Golf 8 Park Sensörü

MrEngineer

Üye
İsim
Barış
Merhabalar değerli dostlar, fazla vakit kaybetmeden aracın en gerekli gördüğüm bazı opsiyonlarını doldurmak için kolları sıvadım. Park sensörüyle işe başlayım istedim. Bu işlemleri servis de mi yapmak mantıklı yoksa dışarda mı bilmiyorum ne fark ediyor. 2 servisi aradım gelen  cevapları aktarıyorum.

Manisa;

Arka Park Sensörü: 1265

Ön Park Sensörü: Doğuşa sorup dönecekler (Net bilgi yok)

Sadece sesli olduklarını ekran üzerinden gözüküp gözükmediğini doğuşa sorup dönecekler. Yeni araç olduğu için bizde bilmiyoruz dedi.

İzmir;

Arka park Sensörü 1200 küsür

Ön Park Sensörü 1700 küsür 

Sadece sesli olduğunu söylediler.

Fiyatlar bu şekilde mi oluyor piyasası bu mu ? Yoksa biraz beklemek mi lazım ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

2800+800 (montaj) = 3600 e bedava iken ?

Su an psikolojik sınırın üstünde

3600 e neden bedava idi ?

196 ya adamlar avm çekilisi muadili aslan gibi yeni golf vermisler.

İmp. Golf Alan arkadaşlar nasıl bir vurgun yaptıklarının farkındalar dı zaten.

196 üzerine 3600 bahşiş mahiyetinde bi tutarla araç tamtakır golf 8 olacak iken 

5600 çok mu ? Evet cok da ! 

Bu islere kar dan zarar olarak bakmak lazım.

196 ya golf ? Halen kardasınız .

Binici olan 6600 da verir (ben mesela)

Ama yok ben aslında dsg ciyim . Malum alt vergi diliminden aldım %80 e girmesini bekliyorum sonra satıcam 300 bine  diyen park sensörüyle falan ugrasmaz zaten . Alan böyle alsın der gecer bekler

Upvote 0
@MrEngineer Merhabalar, benim aracım da golf 8 impression, İstanbul’da 4-5 servise sordum görüntü destekli sensörü yan sanayi dahi olsa düşünüyorum açıkcası fakat yok diyorlar hepsi, yalnızca ses destekli var deniyor. Siz acaba hangi servis ile görüşmüştünüz? Bir de enderdeki orjinal olsa dahi servis dışında işlem olacağı için garanti sıkıntıya girebilir dedi servisler, net şekilde söylemediler ama risk olabilir. Serviste yan sanayi taktırmak daha cazip geldi bana, bir de enderin fiyatı bir anda neredeyse 2 katına çıkarması olumsuz etkiledi açıkcası.

Upvote 0
2800+800 (montaj) = 3600 e bedava iken ?

Su an psikolojik sınırın üstünde

3600 e neden bedava idi ?

196 ya adamlar avm çekilisi muadili aslan gibi yeni golf vermisler.

İmp. Golf Alan arkadaşlar nasıl bir vurgun yaptıklarının farkındalar dı zaten.

196 üzerine 3600 bahşiş mahiyetinde bi tutarla araç tamtakır golf 8 olacak iken 

5600 çok mu ? Evet cok da ! 

Bu islere kar dan zarar olarak bakmak lazım.

196 ya golf ? Halen kardasınız .

Binici olan 6600 da verir (ben mesela)

Ama yok ben aslında dsg ciyim . Malum alt vergi diliminden aldım %80 e girmesini bekliyorum sonra satıcam 300 bine  diyen park sensörüyle falan ugrasmaz zaten . Alan böyle alsın der gecer bekler
Hocam 196 a alan senin dediklerini düşünse bile parayı sonuçta yoldan bulmuyor. Golf ucuza aldık diye 5600 lira ki 3000 küsürden 1-2 günde bu fiyata gelen bir mal var karşımızda bence değmez. 

Ben burda nasıl oldu da bu fiyata geldiği noktadayım. Yani doğuş bile bizlere 197ye vererek yolunacak kaz olarak görmezken yurdum insanı hemen güzel şekilde VW üreticiden daha fazla para kazanma derdinde maalesef.

Upvote 0
Gizli özellikler bile elektrik garantisini bozuyor(bozdu) aracın başıma geldi daha önce sensörü servis dışı taktırsak kesinlikle garantiyi bozar.

Upvote 0
Bir park sensörüne 6 bin lira verecek insan sanmıyorum ki gidip impression golf alsın. Altı üstü bip bip ötecek şey için değmez. Onun yerine sanayide 500 liraya taktırır yoluma bakarım. Park sensörsüz araçtan park sensörlüye geçtim. Şimdi aynı golfü alsam 6 bin liraya taktırmam.

Upvote 0
Dostlarım, 3600TL bedavaydı diyen arkadaşa katılmıyorum, hatta 5bin küsür fiyat içinse normal ben taktıracagım diyor, çok güldüm.

aracı istersen 100 bin liraya al, park sensörü bu altı üstü park sensörü 3600'tl cok pahalı, biraz daha sabredin insanımız çok heyecanlı, bayilere ürün 1 aya geliyor zaten, ender zaten 1 aya kalmaz 3000 liraya ceker.

Upvote 0
Dostlarım, 3600TL bedavaydı diyen arkadaşa katılmıyorum, hatta 5bin küsür fiyat içinse normal ben taktıracagım diyor, çok güldüm.

aracı istersen 100 bin liraya al, park sensörü bu altı üstü park sensörü 3600'tl cok pahalı, biraz daha sabredin insanımız çok heyecanlı, bayilere ürün 1 aya geliyor zaten, ender zaten 1 aya kalmaz 3000 liraya ceker.

Hocam zaten ilk fiyatı 2800 idi bir anda 4800 oldu :)  ekran görüntüsü alan arkadaşlar sağolsun...

Upvote 0
Gizli özellikler bile elektrik garantisini bozuyor(bozdu) aracın başıma geldi daha önce sensörü servis dışı taktırsak kesinlikle garantiyi bozar.
Sensör de gizli özellik de garantiyi bozmuyor hocam. Zaten en kötü bakıma vs gitmeden önce gizli özelliği kaldırırsınız. Bakımdan sonra tekrar aktif edersiniz. Bazı servisler kendince garantiyi bozmaya çalışıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: 007
Upvote 0
Sensör de gizli özellik de garantiyi bozmuyor hocam. Zaten en kötü bakıma vs gitmeden önce gizli özelliği kaldırırsınız. Bakımdan sonra tekrar aktif edersiniz. Bazı servisler kendince garantiyi bozmaya çalışıyorlar.
Valla hocam doğuşa gittim sorun vardı dediler gizliyi açtırmışsınız ondan dolayı garantiyi iptal ediyoruz dediler. Gizli özellikleri kaldırmak aklıma gelmedi ama bir dahakine onu yaparız diye düşünüyorum çünkü imp için sensöz gizli özellikler şuan için olmazsa olmaz görünüyor.

Upvote 0
Valla hocam doğuşa gittim sorun vardı dediler gizliyi açtırmışsınız ondan dolayı garantiyi iptal ediyoruz dediler. Gizli özellikleri kaldırmak aklıma gelmedi ama bir dahakine onu yaparız diye düşünüyorum çünkü imp için sensöz gizli özellikler şuan için olmazsa olmaz görünüyor.
Servise gitmeden önce sildirmeyi tavsiye ediyoruz ama dediğim gibi genelde servisler sorun etmiyor. Zaten yeri gelince kendileri gizli özellik açıyor parasını verdiğinde.

Upvote 0

Servise gitmeden önce sildirmeyi tavsiye ediyoruz ama dediğim gibi genelde servisler sorun etmiyor. Zaten yeri gelince kendileri gizli özellik açıyor parasını verdiğinde.
Ben ankara Etimesgut doğuşa götürüyordum hep 2+2 garanti olduğu için gizli özellikleri özellikle sordum açmıyoruz para ile bile olsa dediler.

Sorun benim klimada arıza çıktı o olunca da onu bahane ettiler müdahale ettirmişsiniz diye o yüzden bir kereliğe mahsus para almıyoruz ama normalde bunun bedeli 2000tl diyip gönderdiler(bir daha sorun çıkmadı şükür). 

Upvote 0

Geri
Üst Alt