Golf 7, 7.5 Anahtarsız çalıştırma yeni nesil

hakan1979

Üye
İsim
Hakan
Herkese Merhaba,

Uzun zamandır istediğim bir retrofit olarak anahtarsız giriş ve çalıştırma olayına detaylıca eğildim yalnız orjinal sistem tam istediğim gibi değil yani arabanın yanına gidince otamatik açılması ve araçtan uzaklaşınca otomatik kapanması istediğim özellik. bunuda malasef orjinal anahtarsız giriş ve çalıştırma desteklemiyor. araştırmalarım sonucunda tekirdağda bir kişi tam isteğim gibi uygulamayı yapmış videoyu aşağıya ekliyorum aradım konuştum 3500tl fiyat verdi ve immobilizer'a müdahale etmeden yapıyor aklıma yattı diğer bir seçenek ise aliexpress^de yeni bir ürün çıkmış aynı mantıkta çalışıyor hatta türkiyeden 1 kişi sipariş vermiş bir umut formdaysa açıklama yapar düşüncesi ile bu başlığıda açtım. bu tür bir işlem yapan varmıdır aramızda meraktayım.

https://www.aliexpress.com/item/4001090602151.html?spm=a2g0o.cart.0.0.5dd93c008uU9HQ&mp=1

image.png

Güzel konu yapılabilirse iyi olur.  (y)  

Birde anahtardan araç çalıştırma olayı nasıl yapılır bilenler bilgi verirse memnun oluruz.

Güzel uygulama olmuş ama ne kadar güvenli? Şu sorulara cevap aramak lazım;

-Araba çalınırsa kasko karşılar mı orjinal anahtar değil sonuçta?

-Araba çalışırken anahtar cebinde indiğinde arabayı birisi arabayı çalmaya kalkarsa ne olur?

-Direksiyon kutusunda ki anahtar girişinin ne oldu?

-Uygulamayı neden camlar açıkken yaptı?

@serkan_kala kasko konusunda bilgim yok araştırmak lazım. Diger hususları sormuştum.  Anahtar girişi iptal oluyor. Orjinal kapak takiliyor. Anahtar aracın icinde değilse stop ediyor. Camların açık olması ilk girişte anlatiyor 1 kademe basinca camları vs. Kullanabiliyorsunuz diye. Başka videosuda var camlar kapalı çekmiş videoyu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim merak ettigim bir konu var. Hazir denk gelmişken sorayım. Orijinal anahtarsız calistirma olan araclarda; arac çalışırken arabadan indikten sonra, uzaktan arabayi kitledigimizde motoru kapat gibi birsey yapilabilir mi?

@hakan1979 Yalnız Aliexpress'den alan arkadaş ürünü iade etmiş. İade mesajında PTT'deki kuyruğun fotoğrafını eklemiş hatta  :)

Ben de arkadaşlara katılıyorum. Bence bu iş sakat bir iş kasko açısından.

[mention=4729]hakan1979[/mention] Yalnız Aliexpress'den alan arkadaş ürünü iade etmiş. İade mesajında PTT'deki kuyruğun fotoğrafını eklemiş hatta [emoji4]
Ben de arkadaşlara katılıyorum. Bence bu iş sakat bir iş kasko açısından.
İade eden arkadasimiz forumdan

Belki yorumlarini yazar konuyu görünce

@HONEY  merak ettim şimdi Bülent hocam :)   

Düzeltme: Ahmet Türkmen yazıyormuş görselde :)  

@GkM_2015 kendi aracına uyguladı tam istediğiniz şekilde. Uzaklaşınca kilitliyor yaklaşınca açılıyor. Direksiyon altındaki kutuyu ve vites yanındaki düğmeyi orijinal anahtarsız çalıştırma olan sisteminkinden kullandı.

@GkM_2015 kendi aracına uyguladı tam istediğiniz şekilde. Uzaklaşınca kilitliyor yaklaşınca açılıyor. Direksiyon altındaki kutuyu ve vites yanındaki düğmeyi orijinal anahtarsız çalıştırma olan sisteminkinden kullandı.
Teşekkürler hocam gördüm isim tutyor umarım yakında forma girer yoksa özelden yazcam  :)

Geri
Üst Alt