Vw Taigo

mufayu

Katılımcı Üye

İsim
fatih
Araç
Passat
45f98104e02f21fe5b2fcfb76e374914.jpg

bc48f268053c6ef9cf68f6eba9202e3a.jpg

bf211084cb29ac61029a35179befbbb1.jpg

Volkswagen sayfasında karşıma çıkan bir haberdi.

Volkswagen olarak, yıl sonunda piyasaya sürülecek yeni sportif SUV coupé serisinin ilk görüntüsünü sunuyoruz

Taigo, küçük araç segmentinde Volkswagen'in SUV yelpazesine eklenen sportif bir crossover modeli.

Yeni model, karizmatik bir tasarıma, modern işletim konseptine ve çok sayıda yardım sistemine sahiptir.

Yeni Taigo yola çıkmaya can atıyor! Volkswagen,resmi Avrupa prömiyeri öncesinde yaklaşmakta olan crossover modelinin adını açıkladı. Taigo, Volkswagen'in küçük araç segmentindeki SUV serisine yeni bir eklemedir. Dinamik ve duygusal bir etkileyici bir tasarımla hazırlanmıştır. Yeni model aynı zamanda çok sayıda yardım sistemi ve son teknoloji bağlantı ile birlikte geliyor.

Yükseltilmiş oturma pozisyonunu sportif bir coupé silueti ile birleştiren bir CUV (Crossover Utility Vehicle) arayanlar için bekleyiş sona erdi. Yeni Taigo, ekonomik TSI motorları, standart olarak sunulan LED farlar, modern bir işletim konsepti, tamamen dijital bir kokpit ve çok sayıda destek sistemi ile piyasaya sürülecek.

Taigo, Brezilya'dan gelen başarılı Nivus modeline dayanıyor ve İspanya'nın Pamplona kentinde Avrupa pazarı için üretilecek. Yeni CUV bu yaz görücüye çıkacak ve 2021'in sonunda piyasaya sürülecek.

nedense bu ara çakma araçlar revaçta bu araç aynı mercedes gla formunda. renault da arkana diye bir model çıkardı yılın 3 çeyreğinde türkiye'de satışa çıkacak.o da aynı X6 çakması. özgün bir tasarım yok malesef.

[mention]isfa67 [/mention] coupe suv talebi artıyor olmalı.

Sunlarin 4*4 olanini niye piyasaya sürmüyorlar, lada niva-samurai-Jimny gibi, cok süper olurdu, heryere gir cik, sehirde park sorunu yok

[mention]krym [/mention] jimny 4ileri otomatik awd .Yakıt itibarıyla Şehir içinde binmek sıkıntı bence :)

SUV araçları hiç sevmesem de tasarım Mk8 'den çok daha iyi olmuş..

@mufayu benim hayalim 1.0 tsi degisken 4*2 4*4 ACT :) Sehir icinde 2 silindir kapatsin, 1 silindir Istanbul trafigi icin yeterli..

[mention]krym [/mention] aslında istanbul içi 8-9lt normal.çamlıca-kadıköy-ümraniye arası gidp geliyorum gün içinde.1.0 çamlıca yokuşlarında benim siniri tavan eder diye düşünüyorum

sahil şeridi ve e5 civarında oturanlar için sorun yok tabi bulunmaz nimet

Tasarım olarak güzel duruyor ,mk8 de çaldıklarını geri koyarsalar düşünülebilir 😀

Bu aracın nesini beğendiniz bilmiyorum.

Bana kalırsa otomobile kamyon lastiği takmışlar gibi. Bence çok orantısız gözüküyor.

Yalnız aracın far grubu Renault, hatta clio gibi. 

Tabi bunlar konsept çizimdir, muhtemelen troc gibi olacaktır farlar. 

@mufayuTam da Brezilya pazarındaki nivus diye yazacaktım açıklamada varmış. 

Bana kalırsa otomobile kamyon lastiği takmışlar gibi. Bence çok orantısız gözüküyor.
@Terms dizayn resimleri biraz daha şişkin ve basık oluyor. Örnek verecek olursam polo..IMG_20210330_161026.jpg

Genel olarak yandaki ütü izleri poloda da mevcut.

Taigo , tampon ve stop oyunları ile hemen hemen alttaki videoki gibi olacaktır. Bi ihtimal iç dizayn yeni golf gibi olur mu desem de Passatı düşününce genel görüntü aynı olur ve klima kontrol vs. belki değişik olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt