6,5" Comp. Media SD Kart Dinleme Ayarı

Terms

Paylaşımcı Üye

Araç
Golf 7 1.4 TSI 125 DSG Highline
1.jpg

11.png

12.png

13.png

14.png

15.PNG

Arkadaşlar Merhaba,

Sorayım, yok sormayayım diye aylar geçti.
En sonunda sorayım ne olacaksa olsun dedim.

Üstteki eklentilerden en alttaki içeriği 36 Klasör 35 Sanatçının albümleri olan 16GB lik SD kart.

Ben SD karttaki Bütün sanatçı klasörlerini alt klasörleri karışık (Random) çalsın istiyorum ama bir türlü olmuyor.
        1. Resimdeki şekil; Tüm Klasörleri karışık çal demek diye biliyorum ama ayarlayınca Şarkıları alfabetik sırayla çalıyor.
        2. Resimdeki şekil; Ne demek bilmiyorum ama medya cihazı 36 şarkıcıdan 3 veya 4 tanesini seçip onları karıştırıyor.

Soru; SD Karttaki bütün klasörleri, şarkıcıları karışık nasıl çaldırırım?

Moderatör tarafında düzenlendi:
2. seçenek aktifken listeyi karışık çalıyor ama bulunduğu klasörü mü tüm kartı mı karışık çalıyor fikrim yok malesef.

3. seçenekte şarkıyı 1 kez tekrar çalıyor

4. seçenekte de klasörün tamamını çalınca tekrar baştan çalıyor diye biliyorum.

Sizin istediğinizi o 3 kombinasyonda yapmıyor hocam.

Tam hatırlayamadım ama Ayarlar kısmında klasör seçimi konusunda bir ayar olabilir. Araca gidince bakabilirim. Ama benimki 6.5 inç çinli media farklı olur mu bilmiyorum.

1. Sıradan çalma

2. Bulunduğu klasörde karışık çalma

3. Aynı parçayı 1 kere daha çalar sonra sıradakine geçer

4. Aynı parçayı sürekli tekrar çalar, ta ki siz değişene kadar

2. seçenek aktifken listeyi karışık çalıyor ama bulunduğu klasörü mü tüm kartı mı karışık çalıyor fikrim yok malesef.

3. seçenekte şarkıyı 1 kez tekrar çalıyor

4. seçenekte de klasörün tamamını çalınca tekrar baştan çalıyor diye biliyorum.
Mustafa Hocam

2 nolu resimdeki seçenekte karışık evet ama kafasına göre 36 klasörden 3-4 tanesini seçip onları karışık çalıyor diğerlerine dokunmuyor.

Bu 3-4 klasörü(şarkıcıyı) neye göre seçiyor onuda çözemedim.

Soru; SD Karttaki bütün klasörleri, şarkıcıları karışık nasıl çaldırırım?
4.jpg

Şöyle bir seçenek olsa istediğimi yaptırabileceğim sanki ama yok malesef.

Bu ayarı yapamıyorum.

O kadar uğraşmaya gerek varmı adaşım.

Verdiğim numaralı fotolardan 2. nolu foto aynı değil mi?
Sd kartın içini komple karışık çalmak için videodaki adımlar yeterli.

SEÇİM > SD > En üste çıkıp Karışık Çalmaya tıklamalıyız.

2. Fotodaki işlem sadece o anki klasörü karışık çalmaya yarıyor hocam.

Ekli dosyayı görüntüle 45801

Şöyle bir seçenek olsa istediğimi yaptırabileceğim sanki ama yok malesef.

Bu ayarı yapamıyorum.
Böyle bir seçenek hem seçili parçayı tekrarlı çal ; hem de parçaları karıştır demek bu. 

Benim dediğimi yarın bir deneyin zor değil gerçekten 3 dokunuş yeterli. İşten eve gelene kadar böyle dinledim, tüm klasörleri dolaştı.

Sd kartın içini komple karışık çalmak için videodaki adımlar yeterli.

SEÇİM > SD > En üste çıkıp Karışık Çalmaya tıklamalıyız.

2. Fotodaki işlem sadece o anki klasörü karışık çalmaya yarıyor hocam.

Böyle bir seçenek hem seçili parçayı tekrarlı çal ; hem de parçaları karıştır demek bu. 

Benim dediğimi yarın bir deneyin zor değil gerçekten 3 dokunuş yeterli. İşten eve gelene kadar böyle dinledim, tüm klasörleri dolaştı.
Deneyeceğim. (y)

ben de geçen sd karta attım dinledim özlemişim böyle dinlemeyi...genelde spotifydan dinlerim çünkü.

konuyu bölüyorum ama...

kolay 320kb mp3 veya flac indirebileceğimiz virüssüz reklamı az sayfa bilen arkadaşlar varsa paylaşabilir mi rica etsem?

direkt buraya yazmanın mahsuru varsa özel mesaj atabilirsiniz.

bir de bizim teypler flac açıyor mu direkt sd karttan?

kolay 320kb mp3 veya flac indirebileceğimiz virüssüz reklamı az sayfa bilen arkadaşlar varsa paylaşabilir mi rica etsem?
+1

Sırf o işlerle uğraşırken reklam virüs spam trojan vs yememek için Spotify dinliyorum.

Gençken çok uğraşırdım torrent vs ancak o zamanlar da arabam yoktu  :D

@Terms

Buldum Ahmet Hocam

https://youtu.be/K8zNzYGvOZs

Seçim

Sd

En yukarı alıyoruz

Karıştır butonuna basıyoruz
@TermsAhmet Hocam Videodakine ek olarak ayarlardan "karışık/yinele alt klasörler de dahil" gibi bir seçenek olmalı onu aktif etmek gerekir. 

Aktif değilken videodaki gibi listenin üstünden karışık sekmesine basarsak , sd kart içinde klasörler harici birkaç şarkı olduğunu varsayarsak sadece o birkaç şarkı karışık döngüye girer. 

Bir de ,/monthly_2021_04/13.png.f510a8ed810fad021de98a6e6cb0e535.png

Yukarıdaki seçenek, seçilen parçayı 1 defadan fazla tekrar tekrar çalar.

/monthly_2021_04/14.png.a0343ab5c3501a075b8fb9dc2c9bd177.png

Yukarıdaki seçenek, klasörü yineler. Ayarlardan alt klasör sekmesi aktifse klasör içindekiler de döngüye dahil edilir.

Eğer ki bir klasörde 1 şarkı var ve yukarıdaki sekme aktifse de o şarkı tekrar tekrar çalar. Yani yukarıdaki 3 numaralı resimdeki sekme ile dolaylı yoldan ayni işe yaramış olur (bu da olasılık dahilinde olduğu için ekledim)

Ahmet Hocam Videodakine ek olarak ayarlardan "karışık/yinele alt klasörler de dahil" gibi bir seçenek olmalı onu aktif etmek gerekir. 

Aktif değilken videodaki gibi listenin üstünden karışık sekmesine basarsak , sd kart içinde klasörler harici birkaç şarkı olduğunu varsayarsak sadece o birkaç şarkı karışık döngüye girer. 
Anladım Oğuz hocam.

Bende medya ekranında alt klasörlerde dahil seçeneği aktif. ve aşağıdaki gibi direk ana ekrandan ayarlayıp seçiyorum. Ne varkı medya cihazı 3-5 kasör belirleyip onları kendi arasında karışık çalıyor.
Ben de arada bir manuel olarak başka şarkı seip tekrar alttaki gibi ayarlıyorum bu kez başka 3-5 klasör belirleyip onları karışık çalıyor. Neye göre 3-5 klasör belirliyor henüz çözemedim. :(

image.png

Ve buradaki gibi kullanıyorum. Klasör dışında doya, şarkı yok. Çünkü SD kart FAT32 formatlı ve tek klasörü 3.2GB ye kadar destekler.
Video daki gibi hiç yapmadım. Araca gidersem yapacağım bakalım ne olacak.

Ben SD kartı NTFS yaptığımda bazı şarkıları yarım kesip diğerine atlıyor sizlerde nasıl bilmiyorum.

Anladım Oğuz hocam.

Bende medya ekranında alt klasörlerde dahil seçeneği aktif. ve aşağıdaki gibi direk ana ekrandan ayarlayıp seçiyorum. Ne varkı medya cihazı 3-5 kasör belirleyip onları kendi arasında karışık çalıyor.
Ben de arada bir manuel olarak başka şarkı seip tekrar alttaki gibi ayarlıyorum bu kez başka 3-5 klasör belirleyip onları karışık çalıyor. Neye göre 3-5 klasör belirliyor henüz çözemedim. :(

Ekli dosyayı görüntüle 45813

Ve buradaki gibi kullanıyorum. Klasör dışında doya, şarkı yok. Çünkü SD kart FAT32 formatlı ve tek klasörü 3.2GB ye kadar destekler.
Video daki gibi hiç yapmadım. Araca gidersem yapacağım bakalım ne olacak.

Ben SD kartı NTFS yaptığımda bazı şarkıları yarım kesip diğerine atlıyor sizlerde nasıl bilmiyorum.
Multimedyada 16gb kartta fat32 sağlıklı çalışır. Fat32'nin desteklediği boyut klasör olarak değil dosya olaraktır.Yani 1 şarkı ya da 1 resim dosyadır.

Multimedyanın şarkı seçme algoritmasını neye göre yapıyor bilmiyorum. Ancak her klasöreden 1 tane 1 tane de çalar dersem yalan olur. 

Örneğin karışık sekmesini işaretleriniz. Sonra gittiniz başka klasöre girip başka şarkı seçip tekrar karışık sekmesini isaretlerseniz, o klasör içindekileri karıştırıyor. Yani (@Kysr038 ) yukarıdaki videodaki liste başından sekme aktif yapıp, daha sonra manuel olarak başka bir klasöre girip şarkı seçince , videodaki liste başındaki karıştır sekmesi devre dışı kalıyor.

Özetle tüm klasörler karışık olmasi için videodaki gibi klasörlerin liste başı (karta ilk girişte) karışık sekmesi seçili ve alt klasörler de aktif olmalı diye düşünüyorum. (Yine de denemeye devam ederiz)

Yukarıdakileri bi deneyin. Olmadı bir de sd kartı biçimlendirip şarkıları tekrar yükleyin. Ya da multimedyayı resetleyin. 

Geri
Üst Alt