Otopark giriş çıkış sorunsalı

İsim
Kenan Kalav
Herkese merhaba,

Garaj giriş çıkışım çok saçma,

L şeklinde, yaklaşık 1 senedir taşındığım binada şimdiye kadar ikikere sorun yaşadım.

birinde sol tarafı diğerinde geçen hafta sağ ön farı ve alt tarafı sürttüm.

Ön sensörüm yok ender de 2000 küsür bana pahalı geldi.

Manevra yaparken çıkış meyili çok garip olduğundan tam mazgal olan yere gelince yavaşladıysan yada durduysan patiye çekipduruyor geri gidip tekrar hızlanmadan çıkılamıyor.

öne sensör mü taktırsak, çıkışa ayna mı taktırsak , yerdeki pati olayına da çözüm bulamassak sanki yine sorun yaşarmışım gibi geliyor.

böyle zor garaja giriş çıkışa ne yapmak lazım.

1B2EE1C8-1717-404D-B8DF-A5C3E361EA39.jpeg

ADCA09BD-E632-4B96-BDAC-D6FE9C2D3CAB.jpeg

C235BB9C-F639-49F8-BDA1-6F09531205E4.jpeg

@serkan_kala pek girip çıkan yok, binada 40 daire 15-20 araç var. Ama aşağıda 5 araç anca oluyor. Bi megan sahibi burnu kapıya verip bi geri yapıp çıkıyor.

Söför tarafi-sol cok acik aliyorsun, sofor tarafini dar alip iyice sol tarafa yapisirsan sag ön tarafini rahat kurtarirsin, sol tarafida carpmamak icin ayna ile bir gözün sol arka camurlukta olmali. (genelde sag taraf sürter). Belli bir süre sonra alisirsin, ilk zamanlar sol tarafi-aynayi iyi kontrol etmen lazim

Arabanin cekisinde sorun yasamamak icin manuele alip garajda hic 2. vitese atmadan sakin sakin 1.viteste cikmalisin, araba 1-2 yaparsa patinaja düser, dengesiz olur.

Benzer sorunu fitness salonunun garajinda yasamistim, deneme yanilma yöntemiyle cözdüm, sensörüm olmasina ragmen sag arka camurlugu sürtmüstüm, sensör hic uyarmamisti.

Söför tarafi-sol cok acik aliyorsun, sofor tarafini dar alip iyice sol tarafa yapisirsan sag ön tarafini rahat kurtarirsin, sol tarafida carpmamak icin ayna ile bir gözün sol arka camurlukta olmali. (genelde sag taraf sürter). Belli bir süre sonra alisirsin, ilk zamanlar sol tarafi-aynayi iyi kontrol etmen lazim

Arabanin cekisinde sorun yasamamak icin manuele alip garajda hic 2. vitese atmadan sakin sakin 1.viteste cikmalisin, araba 1-2 yaparsa patinaja düser, dengesiz olur.

Benzer sorunu fitness salonunun garajinda yasamistim, deneme yanilma yöntemiyle cözdüm, sensörüm olmasina ragmen sag arka camurlugu sürtmüstüm, sensör hic uyarmamisti.
Çıkışımı tarif edeyim.

ilk resimdeki rampaya sağ tarafım çok yapışık girmeye çalışıp. Sol çıkış kapısı duvarı ayna geçergeçmez tam sol yapıp tek manevrada çıkıyorum, solu yakın alsam oda sıkıntı bigün dalgınlıkla çıktım sol yarafı yakın alınca çamurluğu  sürttüm duvara .girerken hiç sorun yaşamadım. 

@jamesdaugles dönmeden önce sağ tarafa olabildiğince yanaşıp sonra çıkış için sola manevra yaparsanız 1. Viteste sorunsuz çıkarsınız. Park sensörü taksanızda pek bişey değişmez tamamen sizin sürüş deneyiminizi bağlı. Arkadaşlar söylemiş zamanla alışırsınız. Geri geri çıkabilirim derseniz deneyebilirsiniz 🙂 ozamanda sola yanaşıp çıkmanız lazım.

Fotolardan ben bile daraldim yaaa

Ne sikinti iş

Otopark girip cikmak yeni ehliyet sinavina giren acemi heyecani yasatacaktan tipten

Ohhh beee bugunde cikabildim /girebildim gururu yasiyormusun hocam

smart yada fiat uno ya göre dizayn edilmiş gibi

sizinki yine bir apartman dairesi

büyükşehir Gaziantep'te (sözüm ona) koskoca Forum Avm çıkışı sizinkinden hiçbir farkı yok

baktılar ki avm yönetimi el atmıyor

sağolsun müşteriler özel arabaları ile yonta yonta sorunu çözdüler 😂

biraz masraflı oldu ama olsun (du)

@HONEY sesli güldüm :)  

ilk taşındığım gün aynı dediğini yaşadım ohbe bugün çıkabildim oldum , 15 gün park etmedim. Sonra dedim park var ama sokağa koymak olmaz, öğreneceksin.

@doganersin Çankırı'da yunus AVM otoparkı da dediğiniz gibiydi müşteriler sağolsun vura vura kolonu yonttular. AVM yönetimi bu iş böyle olamayacak deyip koca kolonu kesti. Türk usulu oldu anlayacağımız.

Geri
Üst Alt