1.6 TDİ Sarı Yay İşareti Arızası Hk.

Srkng5

Üye
İsim
Serkan
Araç
Golf MK7 1.6 TDI
Merhaba Arkadaşlar,

Aracımda son zamanlarda sarı yay işareti yakmaya başladı aslında öncelerden de yakıyordu fakat kontağı kapatıp açınca düzeliyordu. Son günlerde sürekli yakmaya başladı bende servisin yolunu tuttum. 

İlgili arızanın yakıt besleme ünitesinden kaynaklandığını ve değişim yapılması gerektiğini ilettiler. Bende değiştirdim. Yalnız fiyatlar normal midir?  Sizin tecrübelerinize istinaden bu konuyu açtırdım?

aracım düzeldi. Lakin Kafama takılan bazı fatura kalemleri var  %25 zubizu indirimi olmasına rağmen Sizce ödediğim faturam normal mi ? Geri dönüşlerinizi bekliyor olacağım şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Saygılarımla    

gökmen fatura jpeg.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracınız kaç modeldi? Neden yapar acaba bu arızayı?

Benimde sarı yay yandı geçen hafta, 4. viteste 2000 deviri geçmedi, çekiş düştü ama alt viteslerde sorun yoktu. Sanayide cihaza bağladık hava akışmetre gibi bişey yazıyordu, meğer vakum hortumu çatlamış elleyince koptu, 5 liraya hortum aldım taktık oldu allahtan, korktum masraf büyük olucak diye yolda sanayiye giderken başta.

CPH1931 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0
@superkartal 2014 model benim aracımda aynı şekilde sarı yay işaretini yakınca 2500 devri geçmiyordu son zamanlarda sürekli yapmaya başladı cihazda mazot pompası düşük başınç uyarısı veriyordu. Yakıt besleme ünitesi değişti sorun düzeldi. 

Upvote 0
@superkartal Çok can sıkan bir arıza bunula ilgili vag grubu dizel araçlarda sıklıkla karşılaşılan bir durummuş Sarı yay işaretinin çıkması birden çok sebeple olabiliyormuş. Umarım sorununuz düzelmiştir.

Upvote 0
"Sarı yay" dediğiniz ön ısıtma (ısıtma bujisi) işareti değil mi? 

Upvote 0
@ogzogz Evet o işaret fakat bu işareti ayıran etmen hareket halindeyken bir anda ekrana çıkması ve motorun kendini korumaya almasıyla devam ediyor arac 2500 deviri geçmiyor turboyu devre dışı bırakıyor.

Upvote 0
@Srkng5 Şükür düzeldi. Sizin arıza da masraflıymış, benim araç 2016 model, acaba kullanım, deponun dolu olması, boş olması, kullanılan mazot vb. bişeylerden kaynaklanabileceğini söylediler mi? Yoksa bizim meşhur burç sesi gibi parça sıkıntılı bi sorunmuymuş? Üzülüyor insan masraf büyük olunca [emoji53]

Upvote 0
Benım araçtada  sarı yay  çıkmıştı 80km hızı  geçmiyordu  egr  değişti  düzelldi

Upvote 0
Sarı yay kızdırma yada ısıtma bujisi işareti olarak biliyorum. Çok pahalı parçalar değil değişince 4 ü birden değişiyor. Tabi arıza koduna bakmak gerekir. Fakat sizin araçta baya masraf çıkarmışlar. Yakıt filtresi söküp takmaya 102+KDV almışlar yazıklar olsun 4 tane civata söküp takıyor ampül sökmeye 2x76.8 TL = 153.6 TL almışlar 2 adet halojen ampule 324+ KDV vay anasını. Biraz zorlasanız ampülüyle beraber çıkma temiz far alınırmıştı bu paralara.

Upvote 0
Vag grubunda bu tarz arızaların hepsini sarı yayla bildiriyor galiba anladığım kadarıyla, sadece kızdırma ile ilgili olanları değil.

Upvote 0
Merhaba Arkadaşlar,

Aracımda son zamanlarda sarı yay işareti yakmaya başladı aslında öncelerden de yakıyordu fakat kontağı kapatıp açınca düzeliyordu. Son günlerde sürekli yakmaya başladı bende servisin yolunu tuttum. 

İlgili arızanın yakıt besleme ünitesinden kaynaklandığını ve değişim yapılması gerektiğini ilettiler. Bende değiştirdim. Yalnız fiyatlar normal midir?  Sizin tecrübelerinize istinaden bu konuyu açtırdım?

aracım düzeldi. Lakin Kafama takılan bazı fatura kalemleri var  %25 zubizu indirimi olmasına rağmen Sizce ödediğim faturam normal mi ? Geri dönüşlerinizi bekliyor olacağım şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Saygılarımla    

Ekli dosyayı görüntüle 45666
Faturda yakıt besleme ünitesi dediği şey aslında yakıt pompası., yani araç yakıt pompası arızası vermiş., her şeyi anladım ve hepsinin bir mantığı olabilir FAKAT aracın soğutma suyu kabı neden değişir..?

Arıza ile hiç alakası olmayan bir parçayı hangi mantıkla değiştiriyorlar..? bunu sorgulamak lazım..!! Aynı şekilde yakıt pompası değişimi ile aracın antifirizini değiştirmenin ne alakası var... yani faturayı şişirmek için her servis ufak tefek kalemler ekliyor ama bunlar terbiyesizlik yapmış.,

Yakıt deposu hattında yapılan bir tamirat işlemi ile soğutma suyu kabının değişiminin mantığını bi anlatsınlar da bizde öğrenelim., servis ile görüşüp bunların hesabını sormanızı öneririm..

Upvote 0
@forzaGilles Ali Bey, soğutma kabında delik vardı (Kab ile soketin arasında)ben ilettim değiştirilmesini yazımı yazarken o detayı vermediğim için kusura bakmayın. Ama gerçekten çok para aldılar lamba sökmek takmak 76 tl, keza plakalık lambası da aynı sekil de 

Dün dogustan aradılar memnuniyet anketi, için kendilerine ilettim fiyatlarının cok yüksek oldugunu bakalım geri dönüş yapacaklar mı? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

@forzaGilles Ali Bey, soğutma kabında delik vardı (Kab ile soketin arasında)ben ilettim değiştirilmesini yazımı yazarken o detayı vermediğim için kusura bakmayın. Ama gerçekten çok para aldılar lamba sökmek takmak 76 tl, keza plakalık lambası da aynı sekil de 

Dün dogustan aradılar memnuniyet anketi, için kendilerine ilettim fiyatlarının cok yüksek oldugunu bakalım geri dönüş yapacaklar mı? 
O zaman tamam hocam.,

Far ampülü sökme-takma dediği şey aslında farı sökme-takma ücreti hocam., o işlemi faturaya eklerler hocam, oradaki yanlış ifade ampül sökme-takma değil far sökme-takma olmalıydı., yazım hatası yaptıkları için insan yanılgıya düşüyor., zubizu yu %25 yapmışlar., araç 7 yaşını doldurmadı mı..? araç 7 yaşını doldurduğu zaman (trafiğe çıkış tarihinden itibaren) zubizu indirimi %30 uygulanır..

Yakıt aldığınız yeri değiştirin pompa arızası bu zamana kadar pek rastlamadık..

Upvote 0

Geri
Üst Alt