Jump to content

Golf 7 orjinal koltuk kılıfı hakkında

Recommended Posts

@Seastar76 :D :D hocam daha yeni başladık. Hemen pes etmek olmaz. Kılıf ifadesi doğrudur. Sünger üstüne geçirilen bir paça sadece. Gergin durması için  2 - 3 yerine metal şeritlerle "trick" ler uygulanmış. Benim aradığım daha önce söküp aynı şekil takabilen arkadaşlar ki eminim vardır yapabiliyorsa bizimle paylaşırsa sevinirim :)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Frkntna  bende öyle düşünüyorum hocam.  arkadaş ( abi ) kolay çıkarılıp takılıyor olsa hazırı  satılıp herkes yenilerdi diye bi cümle kullanmış. 

Bu düşüncenin yanlış olduğunu bilmenizi isterim. Çok zor olmadığını düşünüyorum bir koltuk kılıfının çıkarılıp yeniden yerine takılmasının :)

Hocam (abi) 2. Yorumunuzu da gördüm öncelikle üslubunuzun biraz sert olduğunu belirteyim. Ben burada bir soruya cevap(yardım) arıyorum.Bu şekil yaklaşımınız ne kadar doğru sizce ? O zaman sizin düşüncenize göre motoru sökmek de basit kalıbını çıkartıp yaptırıyor mu millet ? 

guvenc ve erkan163 bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@ZaGani  forumu koltuk kılıfı  - döşemesi diye arattığım zaman görememiştim koltuk ısıtma diye arattığım zaman da herhangi bir konuya rastlamadığım için konuyu açtım hocam. Bildiğiniz önerebileceğiniz döşemeci var mıdır bu işlerle uğraşan ?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yanal desteklerin sol tarafını aynı kumaşla ya çıkma araçtan ya da sıfır aynı mı kumaş bilmiyorum ama yaptıran çok facebook falan gruplarında instagram da yapanlar var oralarda bir arayın isterseniz tabi yaptırmak istediğiniz ile göre. Malum comfortline koltuklar sol yanal destek aşınıyor çok. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geri dönüşler için teşekkür ederim. Malesef herhangi bir görsel bir ansiklopedi de yapılışına denk gelmedim. Örnekler var fakat  golf 7 için olanına denk gelemedim. Arkadaşlar kendim deneyeceğim görselleri de sizinle paylaşacağım.eğer başarılı olursam ne ala :) kendim gti a çevirmek için deniycem fakat forumda ki her arkadaşın işine yarayacağını düşünüyorum söküp temizleyip geri takmak gibi modifiye etmek gibi. Bilip görselle bu konuyu destekleyen desteklemeyen herkese teşekkür ederim. 

Fakat bazı arkadaşların olsaydı herkes yapardı zaten vs gibi yorumları hiç hoş olmadı. Her neyse tekrar teşeklürler :)

erkan163, guvenc ve m.parlak bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

geri dönüşler için tekrar teşekkürler. Amacım koltuk kılıflarını söküp döşeme desenlerini değiştirmek dikişleri kırmızıya çevirmek.@gn461  hocam nasıl bir yol izlemeliyim. dikkat edilmesi gereken yerler var mıdır sökerken İnanır mısın youtube da neredeyse bütün dillerde arama yaptırdım fakat golf 7 ile ilgili hiç bir içeriğe rastlamadım :) 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, Seastar76 yazdı:

@Redgti iki de bir bazı arkadaşlar diyeceğinize direk etiketleyin...

hoş olmayan neydi?

aslında söyleyim.

google veya youtube da arama yapmak yerine buraya konu açmak !!! 

tamam hocam kusura bakmayın özür dilerim. Benim hatam.

guvenc bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, futwrf yazdı:

@Redgti Bence koltuklardan önce aracınızda jant yay tamponlar farlar stoplar egzoz gibi retrofitler yapın. Anladığım kadarı ile dönüşüm yapacaksınız. Fabrikasyon koltuklarınıza (şimdilik) dokunmayın. 

Evet hocam dönüşüm yapıcam

Farlar ve tamponları sem tuningden alıcam jantlar var zaten 18 lik durban yay konusunda hala araştırmalardayım 3.5 ve 4.5 arasında bu saydıklarım hazır parça sanayide ustaların yapabileceği türden 

Fakat bazı detaylar var işte  ince koltuklar bagaj logosu vs gibi onlar için ince araştırıyorum. Ekstra ne yapabilirim onlara bakıyorum :)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sekam arkadaslar, konu birazda benle ilgili oldugu icin yazmak istedim,

koltuklarin degismesi yapilabiliyor yanliz sökerken tecrübeli bir ustnin yapmasi lazim kiliflar plastik tirnakli ve sökerken zedelenmemesi gerekiyor, bendeki koltuklarda gti kiliflarla degistirilecek highline kiliflarida  sonrasinda saticam muhtemelen.

zamani geldiginde forumda paylasirim

gti kiliflar yurtdisindan getirmeniz lazim ama ucuz degil 800-100 euro bazinda

dikkat etmeniz kimizi cizgili gti gri cizgili gtd icindir deride mevcut

benimkiler geldi cok sukur :)

dbb6bb00-2062-4e95-8f16-437e48748b01.jpg

e89eb6fb-0c13-4bcf-b79c-7c2f2a785d68.jpg

149b27f1-ad7c-4feb-98ec-c16c099b3819.jpg

445ce25f-362b-4a0f-8baf-b47db9b767e3.jpg

s-l1600.jpg

s-l1600 (1).jpg

IMAGE_1617443140388_4327192994700675642.jpg

IMAGE_1617443140463_8992065785694120228.jpg

HONEY, mufayu ve Redgti bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...