1.2 TSi Big Turbo ile Yükleme

Skyline

Katılımcı Üye

İsim
Musa
Arkadaşlar, birden aklıma geldi acaba nasıl olur diye, Google da aratınca bir tane gördüm, olur gibi geldi bana ama merak ettim, sizce 110 luk 1.2 TSİ golf 7 ye big turbo olur mu? Olursa nasıl olur? Bir münakaşa edelim mi :)

Edit: Egzoz sistemine vs dokunmak istemiyorum, sadece turbo şeklinde konuşmak istiyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
2cr nin öyle bir projesi var sonuçkarda gayet hoşdu

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@ltftaha buraya bakmıştım ben de fakat video vs çekmemişler sanki, youtube da bulamadım

[mention=2869]ltftaha[/mention] buraya bakmıştım ben de fakat video vs çekmemişler sanki, youtube da bulamadım
Evet video yok ancak bilgileri yazmışlar altta

mgremaps yazılım firmasının 1.2 tsi uygulamış olduğu big turbo çalışmaları var ve hepsi olumlu ve başarılı sonuçlar elde etmiş  bi göz atın isterseniz

Bir arkadaş yapmış 250 beygirlerden bahsediyordur.  1.2tsi :)  

Sıkıştırma oranı zaten yuksek bide Daha fazla basınç...? 

Pistonlar dayanmaz otomatik se zaten dsg yurumez manuel se volant dayanmaz sıyırir...

Demek istediğim sade turbo değsimi ile o güçler elde edilemez edilirse de keyifli kullanim ömrü max 5 bin km olur derim tahmini tabi :)

Sıkıştırma oranı zaten yuksek bide Daha fazla basınç...? 
Pistonlar dayanmaz otomatik se zaten dsg yurumez manuel se volant dayanmaz sıyırir...
Demek istediğim sade turbo değsimi ile o güçler elde edilemez edilirse de keyifli kullanim ömrü max 5 bin km olur derim tahmini tabi [emoji4]
Hocam o kadar argeden sonra sizin 2 dkklık beyin fırtınanız muazzam cidden.

Big turbom geldiğinde uygulamaya baslıcaz hayırlısıyla ( 1.4 tsi 125 için ) 04E145721B kodlu IHI turbo . Gönül isterki  2.0 benzinliye binelim fiyatlar malesef 

Forgedlemeden 1.2 tsi da 200hp+ üzeri risk. O meşhur 1.2 ler kaç kere motor kirdi ? Konuşulmaz bunlar.

Sadece hibrid turbo ile 2 katı beygir almak hayal. Egzoza dokunmazsanız yada emme sisteminde iyileştirme yapmazsanız olur ama ona göre karşılık alırsınız.

Hibrid turbonun amacı basıncı açmak yeterli hava girmeden ve rahat çıkmadan sistem darboğazı yaşanır.

Spor katlı downpipe + free flow susturucu + kutu içi spor filtre ve hibrid turbo ile 180-190 hp ( gerçek hp lafta herkes 250 hp) alınır ve keyifle binilir. 10 bin tl yi gözden çıkarın ama bunun için.

Yakıtlı olarak 200+ üzerine çıkılır ama bana göre değil kimyacı gibi ölç karıştır:)

Geri
Üst Alt