2015 Highline Far Tavsiyesi

emrdmrc

Üye
İsim
emre demirci
Evet ustadalar 2015 highline Basic bi-xenon farları değiştirmeyi düşünüyorum biraz araştırdım twain j farlar soket takmak gerekiyormuş falan , ben çift u led far takmak istiyorum ama şimdi benim araç için uyumlu olan farı nasıl bulabilirim , yani bi-xenon beyinleri yükseklik ayarı falan kısaca direk alıp takıp  Highline model için uyumlu olarak çalışacak farı nerden temin edebilirim 6 Bin lira bütçem var.. Teşekkürler..

Evet ustadalar 2015 highline Basic bi-xenon farları değiştirmeyi düşünüyorum biraz araştırdım twain j farlar soket takmak gerekiyormuş falan , ben çift u led far takmak istiyorum ama şimdi benim araç için uyumlu olan farı nasıl bulabilirim , yani bi-xenon beyinleri yükseklik ayarı falan kısaca direk alıp takıp  Highline model için uyumlu olarak çalışacak farı nerden temin edebilirim 6 Bin lira bütçem var.. Teşekkürler..
Oldukça iyi aydınlatması olan bir şeyi bozup, kötüsünü takmanın bir mantığını anlamak zor., söylediğiniz senaryoda taiwan/çin vs.. replika fara 6 bin lirayı verirsiniz şuan ki aydınlatma performansının yarısını bile alamazsınız.,

6 bin yerine bütçenizi biraz daha yükseltip Golf R farları olan Orjinal Çift U Led 'li Adaptif Bi-Xenon Plus farlara geçebilirsiniz.,

Yapacağıınız replika uygulamalarının hiç biri şuan ki mevcut basic bi-xenon farınızdan daha iyi aydınlatma sağlamayacaktır., bu paranızla rezil olmak gibi bile bile lades olmak gibi bişey olur...

Millet bi-xenon fara hasret ahh keşke benim aracımda basic bi-xenon olsaydı diye hayalini kurarken., siz replika far takmak istiyorsunuz..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Orijinal tek u veya çift u öneririm. Çift u biraz zor bulunur ama o bütçeye çok rahat tek u ya geçersiniz. Böylece farlarınız da adaptif olur. Virajlarda direksiyon hareketine göre mercekler döner. Forumda daha önce yapanlar oldu. Konular mevcut. Araştırabilirsiniz.

Kesinlikli orijinal olmayan bir fara geçmenizi önermem.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

haklısınız orijinal u led almak mantıklı  bütçeyi biraz zorlarım aslında ama nerden temin edebilirim servis yüksek fiytat çekecektir :(

@emrdmrc Maslak oto sanayide bir elektronikciden  1 sene önce 6 bin fiyat almistim. Şimdi ne kadardir bilmiyorum. Ama arkadaslara sonuna kadar katılıyorum kesinlikle çin çakma vs işlere girmeyin yazık paranizla rezil olursunuz.  

Orjinal tercihiniz olsun hocam. Far vb önemli aksamlar da Orjinal olması hem güvenlik hem de işlevsellik adına çok önemlidir.

Çok büyük hata yaparsınız. Bence hiç kalkışmayın. Pişmanlık garanti. 

Herkes aynı görüşte sanırım far işi araca çok farklı bir görsellik katsa bile orjinal olmayan farlar hem aydınlatma performansı hem de ömür olarak orjinalle kıyaslanmaz. Tercihiniz orjinal olsun biraz araştırın.

Golf 7.5 da basic bi xenon gibi seçenek olsa, diğer farlara göre erişilebilirliği daha kolay olsa maddi olarak replika almazdım açıkcası.

haklısınız orijinal u led almak mantıklı  bütçeyi biraz zorlarım aslında ama nerden temin edebilirim servis yüksek fiytat çekecektir :(
Kendi aracınızdan sökeceğiniz bi-xenon basic farlarınız da para edeceği için maliyet düşücektir.

@emrdmrc Bu dediğiniz bütçeye, bir çift orijinal çıkma far alıp, hem u led taktırıp hem de far bakımını yaptırıp (tas temizliği belki mercek değişimi) yeni xenon ampullerle gayet iyi aydınlatma alıp istediğiniz tek ya da çift u led görünüme de kavuşabilirsiniz. Kendi farlarınızı kullanırsanız daha da düşer tabi maliyet.

@emrdmrc semih atölyede orjinal farları çift u şeklinde modifiye ediyorlar isterseniz iletişime geçip bilgi alabilirsiniz 

Yağmur yağmazsa bu gece çekim yaparım

image.png
Loading by @zulalyol

image.png
@yeniisikoto tedarik içinde ayrıca teşekkürler.Birkaç kutu daha vardı,alacak arkadaşlara yardımcı olacağınızı düşünüyorum.

image.png

image.png

9F29E5C1-F863-4731-B312-645F64B52A05.jpeg

9879D826-AF23-48F0-B389-D50AE90B2AF4.jpeg

925CFAF3-A28F-4F89-9288-3B69A7033F9C.jpeg

Geri
Üst Alt