5gg035280d multimedia ses kalitesi sorunu

eraykocer

Üye
İsim
Eray
Araç
Golf 7 1.2 TSI Comfortline
Arkadaşlar merhaba aranızda yeniyim 2013 model 1.2 tsi comfortline aracı yaklaşık 20 gün önce satın aldım. Araca benden önceki sahibi 5gg035280d model kodlu rcd330 taktırmış cihaz çok şık duruyor ve carplay özelliği müthiş çalışıyor fakat ses kalitesi orijinal teybe göre çok farklı geldi bana yüksek seslerde baslar iyi ama tizler rahatsız ediyor ses netliği de bariz düşük geldi. Bunun bir çözümü var mı güncelleme vs. yaparak bu durumu düzeltebilir miyiz? yada orijinal çıkma 7.5 teyp takabilir miyim tam uyumlu çalışır mı ?

Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkürler.

@eraykocer Bu cihazlarda ses kalitesi ciddi anlamda düşük ve bi çaresi yok, 7.5 Teyp takabilirsiniz tabii ama CarPlay ve Geri görüş kamerasi desteği yok onlarda da. En güzeli HighLine orjinal unitelerinden takmak ama maliyeti yuksek olacaktir. 

Bu cihazdan ben de kullanıyorum. Sesi radyodan mı test ettiniz? Çünkü bluetooth veya usb bağlantısı ile telefonumdan açtığım müziklerde ses kalitesi gayet iyi, bozulma yok. 

7.5 ünite taktiginizda bileşen koruma çıkmıyor mu? Direkt çalışıyor mu 

@volkanb Hocam bunu baya denedik aletleri yan yana getirip, Bluetooth Usb nerden baglarsan bagla baya düşük ses kalitesi. 5" Orjinal Teyp'ler dahi çok çok daha iyi ses kalitesine sahip.

@srkns evet verir bilesen kaldirilmasi lazim, ama radyo bilgilerinin kadrana gelmesi, medya ekranında arac hatalarının gosterilmesi vs her seyi ile uyumlu olur. Ama tavan'da mikrofon yoksa tavana mikrofon cekilmesi gerekir.

@CemK bileşen kaldırmayı nereden yaptırıcaz birde soketler kablolar birebir uyumlumu acaba

@eraykocer Soketler kablolar uymaz, mib setine uygun kablo seti ile çözebilirsiniz. İstanbul içinde destek lazım olursa yardımcı olurum. 

@eraykocer 7.5 Comfort Ünitesi takılırsa kablolar ve tesisat birebir uyar, sadece extra'dan tavan mikrofonu takılması gerekir. Highline ünitesine dönüşüm yapayım derseniz kablo tesisatı uymaz, torpidonun oraya uyacak şekilde ara kablo seti gerekir.

@eraykocer 7.5 Comfort Ünitesi takılırsa kablolar ve tesisat birebir uyar, sadece extra'dan tavan mikrofonu takılması gerekir. Highline ünitesine dönüşüm yapayım derseniz kablo tesisatı uymaz, torpidonun oraya uyacak şekilde ara kablo seti gerekir.
Comfort ünitesi nedir hocam bende şuan 7.5 multimedia görünümlü rcd330 takılı boyut olarak aynı sanırım 

Bu cihazdan ben de kullanıyorum. Sesi radyodan mı test ettiniz? Çünkü bluetooth veya usb bağlantısı ile telefonumdan açtığım müziklerde ses kalitesi gayet iyi, bozulma yok. 
Bluetooth radyo carplay hepsinde aynı sonuç hocam

bu ses kalitesizliğiyle ilgili şikayeti bir arkadaşımdan daha  duymuştum bu ürünler her ne kadar çin üretimi olsada vw üretimi olmuyor mu bunu cok merak ediyorum

Geri
Üst Alt