Araç Alımı Konusunda Yardım

Tsigolf

Üye
İsim
Tsigolf
degerli dostlar arkadaslar kafamda 3 arac var kararsiz kaldim yardimlarinizi fikirlerinizi bekliyorum tavsiyeniz nedir 

Not  olarak sunu dicem hepsiyle aynı rakama anlastım sayilir sadece tercih olarak yardimlarinizi bekliyorum

1 arac : 901152059 ilan nosu

2 arac :915991992 ilan nosu

3 arac : 912827318 ilan nosu

ialanlarin linkini kopyalayamadim cepten beceremedim daha dogrusu  kusura bakmayin dostlar 

Moderatör tarafında düzenlendi:
1. araçtaki ağır hasar kaydı hem akılda şüphe hem de gelecekte zorluk çıkaracaķtır.

Yoksa retrofit ile a3 ler de epey dolu hale gelebiliyor. A3 ler için bırakın ağır hasar kaydını 15-30 binlik normal kayıtlar bile satışı zorlaştırıyor. 

2. araç belirttiğiniz araçlar arasında hem modelli hem de kilometresi en düşük araç. 1.5 tsi keyifli bir motor. Far yıkama, ısıtmalı koltuklu opsiyonları var

3. araç daha dolu ancak motoru-km si ve model yılı 2. yi aratıyor.

Ben olsam tercihimi düşük km ve modelli olan 2. den yana kullanırdım. 

1. Araçtan ben uzak dururdum 2. Araç gayet güzel dolulukta temiz bir araç ama sade bir araç. 3. Araç ise bana sorarsanız golfte 50 bin kilo metre çok bir şey ifade etmez düzgün bir detailing ile güzel bir kondisyona kavuşur. Benim tercihim gerçekten hatasızsa 3. Olur.

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim tercihim modeli, kilometresi ve kaporta hasarı olmaması nedeni ile 2 olurdu. Eksikliklerini hissederseniz retrofit ile doldurabilirsiniz sonuçta bir aracı ama 3 yaş gençleştiremezsiniz. Ama uğraşmam hazır olsun yıl/km farketmez derseniz 3’de olur. 

Birde 1.5 TSI için çok iyi şeyler söyleniyor, 1.4 TSI yanında. Güncellemelerin çok olumlu olduğu vs. (ki bende de 1.4 TSI var). Troc alacakken araştırmıştım. 

Zaten 70K ağır hasarı ile 1 numaralı seçeneğin bu listede bile olmaması lazım bence. 

Hocam bu araçlar içinde kararsız kalmanıza şaşırdım. özellikle ilk araç ağır hasar kaydı diyor. Yani araca kasko bile yapamayacaksınız. Bir şey olsa cepten. Ben kesinlikle 2. alır geçerim. Galericiler almadan tabi :)  

Ben alacak olmasaydım hiç düşünmeden 2. Araci alırdım 

Bende 2 inci arabayı alırdım ama bu hasar kaydı falan yazmamış sadece tampon diyor ama radyatör karter vs iyi ce bakılmalı tamponu kırdığına göre

3. Araç donanımları ile cazip gelse de bana, bende 2. araç diyorum. Yaşı ve kmsini düşünerek.

kesinlikle 2. araç bana göre de.

2. aracın hasarından emin olup alınmalı, gayet güzel araç

2018- 18bin kmde 1.0 highline cam tavan aracımı 260a sattım geçen hafta (karter değişimi vardı bi tek)

benim araca göre yaş ve kmden 15bin tl, motordan 10bin fazla eder desek kafadan 285 eder bu araç. eğer dediğim gibi hasar önemsizse bu fiyata da alınır binilir. benzer donanımda Golf 8 in anahtar teslim fiyatı en az 360 bin. 

Bu arada ne kadar donanımlı olursa olsun daha genç ve az kmli olan araç tavsiye ediliyor bu forumda bile düşünün.

herkes ekstralı aracı över fakat iş ikinci elde almaya gelince temiz ve yenisi tercih ediliyor  :)

Herkes arabayı satmak için alıyo çok net bu yorumlardan

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

herkese tsk ederim 2 inci arac  otopark cikisi mantara vurdugu icin tampon kirilmis  oda far ayagini kirdigi icin tampon ve far degisimi serviste kayitli sekilde yapilmis yani serviste ispatlayabilirim dedi arkadas 

Benim tercihim de 2. ilandan yana olurdu 3 ilan arasından. Ne kadar donanımlı olursa olsun insanların az km'li aracı daha eski ve yüksek donanımlıya tercih etmesi bence gayet normal. Alacak kişi 300k parayı denkleştirmek için belki 2 sene kredi ile ödeyecek aylık kredi ödemesinin yanında birde lastik, bakım masrafı, oluşabilecek arıza riski maliyeti eklenme olasılığı eski araçlarda daha yüksek. Malesef günümüz şartlarında bunlarda üstünden kolay gelinecek masraflar değil.

Geri
Üst Alt