Golf 8 Park Sensörü

MrEngineer

Üye
İsim
Barış
Merhabalar değerli dostlar, fazla vakit kaybetmeden aracın en gerekli gördüğüm bazı opsiyonlarını doldurmak için kolları sıvadım. Park sensörüyle işe başlayım istedim. Bu işlemleri servis de mi yapmak mantıklı yoksa dışarda mı bilmiyorum ne fark ediyor. 2 servisi aradım gelen  cevapları aktarıyorum.

Manisa;

Arka Park Sensörü: 1265

Ön Park Sensörü: Doğuşa sorup dönecekler (Net bilgi yok)

Sadece sesli olduklarını ekran üzerinden gözüküp gözükmediğini doğuşa sorup dönecekler. Yeni araç olduğu için bizde bilmiyoruz dedi.

İzmir;

Arka park Sensörü 1200 küsür

Ön Park Sensörü 1700 küsür 

Sadece sesli olduğunu söylediler.

Fiyatlar bu şekilde mi oluyor piyasası bu mu ? Yoksa biraz beklemek mi lazım ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ne yazık ki sistem böyle...
Ne yazıkki hocam..

https://z-p3.www.instagram.com/opsiyonelotomotiv/  Burası geri görüş kamerası takabildiğini iddia etti, ilerleyen günlerde görürsem taktıklarını Kamera taktırırım yoksa sizin gibi ön ve arka sensörle hallederim galiba.
Hocam daha önce takmadılarsa ki zannetmiyorum zaten kaç tane satış yapılan araç var idda etmeleri normal. Bende aynı hevesle gittim. Onlarda Passat veya Troc daki gibi sistem olduklarını düşünüp takarız demişlerdi. Gel gör ki gerçekler öyle değil.

@MrEngineer hayırlı olsun güle güle kullanın fiyat olarak ne kadara bitti.
Ön Arka 1500 ödedim.

Upvote 0

Bu arada konuya şöyle bir güncelleme yapayım.

Bu hafta aracıma Manisa'da Birlikoto da ön arka park sensörü taktırdım. Beklemek istemedim açıkçası. Görünür bir şey olmadığı içinde servisde orjinal olmayan ürüne de yüksek meblalarda mantıklı gelmedi.

Aslında Amblem Geri Görüş kamerası içinde takmaya uğraştık ancak takılamayacağını öğrendik. Kamera açışıyor ancak ekrana görüntüyü yansıtmıyordu. İstanbul'dan Ender Elektronikden arkadaşlar filanda bağlandı birlikte bir çalışma yürütüldü ancak sonuç başarılı olmadı. 

Hocam araca park sensörü takıldı diye garanti dışı filan kalmaz. Daha önceden de Golf 7 aracıma sadece arka olacak şekilde park sensörü taktırdık ve bir problem olmadı. (Garantidende faydalandığımız durumlar oldu)
Hayırlı olsun güle güle kullanın. bende düşünüyorum önümüzdeki günlerde inşallah. 

Upvote 0
Ender Elektronik KUFATEC firmasının distribitörüymüş.

KUFATEC firmasının web sitesine baktım. Orjinal Park Pilot fiyatı 629 Euro.

Türkiyeye getirdiklerinde fiyat artık ne olur, siz düşünün :(

https://www.kufatec.com/en/volkswagen/vw-golf/golf-8-cd/complete-set-park-pilot-front-rear-for-vw-golf-8-cd-cg-45365

Image1.jpg

Upvote 0
Mk8 için daha erken bı işlemler için bemce biraz bekleyin...  Ender E.  Henüz bir şey eklememiş...

63E0BEF5-9C07-4006-B855-918B39F6142B.jpeg

Upvote 0
@MrEngineer Aykuta(avvagcom) sorsaydın keşke orjinal yapardım dedi. Bir bakmam lazım diyor.

Upvote 0
Hayırlı olsun aracınız,onca para dök "Golf8" al üstüne bide retrofit. 

Upvote 0
Hayırlı olsun aracınız,onca para dök "Golf8" al üstüne bide retrofit. 

Upvote 0
@tuncer_2632 Doğrudur hocam da açıkcası sadece park ederken ötücek birşey için sırf orjinal diye yüksek miktarlar vermek istemedim. Gözle görüldüğünde fark edilmiyecek birşey. İşlevsellik önemli diye düşündüm. Bütçeyi farklı şeylerde değerlendirmeyi tercih ederim.

Upvote 0
@MrEngineer mantıklı düşünüyor olabilirsiniz. Ancak 1500 tl bana çok çok fazla geldi. Orjinal park sensörünün bu fiyatın çok çok üstünde olmayacağını düşündüğüm için dedim. Orjinal park sensörünün avatajları çoktur ben şahsen park ederken arkadaki yada öndeki araca çarpmak istesemde çarpamıyorum kazık fren yapıyor namussuz 😅😊 

Upvote 0
@tuncer_2632 Servisin orjinal olmayan sensöre (META) bile 4000 TL söylemesinden sonra açıkcası çok daha fazlası olur diye diye direk eledim kafamda. Ancak 2500-3000 bandında olsa düşünmeden orjinal yatptırdım.

Tabiki orjinali daha kullanışlıdır şüphem yok :) 

Upvote 0
10 bine sürüş konfor paketi iyice  durum kötü.

vw  az daha dolu araç getirseydi  zaten  %80 dilim olucakmış.

Durum kötü.

Upvote 0
Beklediğimiz orjinal parçalar gelmeye başlamış. Ender E. sitesini güncellemiş.

Ben Impression aracıma park sensörü ve geri görüş kamerası taktırmak istiyorum ama, İzmir'deki anlaşmalı firma hakkında hiç bilgim yok.

İzmir'de olup, daha önce Ender E. den parça alıp İzmir'de montajını yaptıran oldu mu? Buradaki firmanın işçilik kalitesine güvenebilir miyiz?

Image1.jpg

Upvote 0

@etpalaz aramıza hoşgeldiniz. 

kendinizi ve aracınızı  aşağıdaki konuda  tanıtmanızı rica ediyoruz 

Upvote 0

Geri
Üst Alt