A101 1 Nisan "Michelin hava pompası"

Baya gürültülü bir cihaz plastik gövdeden dolayı hava basma hızı yavaş. Metal gövdeli tavsiye ederim
Kullanma kılavuzunda 90 db yazıyor. Evet, biraz sesli çalışıyor ancak telefondaki ses ölçer ile çalıştırmadan önce ortam sesi 40 db'di, çalıştırdıktan sonra 80 db'e çıktı. 

Videolarda çıkan ses biraz yanıltıyor. Ses kabul edilebilir.

Yaz günü çocuğun şişme havuzunu şişirirken çok uzun sürdüğü için aracın sigortası attı.

Yedekte sigorta bulundurmakta fayda var bu tarz ürünlerin kullanımında.
Kullanma kılavuzunda 8 dk'dan fazla kullanmayınız yazıyor ve biraz soğuduktan sonra tekrar çalıştırmayı öneriyor. 

Çakmaklık girişinde 10 amp cam sigorta var. Bi tane yedek koymuşlar. 

Araç çakmaklığında 15 amp sigorta mevcut. Mutlaka çalıştırırken 2. çakmaklık girişinde başka bir cihaz olmaması gerekir. 

Araç üzerinde denediğimde ise, basmak istediğiniz değerden 1 PSİ fazla seviyeye gelince durdurunca istenilen basınca ulaşmış olunuyor. 

Bir üst modelinde istenilen basıncı pompadan ayarlayınca duruyor. Ancak onda da 1 PSİ fazla ayarlamak gerekiyor. Ekstra ışık vs. var ancak gereksiz. Ve fiyatı da neredeyse 2 katı.

Daha önce bir konu açmıştım..

Aylık , haftalık , 15 günlük araç, motorsiklet, bisiklet lastiklerinin kontrolleri için uygun bir ürün.

Üzerindeki usb girişi mevcut. 800ma güç aktarıyor. Genel olarak yeni araçlarda usb girişi mevcut ve birçok çakmaklık şarj aleti var ancak olmaması durumunda iş görür.

Boyutu da küçük denilebilir.

mc12265.jpg

Ben beğendim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bende var bu cihazdan, gayet basarili, 3 yildir kullaniyorum, ayni markanin basinc ölcer cihazida var, onunla saglamasini yapiyorum

Fiyati cok ucuz, bulan kacirmasin, 3 yil önce 140 liraya almisim kampanyadan

Yaklaşık iki yıldır bende de var bu cihaz. Üç dört sefer kullanmam gerekti. Hiç sıkıntı yaşamadım. Farklı bir cihaz kullanmadığım için karşılaştırma yapamam tabiki ama bence başarılı bir cihaz. Güç kablosu uzun, hava hortumu birazcık kısa sanki. Ben aldığımda içinden birkaç farklı uç çıkmıştı. Olumsuz olarak söyleyebileceğim tek şey biraz sarsıntılı çalışıyor. Bu yüzden de yerde sabit duramıyor, birazcık zıplıyor. Bu sarsıntıda dış yüzeyinin zarar görmemesi için ya bir bez üzerine ya da küçük bir kutu içinde yere koyuyorum.

Ben de bugün aldım bu cihazdan. İki haftadır takip ediyordum bu kadar indirimli olunca aldım hemen :)  Michelin basınç  Kontrol cihazını da internetten sipariş verdim, artık benzinliğe gitmeye gerek kalmadı her kontrolde :)  

180 tlye çakmaklıklı olan yerine 220 230'a şarjlı xiaomi almak daha mantıklı olmaz mı? gördüğüm kadarıyla xiaomi boyut olarak da neredeyse yarı boyutta

180 tlye çakmaklıklı olan yerine 220 230'a şarjlı xiaomi almak daha mantıklı olmaz mı? gördüğüm kadarıyla xiaomi boyut olarak da neredeyse yarı boyutta
Alınabilir.

Aynı amaca hizmet ederler. Kullanışlılık farklılık gösterir.

Xiaomi, istenilen hava ayarlandığında durur. Şarjlı olması sebebiyle araç elektriğine ihtiyaç duymadan lastik hava kontrolü sağlanabilir. Üzerinde aydınlatması vardır. Michelin'e göre şarjı olduğu sürece daha pratiktir.

Michelin, bir ihtimal kullanım ömrü olarak İki ürün arasında (bozulma hariç) pilli olmadığından daha uzun yıllar kullanılabilir.  

Güncel fiyatları birbirine yakındır.

Konuya sebep olmasının sebebi 180 tl olması(ydı).

Xiaomi için 220 230 yerine 280 300 e çıkmak gerekebilir. (Aynı şekilde Michelin için de)

Alınabilir.

Aynı amaca hizmet ederler. Kullanışlılık farklılık gösterir.

Xiaomi, istenilen hava ayarlandığında durur. Şarjlı olması sebebiyle araç elektriğine ihtiyaç duymadan lastik hava kontrolü sağlanabilir. Üzerinde aydınlatması vardır. Michelin'e göre şarjı olduğu sürece daha pratiktir.

Michelin, bir ihtimal kullanım ömrü olarak İki ürün arasında (bozulma hariç) pilli olmadığından daha uzun yıllar kullanılabilir.  

Güncel fiyatları birbirine yakındır.

Konuya sebep olmasının sebebi 180 tl olması(ydı).

Xiaomi için 220 230 yerine 280 300 e çıkmak gerekebilir. (Aynı şekilde Michelin için de)
Son 1-2 haftadır 220-230 lara düştüğü için yazmıştım. Tabiki arada 100-120 tl oynarsa cazibesi kalmaz. Xiaomi'nin güzelliği daha çok yönlü olup kampta, piknikte vs birçok şeyi şişirmenin elektrikten bağımsız yapılması. Bu tarz çok yönlü kullanım da düşünenlere fikir olması açısından yazmıştım. 

Ben de şarjlı bekliyorum xiaomi den başka da alternatif pek yok bir tane var ama o da matkaba benziyor kocaman bir şey. Çinde satılan ürünler var güzel ama o da xiaomiden pahalıya geliyor. Xiaomiyi köpük pompası modifiyesinde kullanmak için alacağım zaten. Ama fiyatının baya bi düşmesini bekliyorum :D  Geçen düştü onu da kaçırdık. 220 liralara. 

Ben de şarjlı bekliyorum xiaomi den başka da alternatif pek yok bir tane var ama o da matkaba benziyor kocaman bir şey. Çinde satılan ürünler var güzel ama o da xiaomiden pahalıya geliyor. Xiaomiyi köpük pompası modifiyesinde kullanmak için alacağım zaten. Ama fiyatının baya bi düşmesini bekliyorum :D  Geçen düştü onu da kaçırdık. 220 liralara. 
İyi fikir (y)

@frknyldrm yatağı ben aldım tek kişilik diyebilirim. İki kişi zor sıgar. Yada iki zayif insan sığar diyeyim. Arka kilma menfezine çarpıyor bide boşluğa gelen kısımdaki destekleri şişirince. Ben aldım ama pişman oldum doğrusu. Fakat iade etmedim. Tatile felan giderken cocuğum arka koltukta rahat rahat yolculuk yapar diye. Bide ailecek kampa gidince destek kısmını şişirmeden çadırda kullanırız diye iade etmedim. Fikir sahibi olursunuz diye yazayım dedim.  

@frknyldrm yatağı ben aldım tek kişilik diyebilirim. İki kişi zor sıgar. Yada iki zayif insan sığar diyeyim. Arka kilma menfezine çarpıyor bide boşluğa gelen kısımdaki destekleri şişirince. Ben aldım ama pişman oldum doğrusu. Fakat iade etmedim. Tatile felan giderken cocuğum arka koltukta rahat rahat yolculuk yapar diye. Bide ailecek kampa gidince destek kısmını şişirmeden çadırda kullanırız diye iade etmedim. Fikir sahibi olursunuz diye yazayım dedim.  
Teşekkürler hocam, ben de internet sitesinden sipariş verdim.

Tek kişilik olarak kullanacağım ben, fakat menfez kısmı iyi olmamış dediğinize göre. Gelsin de ben de şişirip yerinde bir bakayım, oluru yok gibiyse iade ederim.

@frknyldrm hayırlı olsun Furkan modum.

Bizde dün kardeşime pompa aldık bir tane.

Geri
Üst Alt