Golf 7 bi xenon basic gündüz farı

bartucebe74

Yeni Üye
İsim
Bartu
Herkese merhaba arkadaşlar aracımda bi xenon basic led far mevcut fotoğraftakinden. Gündüz farlarım halojen sarı.Sarı renkli olan gündüz farlarımı beyaz veya turuncu ile değiştirmek istiyorum hangi marka ve hangi ampul tipi almalıyım arıza lambası yakar mı ?170732833_809992902958296_5568914968884096059_n.jpg

Sizin aracınızda gündüz farı yani Park PW 24W olmalı marka olarak bir kaç kez photon kullandım hepsinde hem arıza ışığı yakmadı hem aydınlatmadan memnundum.

Hocam şöyle bir fotomu bırakayım artık hangisi kafanıza yatarsa. Şahsen birini 3 ay diğerini 5 ay takıyorum ikisinden de vazgeçemediğim için :D

Ürünlerin ikisini de çinden almıştım. 3 yılı doldurdum. Yani yarı yarıya kullandım dersek ikisi de 1.5 yılı geçmiş ve sorunsuz :)

IMG_9727.jpg

2017 yılında ilk olarak bende photon marka led almıştım, kısa sürede arıza ışığı verdi, hatta birtanesinin üzerinden ledleri sıcaktan erimiş ve düşmüştü. Şu an markanın kalitesi nasıldır bilmiyorum.

Daha sonra aşağıdaki üründen aldım ve o gündür hiç bir sıkıntı yok, parlaklığı güzel, arıza ışığıda yakmıyor.

Golf 7 gündüz led pwy24w-pw24w

Not; ben beyaz rengini o zaman 80TL'ye almıştım. şu an sadece sarı var görünüyor,

@mustafacagri her ikiside gerçekten güzel duruyor. Güle güle kullanmanız dileğiyle.
teşekkür ederim hocam :)  ilk zamanlar turuncu olanı çok seviyordum, uzun süre kullandım. sonra beyazı takınca o da hoş gelmeye başladı gözüme :D   birer tane alıp değişikli takmak gerek sanırım :D

@mustafacagri Hocam arıza lambası yaktı mı ? Amerikan parklarla turuncu daha uyumlu olur sanırım birde ürünün linki var mı ?

Hocam tam haıtrlamıyorum ama bazı markaların soketi uysada gövdesi biraz uzun oluyor. Bu da on taraftaki reflektör plastiği eritiyor. Yorumlara vs. bakmanızı tavsiye ederim.

@mustafacagri Hocam arıza lambası yaktı mı ? Amerikan parklarla turuncu daha uyumlu olur sanırım birde ürünün linki var mı ?
hocam normalde yanmıyor. ama bir kere 5-6 saatlik uzun yolda varmama az mesafe kala arıza ışığı yanmıştı. kontağı kapat aç yapınca o da söndü. bir daha da yanmadı. gerçi bir süre sonrasında da ledin ömrü açısından vagcom ile gündüz farlarımı led olarak kodlamıştım. bu da etkilyordu ömrünü.  link olarak kapanmış olabilir aldığım ilanlar ama ijdm mağazasına bir bakın derim,oradan almıştım. turuncu olan led daha büyük modeldi, beyaz olan ufak modeldi. fotolar şu şekilde :

10127099527218.jpgHTB13Fo2OpXXXXapapXXq6xXFXXXn.jpg

ek olarak benim fotolarla aliexpresste ilanlar vardı bi dönem, şimdi de letgoya açmışlar :D  buradaki halojen vs led durumuna da bakabilirsiniz bendeki ledlerden :D (ilanla alakam yok, sahibi kimdir nedir bilgim de yok.)

https://www.letgo.com/tr-tr/i/vw-golf-7-f30-park-ampuelue-led-canbus-pw24w-beyaz-turuncu-30-smd-sari_ef36afa4-776f-497b-a132-0ed10927b626

@mustafacagriHocam sadece led mi takılıyor yoksa halojen pw24w turuncu ampülü taksak uyar mı şu ampüllerden bunlarda arıza yakar mı 

https://urun.n11.com/ampul/premium-12v-gunduz-surus-ampulu-turuncu-pw24w-P447519572
Tabi bu şekilde direk turuncu ampül takmak da çözüm. Arıza ışığı yakmayacaktır. Hatta parlaklık anlamında daha verimli bile olabilir lede göre. Gündüz farında kendi kullandığım turuncu olan led, halojen ile aynı parlaklıkta yanıyor. Ama yandan bakınca halojen daha parlak gibi görünüp net yansıyordu yana doğru da.

Attığınız gibi direk turuncu halojen yerine daha uygun fiyata led tercih edin bence  :)

Bu gündüz ledlerinin arıza verip vermemesi sıcak havayla oldukça ilişkili. Kışın hiç arıza lambası yakmazken hava sıcak olunca belli bir süre sonra arıza veriyor. Bir çok defa denedim :)  

@Omfaruk

Bu durum led'in kalitesini de gösteriyor aslında. Çünkü bu tip ampullerde kullanılan led'ler power led olarak geçer ve çok iyi soğutulması gerekir. Isısı çok artarsa çektiği akım da artarak bozulmaya doğru gider, çektiği akım artınca da araç hata verebilir. Bu yüzden led ampullerin etrafında veya orta kısmında soğutmak için aluminyum kullanılır. Arkadaşların önerdiği ampullerde de görüldüğü üzere komple metal (aluminyum) gövde görünümlü ledler daha iyi soğuyabildiği için daha uzun ömürlü olabilirler. Nitekim benzer ampulden 4 yıldır yaz kış kullanıyorum her hangi bir hata yok.

Önceki aldığım led sıcaklıkta dağılmıştı ve led çipleri eriyip yerlerinden düşmüştü. 

Bozulan led bu resimdekindendi: dağılmış halinin fotosuda vardı ama silmişim.

20210410_124215.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt