Otopark giriş çıkış sorunsalı

Garaja çözüm bunanan kadar aidatları ödemiyorum deyin ve ödemeyin bence. Birde kendi icinizden yonetici bulursaniz cok iyi olur. Bizdede disardandi ilk basta firma dolandirdi apartmani.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Bina yönetimi dışarıdan bir firma. Adamlara ilk geldiğimde şikayet ettim, binadakiler de etmiş ama nakere hiçbişey yapmadılar.
Ohhhh ne ala dünya ne hizmete para alıyormus bu disardan yönetim

Adam kendini ne saniyor bu dis kaynak yonetim

Yapilacaksa apartman oder masrafi zaten sanki kendi yaptiracak bak sinirlendim kufur serbest olsaydi .....

Fotolardan ben bile daraldim yaaa

Ne sikinti iş

Otopark girip cikmak yeni ehliyet sinavina giren acemi heyecani yasatacaktan tipten

Ohhh beee bugunde cikabildim /girebildim gururu yasiyormusun hocam
Hep bunlar imtihan

Ben geri geri çıkarım buradan : )

Şaka bir yana insanın hastası olur acil işi olur, acemi eşi olur. Hepsini geçtim orada yangın çıksa itfaiye girebilir mi? Sürücü kalp krizi geçirse ambulans girebilir mi? Duşakabinin içine elektrik prizi koyulan bir ülkede yaşıyoruz ne desek boş.

Hiçbir kadın o otoparka girip çıkamaz. Ben erkek olarak bile zorlanırım. Mimarı bulmak lazım

hocam boş bir gününüzde vakit ayırıp denemenizi tavsiye ederim. çıkarken en sağa ayna sürtme derecesine gelecek kadar yanaşarak manevra yaparsanız işiniz kolaylaşacaktır. en sağa yanaşıp direksiyonu tam sola kıracağınız konumu belirleyin ve oraya işaret koyun derim. benzer bir garaj girişine sahibim ben de. girerken ayna hizasını baz alarak manevra yapıyorum. sürtme riski yüksek alanlara strafor tarzı köpük yapıştırmanızı da tavsiye ederim. en azında sürtünce boyanın kalkma riski minimuma inmiş olur. ama dediğim gibi en önemli husus boş bir vaktinizi ayırıp ayna hizasında bir manevra noktası belirlemeniz.

zemine ince beton atıp üzerine tırtık tırtık desen verilebilir.lastikler yol tutsun diye

@jamesdaugles Böyle bir yerden uzun araç ya da otobüs gibi dönmelisiniz. Sola dönüyorsanız sağ uca/sağ kenara yaklaşacak şekilde yaklaşıp kabul edilebilir limitlerde tam sol yapmalısınız. Bence doğru yapıyorsunuz :)

Mıcırlı beton zemin olmazsa da patinaja düşmeniz kaçınılmaz.

Tam Golf 7 burç sesi denemelik yermiş :D

Düşünün ki evinizin kapalı otoparkı var (amaç dış etmenlerden zarar görmesin) ancak giriş çıkış yaparken oraya buraya sürtsün. Oval bir dönüş olsa iyi olurdu.

Can sıkıcı bir durum. 

Tek hamlede çıkmak zor gibi duruyor. Bi ihtimal tekrar tekrar denemeler yaparak yöntem geliştirilebilir.

Alıştırma yapabilirsiniz.

Yukarıda da örnek verilmiş.

Sağ tarafa yakın çıkıp ayna, kapı kenarının hizasına gelince tam sol yaparak rahat bir şekilde çıkar gibi duruyor. Girerken de tam sola yakın girip ayna hizasında direksiyonu sağa tam çevirince rahat girer gibi.

Benim giriş yaptığım yer de dar ve bir taraf 5 cm diğer taraf 10 cm ile kurtarıyorum. Tamamen alışmak ile alakalı. 

Elbette ki sensör fayda ancak yine de kontrol sizde olacağından tam olarak hangi hizadayken direksiyon çevireceğiniz ile alakalı.

Zemin tırtıklanmalı bence.  

Ek olarak Audi ve otopark kelimeleri yanyana gelince bir diğer yöntem.. (denemeyiniz)

Moderatör tarafında düzenlendi:
kesin kentsel dönüşümle yapılmış bir mütahit binasıdır.

kapalı otopark var diye pazarla, fakat maksimum kar etmek için böyle abuk subuk iş yap.

Valla keşke benimde garajım olsa da böyle 85 manevrada çıkarsam arabayı, her akşam park yeri aramaktan, bulamayınca cezalı yere bırakmaktan ve ceza ödemekten, arabayı park ettiğim yerden kaldırmaya korkar oldum 😁

patinaj çekme durumunda espyi kapatmayı denediniz mi hocam,mutlaka faydası olacaktır.

Keşke benim de böyle sorunlarım olsa bir kapalı garajım olsa da :) Geçmiş olsun hocam, benim bir çözümüm yok. 
İnşallah olur diyicem, beddua gibi olucak :)  ama inşallah herkesin adam gibi kapalı garajı olur. 
bir senedir girip çıkıyorum, ama ikinci sürtmeyi de yaşayınca şimdi tık diye çıktığım günler yok oldu. Zorlanarak birkaçkerede çıkar oldum.

işte saçma mütahit binanın diğer yanına giriş çıkış yapsaymış okadar rahat girilirmişki,

hem kot farkı yok dümdüz girilip çıkılacakken, herhalde zorluk seviyesi olmalı demiş. 
neyimiz doğruki otopark girişlerini düz yapsınlar.

Geri
Üst Alt