Ön cam değişiminden sonra rüzgar sesinin artması

Tulkas

Üye
İsim
Emre
Herkese iyi haftasonları diliyorum. Yaklaşık 1buçuk ay önce kaskodan ön camı değiştirdim fakat bu sefer de rüzgar sesi problem oldu. Cam değişimini yetkili serviste yaptırdım böyle bi sorun beklemiyordum doğrusu. Özellikle hızım 80i geçtiğinde eskiye göre hissedilir şekilde arttığını gördüm bide benim kulaklarım ağırdır ona rağmen farkediyorum😄

Neyse sonuç olarak durum bu. Ne düşünüyorsunuz bu konuyla ilgili? Ne yapılabilir? Araştırdığım kadarıyla ön camın fitillerinde sorun olabilirmiş. Tecrübe eden varmı böyle bir durumu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Herkese iyi haftasonları diliyorum. Yaklaşık 1buçuk ay önce kaskodan ön camı değiştirdim fakat bu sefer de rüzgar sesi problem oldu. Cam değişimini yetkili serviste yaptırdım böyle bi sorun beklemiyordum doğrusu. Özellikle hızım 80i geçtiğinde eskiye göre hissedilir şekilde arttığını gördüm bide benim kulaklarım ağırdır ona rağmen farkediyorum😄

Neyse sonuç olarak durum bu. Ne düşünüyorsunuz bu konuyla ilgili? Ne yapılabilir? Araştırdığım kadarıyla ön camın fitillerinde sorun olabilirmiş. Tecrübe eden varmı böyle bir durumu?
Cam fitillerini düzgün takmışlar mı hocam?

Aynı sorun bende var cam değiştikten sonra 60km den sonra camın sol ve üst tarafından rüzgar sesi geliyor 120km ile  giderken içerde konuşulmayacak kadar ses geliyor. Cam fitillerini söküp taktım ama nafile sonradan fark ettim ki camın sol tarafı ile sağ tarafı arasında 2 mm kadar yükseklik farkı var. Sanırım hafta içi camı söküp tekrar taktıracağım.

Cam degisiminden sonra kurumasi icin araci hareket ettirmeden beklettiniz mi?

@frknyldrm valla bilmiyorum hocam gözümle bi anormallik gözlemleyemedim. Pazartesi servise götüreceğim cam fitillerini söyleyeceğim baktıracağım işte

Aynı sorun bende var cam değiştikten sonra 60km den sonra camın sol ve üst tarafından rüzgar sesi geliyor 120km ile  giderken içerde konuşulmayacak kadar ses geliyor. Cam fitillerini söküp taktım ama nafile sonradan fark ettim ki camın sol tarafı ile sağ tarafı arasında 2 mm kadar yükseklik farkı var. Sanırım hafta içi camı söküp tekrar taktıracağım.
Ben pek bi anormallik gözlemleyemedim hocam benim cam yerine düzgün oturtulmuş gibi sizinkinde 2mm yükseklik farkı varsa bu gözle görülebilecek kadar bi fark yani, camı yerleştirmeyi bile becerememişler yazık onların ustalığına. Bu işi düzgün yapan bi yer yokmu memlekette yav.

@Tulkas Bende tavsiye üzerine gittim işi çok iyi yapıyorlar diye ama herzamanki gibi yine bana denk geldi. Camı takarken lane assist kamerasının kablosunu unutmuş altta oda kasıntı yaptı kabloyu yerine getirip camı kaldığı yerden tekara oturttu fakat ertesi gün ses gelmeye başladı aradım takan yeri. Tabi beklenen o cevap geldi "Abi silikonlar kurumamıştır 2 hafta bin ses gider". 

@agacmalzeme 2 hafta bindikçe ses nasıl gidecekmiş hayret birşey hocam böyle bi mantıksızca çözüm yöntemi olamaz bu silikon 2 saatte kuruyor zaten hadi hızlı kuruyan değilse de 1 günde kuruyormuş. 

Bende değiştirdim ama öyle konuşma sesi duyulmayacak veya absürt bir durum yaşamadım. Sanırım işçilik baştan sağma olmuş malesef. Ya hani 120 üzeri çoğu araçta ses vardır da 60-80 felan oldukça düşük hızlar. Umarım hallolur. 

Bugün yetkili servise gittim ve rica ettim ustasıyla beraber test sürüşüne çıktık usta bir sorun yok ses normal dedi. Cam değişiminden sonra sanırım psikolojik olarak rüzgar sesi arttı gibime geldi bilemiyorum gerçekten. Hiçbişey yapmaya gerek yok dediler bende haliyle bişey yaptırmadım

Bugün yetkili servise gittim ve rica ettim ustasıyla beraber test sürüşüne çıktık usta bir sorun yok ses normal dedi. Cam değişiminden sonra sanırım psikolojik olarak rüzgar sesi arttı gibime geldi bilemiyorum gerçekten. Hiçbişey yapmaya gerek yok dediler bende haliyle bişey yaptırmadım
Klasik bir “normal beyefendi” vakası :)  umarım psikolojiktir

@Mugzy Hocam fitilleri kontrol ettirdim 20dk aracı test ettik öyle böyle derken dediğiniz gibi konu normal denilerek kapandı bilemiyorum artık🤔 napayım ne edeyim akıl veriniz🤔😅

Benimde başıma geldi, camı hemen tekrar değiştirttim. Tamamen yanlış montajdan kaynaklanıyor. 

Geri
Üst Alt