ön cam suyu uyarısı

ronin

Üye
İsim
batu
merhaba arkadaşlar,

2017 golf e (kış paketi yok,ancak koltuk ısıtma ve direksiyon ısıtma var) ön cam suyu seviyesi azalınca göstergede bildirim gelmesi için sadece müşür almak yeterlimidir yoksa onunda kodlaması var mıdır?

Cam suyu seviye uyarısı her arabada vardır, ekstra bir şey yapmaya gerek yoktur. Ancak sizde olup ta arızalanmış olabilir, bu farklı bir durumdur.

@ronin yan analarda ısıtma varsa cam suyu nozle da ısıtmalıdır.
Su haznesinde ısıtma olmaz.

Cam suyu seviye uyarısı her arabada vardır, ekstra bir şey yapmaya gerek yoktur. Ancak sizde olup ta arızalanmış olabilir, bu farklı bir durumdur.
Cam suyu seviye uyarısı her arabada yok . 

merhaba arkadaşlar,

2017 golf e (kış paketi yok,ancak koltuk ısıtma ve direksiyon ısıtma var) ön cam suyu seviyesi azalınca göstergede bildirim gelmesi için sadece müşür almak yeterlimidir yoksa onunda kodlaması var mıdır?
Müşür cam suyu deposuna eklenip tesisatı çekildikten sonra kodlanması gerekiyor.

@mbonat Isıtma vs deyince ben soruyu yanlış anlamışım Bahadır hocam.
Evet her araçta yok sebebni de net bilmiyorum.  enimki higline 7 var.

@Terms 

@mbonat Isıtma vs deyince ben soruyu yanlış anlamışım Bahadır hocam.
Evet her araçta yok sebebni de net bilmiyorum.  enimki higline 7 var.
Bi donanımı alınca birlikte geliyor ama hangi donanım bilmiyorum . 2017 Comfortline golf 7 ve 2018 highline golf aracımda yoktu şuan kullandığımız 2020 elegance passatta mevcut  keşke tüm modellerde standart olsaydı .

@İlker34 İlginç. Paylaştığım bilgiyi servisten öğrenmiştim.

kış paketinde standart geliyor hocam, far yıkama olduğu zaman da geliyor.

Ben depoyu değiştirip servisten soket alıp hem depoyu büyüttüm hem de uyarı gelmeye başladı :)

kış paketinde standart geliyor hocam, far yıkama olduğu zaman da geliyor.

Ben depoyu değiştirip servisten soket alıp hem depoyu büyüttüm hem de uyarı gelmeye başladı :)
Hocam aldığınız deponun parça kodu nedir? Su seviye sensörü için yer belli mi depo üzerinde?

Leon style 2 araca denizlide bu silecek suyu seviye retrofitini yapmıştık.Kendi aracıma da yapmayı düşünüyorum yapmışken büyük su deposu takayım.

@mach1 hocam aracınız 7 ise @İlker34 abide depo var orjinal çıkma onu almanızı tavsiye ederim benim araca uymadı o yüzden yan sanayi depo aldım. Araç 7.5 ise benim aldığım depo far yıkamalı ve uyumluluk konusunda zorlandım bulmakta size aldığım yeri paylaşabilirim özelden. Ayrıca mevcut olan su borularını biraz uzatmak gerekiyor.  Far yıkamalı alınca da far yıkama yerlerini tıpa ile kapatmanız gerekiyor.  Sensör yeri hazırdı kablo çekmeniz de gerekiyor. Benim konumda da paylaşmıştım bu uygulamayı.

Ayrıca servisten soketi aldım, pinler yoktu 2 pin lazım birde kablo.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mbonat şimdi tereddüte düştüm.

Benim kullandığım bütün araçlarda vardı (Renault 12 ve Kuş serisi araçlar hariç), en eskisi 1998 model passatta, 2001 model focusta, 2002 megane dahi vardı. 

@mach1 hocam aracınız 7 ise @İlker34 abide depo var orjinal çıkma onu almanızı tavsiye ederim benim araca uymadı o yüzden yan sanayi depo aldım. Araç 7.5 ise benim aldığım depo far yıkamalı ve uyumluluk konusunda zorlandım bulmakta size aldığım yeri paylaşabilirim özelden. Ayrıca mevcut olan su borularını biraz uzatmak gerekiyor.  Far yıkamalı alınca da far yıkama yerlerini tıpa ile kapatmanız gerekiyor.  Sensör yeri hazırdı kablo çekmeniz de gerekiyor. Benim konumda da paylaşmıştım bu uygulamayı.

Ayrıca servisten soketi aldım, pinler yoktu 2 pin lazım birde kablo.
Aracım 2020 Leon FR.

Hocam ben bu uygulamayı 2016 ve 2020 Style Leon iki arkadaşımın aracına yapıverdim.Sensörü parçacıdan soketi soketciden temin edip pinlerini çaktırıp bi ucu şaseye bi ucunu bcmde gerekli boş pine takıp kodlamasını kendim yaptım.

Bütün ağır retrofitleri tamamladım şimdi küçükleri halledeyim diyorum o yüzden sordum takmışken büyük depo takayım dedim.

Geri
Üst Alt