Merceksiz Far LED Önerisi

Netrodo

Üye
İsim
Ömer Kaan
Merhabalar,

2020 Golf Comfortline Aracımın MERCEKSİZ Farlarını LED'e Çevirmek İstiyorum. Bundan Önceki Araçlarımın Hepsine LED Far Vardı O Yüzden Golf'te Görmüyorum. Sırf Mercek İçin Kalitesiz Replikalara Geçmek İstemiyorum Hem Garanti Hemde Elektronik Aksamda Sıkıntı Yaratıyorlar. Sizin Öneriniz Hangi LED Olurdu?

NOT: Yeni Passat, Tiguan Gibi Modellerin Merceksiz Araçlarında LED Aydınlatma Mevcut. 

@Netrodo elektronik aksam da ne gibi sıkıntılar yaratıyorlar

@Redgti Eğer Kalitesiz Olan Replikalardan Olursa Aracın Tesisatı ve Beyni Bozabiliyormuş. 

Merhabalar,

2020 Golf Comfortline Aracımın MERCEKSİZ Farlarını LED'e Çevirmek İstiyorum. Bundan Önceki Araçlarımın Hepsine LED Far Vardı O Yüzden Golf'te Görmüyorum. Sırf Mercek İçin Kalitesiz Replikalara Geçmek İstemiyorum Hem Garanti Hemde Elektronik Aksamda Sıkıntı Yaratıyorlar. Sizin Öneriniz Hangi LED Olurdu?

NOT: Yeni Passat, Tiguan Gibi Modellerin Merceksiz Araçlarında LED Aydınlatma Mevcut. 
Merceksiz taktığınız anda karşıdan gelen aracı kör eder., mercek olmadığı için ışık dağılır önünüzü göremezsiniz., yağmurlu havada hiç bişey göremezsiniz., paraya kıyıp Highline 'lardaki J Led orjinal farlar ile bunu çözebilirsiniz..

@forzaGilles Hocamın Düşüncesine Katılıyorum,
Replika istemediğinize göre bir süre daa durumunuzu ayarlayıp orjnal far almak daha mantıklı olucaktır.

Hocam merceksiz led far hem sizin için hem karşıdan gelen için faydasız. Orjinal led fara geçmek için de sadece maliyet değil araçta bir sürü tesisat çekilmesi ve bcm, gtw vb. bir sürü değişim gerek. Alınan yeni parçalara bileşen koruma kaldırması gerek. Yani gerek de gerek. Bunları da işinin ehli birinin yapması gerek. Ben henüz bu dönüşümü yapan birini görmedim. Basit bir işlem olsa ben de düşüneceğim ama işte kolay değil.
O nedenle bence replika far da hiç düşünmüyorsanız elinizdekini sevin :)  

Hocam merceksiz led far hem sizin için hem karşıdan gelen için faydasız. Orjinal led fara geçmek için de sadece maliyet değil araçta bir sürü tesisat çekilmesi ve bcm, gtw vb. bir sürü değişim gerek. Alınan yeni parçalara bileşen koruma kaldırması gerek. Yani gerek de gerek. Bunları da işinin ehli birinin yapması gerek. Ben henüz bu dönüşümü yapan birini görmedim. Basit bir işlem olsa ben de düşüneceğim ama işte kolay değil.
Zamanında Mk7 'deki Halogen fardan U Led 'li Adaptif Bi-Xenon Plus farlara forumda pek çok arkadaşımız bu uygulamayı yaptı., mantık aynı mantık olduğu için öyle abartılacak kadar zor bir şey değil..

@forzaGilles Hocam mk7 lerde bu mümkün ancak 7.5 larda bcm bunu desteklemiyor diye biliyorum. O yüzden highline olanınki ile değişmesi gerek. 
Görmedim derken 7.5 larda bunu yapan görmedim diye kastetmiştim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles Peki neden o zaman en boş passat'larda LED var hocam merceksiz olmalarına rağmen

@ogzogz Bu fara kısaya mercek takıp LED uygulayanda mevcut. Sonuçta kullandığımız araç Doblo değil Tofaş değil. Problem olacağını düşünmüyorum

2014 Hyundai İ30 ve 2018 Orta Paket Qashqai'mde Bile Mercekli Far Vardı LED Takıp Sıkıntısız Kullandım. Bu Donanım Yoksunu Aracımda Olmaması Üzücü. Ancak Maalesef LED Takmak Zorundayım Bişey Göremiyorum. Aracımın Garantisi Var Ne Yazıkki Replika Takamam...

@forzaGilles Olmuyor Hocam 15-20 Bin Harcamak Gerek En Az Vede Garantili Araca Sıfırdan Tesisat Çektirmek Sorun Bende.

Geri
Üst Alt