1.2 TSi Big Turbo ile Yükleme

@Balistique 160-170 bile yeterli benim için, 1.2 motordan 200+ gereksiz bence, zaten önden çekişli bir araç olduğu için fazlasıyla saracaktır. 170 civarı için sağlıklı olur mu? Araca ve yürüyenine zarar vermeden sizce?

bence stok polo gti ile yan yana yürüyebilecek hale getirmek yeterli olur.

@Musaaksoy hicbirsey olmaz ama çok gazliyosan hız seviyorsan durmasi içinde upgrade lazım tabiki. Tamamen kullanım stiliyle ilgili

@ilker80 nereden aldınız ve benim aracım için hangi turbonun doğru olduğunu nasıl öğrenebilirim? Yardımcı olur musunuz 

@Balistique çok değil de hocam, arada ihtiyaç olduğunda bizi üzmesin yeter şeklinde diyelim, yoksa roll bilmem ne falan yapmam, yapılmaz zaten

@vsoner  Yürümek çok mühim değil. Üstlerde coşup altlarda şehir içinde can cekisilecekse istersen golf R la yürü tadı olmaz. Herşey linear olacak oem gibi.

@Musaaksoy ihi hibrid turbo ,spor katlı downpipe takacaksın imkanın varsa son susturucucu kaliteli bir marka takacaksin. Güzelde bir yazılım ile keyif makinası olur. Altı üstü üzmez.

Özelden yazdım ama turbom daha gelmedi inşallah satalık çıkmaz içinden 😅hibritlemeyi düşünüyorum ben stok 140 ps turbosu bende cok rol yapan biri değilim ama bazen de guc istemiyor değilim yaylardan sonra 180-190 cıktım bayada devam etti saolsun önumdeki mersedes yolu aca aca gidiyordu 😀sekme guvensizlik hissetmedim eski 16 larla bu hızda tedirgin oluyordum 

@vsoner  Yürümek çok mühim değil. Üstlerde coşup altlarda şehir içinde can cekisilecekse istersen golf R la yürü tadı olmaz. Herşey linear olacak oem gibi.
ben Polo GTi'la yarış diye demedim, referans alacağın araba olarak yazdım. stok polo GTi performansı gayet yeterli gelecektir. yaklaşık 22-23 sn'lik bir 100-200 zamanı stok polo gti performansına denktir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@vsoner  Bende yarıştan bahsetmiyorum. Yapılar farklı polo gti twincharger oldugu ıcın altı ustu dolu dolu gıdıyor. hafifligide var tabiki. Bızım motorlarda turbo buyutme ve egzoz alt devirleri geri bırakır. Hem altı hem ustu iyi olmazsa beygirin bir anlamı kalmıyor. Hangimiz 4 bin devirden sonra gelen beygirden torktan memnun olabılırız. Dikkatli uygulanması gereken bir setup.

Özelden yazdım ama turbom daha gelmedi inşallah satalık çıkmaz içinden 😅hibritlemeyi düşünüyorum ben stok 140 ps turbosu bende cok rol yapan biri değilim ama bazen de guc istemiyor değilim yaylardan sonra 180-190 cıktım bayada devam etti saolsun önumdeki mersedes yolu aca aca gidiyordu 😀sekme guvensizlik hissetmedim eski 16 larla bu hızda tedirgin oluyordum 
Hayırlı olsun öncelikle. Ben yaklaşık 20 bin km dir, senin yapacağın setupla geziyorum, (125 lik tsi a 140 lık ıhı +stage 1  yazılım) , aracımdan çok memnunum, sende çok memnun kalırsın sonuçtan. Sol şeritte arkamdan kim gelirse mahçup olmadan ilerleyebiliyorum 😅

Bende ilk 16 lar vardı, turbodan sonra 17ye geçmek yere biraz daha sağlam basmamı sağladı, 

Turbodan sonra yazılımı kim yapacak? 

Geri
Üst Alt