ön cam suyu uyarısı

@mbonat şimdi tereddüte düştüm.

Benim kullandığım bütün araçlarda vardı (Renault 12 ve Kuş serisi araçlar hariç), en eskisi 1998 model passatta, 2001 model focusta, 2002 megane dahi vardı. 
Hocam Renault farklı.Vag grubunda eskiden varmış ama belli bir yıldan sonra opsiyon haline gelmiş ya kış paketi olması lazım yada far yıkama opsiyonu olunca oluyor.

@mbonat 2018 golf highline aracımda yok dediniz, bende de 2018 golf highline var (Far yıkama yok) onda mevcut. 2013 ve 2016 golf te de vardı. araçların hepsi highline ve 1.4 tsi. tuhaf şeyler, keyfe keder mi koyuyorlar ne yapıyorlar.

@mach1

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mbonat 2018 golf highline aracımda yok dediniz, bende de 2018 golf highline var (Far yıkama yok) onda mevcut. 2013 ve 2016 golf te de vardı. araçların hepsi highline ve 1.4 tsi. tuhaf şeyler, keyfe keder mi koyuyorlar ne yapıyorlar.

@mach1
Koltuk ısıtma var mı aracınızda belki kış paketlidir aracınız o yüzden vardır.Keyfe keder değil mutlaka bi opsiyon içerisinde gelmiştir :)

@mach1 a3 ten çıkan depoda büyük hocam, bizim depolar normalde çok küçük fotoğrafı var konumda, a3 lerdekiler daha büyük

Camsuyu seviyesi uyarısı far yıkama sistemi olan araçlarda olduğuna göre, far yıkama da xenonlu araçlarda mecburi olduğuna göre, xenon far olan araçlarda silecek suyu seviyesi uyarısı mutlaka vardır diyebiliriz sanırım. (Aracım 2016 highline, bi-xenon far var ve silecek suyu uyarısı mevcut )

Cam suyu seviye uyarısı her arabada vardır, ekstra bir şey yapmaya gerek yoktur. Ancak sizde olup ta arızalanmış olabilir, bu farklı bir durumdur.
benim aracım 7,5 highline ama bende yok hatta bununla ilgili bir konu da açmıştım

@mbonat@mach1 İşin enteresan yanı ne kış paketi var, ne de ekstradan bir ısıtma paketi. 2018 Nisan sonu (Satıcının belirttiği) bant üretiminden çıkmış olan bir araç,  (05 Mayıs 2021 ilk muayene) tamponlarda far yıkaması yok ve su haznesi far yıkaması olan araçlardan daha küçük. 

Sürekli suyu tamamladığımdan şimdiye kadar bir defa uyarı verdi. (geçen seneki kelebek istilasında)

@isfa67 valla ne diyeyim, hayret etmedim desem yalan söylemiş olurum. 

@Zafer 2018 yani 7.5 larda ampüller led, DS3 xenon değil. onun içindir sanırım her 7.5 larda far yıkama yok. sadece kış paketlerinde var o da 2017 nin belli bir arabalarında standart olarak geldi diye biliyorum. 

Hani bu durumda ne söylesek yalan olacak gibi, belli bir norm yok sanki.

Ben camsuyu konusunda takıntılı oldum bir süredir. shell marka cam suyu kullanıyorum. Her shell de olmuyor. Üzerine de hazır içme suyu koyuyorum ve bitmesine müsade etmeden sık sık dolduruyorum. Yani bu sensör aracımda var olsa bile benim işime hiç yaramaz. :D

@Culture33 Hocam farlar led ondan dolayı yok birde çoğu 1.5 highlinelar koltuk ısıtmalı ve kış paketli geliyordu son zamanlarda.

@omurkadir bence daha çok yarar hocam uyarı verdikten sonra su hala mevcut birazcık erken veriyor uyarıyı

@mach1 hocam aracınız 7 ise @İlker34 abide depo var orjinal çıkma onu almanızı tavsiye ederim benim araca uymadı o yüzden yan sanayi depo aldım. Araç 7.5 ise benim aldığım depo far yıkamalı ve uyumluluk konusunda zorlandım bulmakta size aldığım yeri paylaşabilirim özelden. Ayrıca mevcut olan su borularını biraz uzatmak gerekiyor.  Far yıkamalı alınca da far yıkama yerlerini tıpa ile kapatmanız gerekiyor.  Sensör yeri hazırdı kablo çekmeniz de gerekiyor. Benim konumda da paylaşmıştım bu uygulamayı.

Ayrıca servisten soketi aldım, pinler yoktu 2 pin lazım birde kablo.
merhabalar,benim araç 7,5 bana büyük depoyu aldığınız yeri ve fiyatı paylaşırsanız sevinirim.ender elektronikden müşürü alacam.serviste depo 835 lira şaka gibi,sensör 175 tl

5 litrelik bidon uymadı .üst kısmı far beynine değdi diye ender elektronik takamadı.mevcut 3 litrelik bidona müşiri monte edip hat çekip kodladılar.

5 litrelik bidon uymadı .üst kısmı far beynine değdi diye ender elektronik takamadı.mevcut 3 litrelik bidona müşiri monte edip hat çekip kodladılar.
3 litre olunca o zaman pek bir anlam ifade etmicek., kışın sürekli uyarı ikazı alırsınız., bunun mutlaka bir yolu vardır., aracın şasi no 'su ile sizin araca uygun deponun parça kodunu öğrenip., ondan sonra çıkmacılara bakmak gerek..

Geri
Üst Alt