varmı yok mu ... koltuğa yaslandırıyor mübarek... Homurtusu ve Çift çıkış GTI egzost ses çıkışıda cabası :) :)  

Geri
Üst Alt