Golf 8 Park Sensörü

MrEngineer

Üye
İsim
Barış
Merhabalar değerli dostlar, fazla vakit kaybetmeden aracın en gerekli gördüğüm bazı opsiyonlarını doldurmak için kolları sıvadım. Park sensörüyle işe başlayım istedim. Bu işlemleri servis de mi yapmak mantıklı yoksa dışarda mı bilmiyorum ne fark ediyor. 2 servisi aradım gelen  cevapları aktarıyorum.

Manisa;

Arka Park Sensörü: 1265

Ön Park Sensörü: Doğuşa sorup dönecekler (Net bilgi yok)

Sadece sesli olduklarını ekran üzerinden gözüküp gözükmediğini doğuşa sorup dönecekler. Yeni araç olduğu için bizde bilmiyoruz dedi.

İzmir;

Arka park Sensörü 1200 küsür

Ön Park Sensörü 1700 küsür 

Sadece sesli olduğunu söylediler.

Fiyatlar bu şekilde mi oluyor piyasası bu mu ? Yoksa biraz beklemek mi lazım ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Golf 8 retrofit aracı olucak gibi..

Ambians aydınlatma sensör geri görüş kamerası  1.0 manuellere takılırsa çok güzel araçlar olmuş almak istiyorum bayide araç yok. 

varmı arkadaşlar bu aracı bulabileceğim bir bayi.

Upvote 0
@MrEngineer Merhaba! Bende araştırma içerisindeyim, sizin aldığınız tekliflere benzer teklifler aldım bende, ayrıca vag grubu için orijinal parça ve aksesuar takan Ankara Baglıca da bir yerden orijinal geri görüş kamerası için 3000 TL fiyat aldım. Doğuş oto golf 8 için kamera takmıyoruz diyor, ilerleyen günlerde orijinal  kamera gelir ve takarlar diye bekleme ve araştırma içerisindeyim.

Upvote 0
arkadaşım ateca aldı yeni sıfır. Ön park sensörsüz tabiki. Alana kadar serviste çözersiniz muhabbeti dönmüş. Aldıktan sonra da servis demiş bende öyle bir ürün yok. Dışarda elletrirseniz de arabanın garantisini bozarım ortada kalırsınız. Şimdi satış danışmanı ile çözmeye çalışıyor. Bekleyin orjinal parçalar gelsin servis ayarlar derim. Şu an çin malı veya muadil bir şey takmayın.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@MrEngineer Merhaba! Bende araştırma içerisindeyim, sizin aldığınız tekliflere benzer teklifler aldım bende, ayrıca vag grubu için orijinal parça ve aksesuar takan Ankara Baglıca da bir yerden orijinal geri görüş kamerası için 3000 TL fiyat aldım. Doğuş oto golf 8 için kamera takmıyoruz diyor, ilerleyen günlerde orijinal  kamera gelir ve takarlar diye bekleme ve araştırma içerisindeyim.
Hocam Golf8 Impression a şu aşamada geri görüş kamerası takılamıyor. Gateway desteklemiyormuş sanırım. İlgili Pini boşmuş. 

Upvote 0
Bu arada konuya şöyle bir güncelleme yapayım.

Bu hafta aracıma Manisa'da Birlikoto da ön arka park sensörü taktırdım. Beklemek istemedim açıkçası. Görünür bir şey olmadığı içinde servisde orjinal olmayan ürüne de yüksek meblalarda mantıklı gelmedi.

Aslında Amblem Geri Görüş kamerası içinde takmaya uğraştık ancak takılamayacağını öğrendik. Kamera açışıyor ancak ekrana görüntüyü yansıtmıyordu. İstanbul'dan Ender Elektronikden arkadaşlar filanda bağlandı birlikte bir çalışma yürütüldü ancak sonuç başarılı olmadı. 

Hocam Golf8 Impression a şu aşamada geri görüş kamerası takılamıyor. Gateway desteklemiyormuş sanırım. İlgili Pini boşmuş. 
Hocam araca park sensörü takıldı diye garanti dışı filan kalmaz. Daha önceden de Golf 7 aracıma sadece arka olacak şekilde park sensörü taktırdık ve bir problem olmadı. (Garantidende faydalandığımız durumlar oldu)

Upvote 0
@MrEngineer  Hocam hayırlı olsun. Ekrana yansıyan şekilde mi taktırdınız acaba? Görsel destek özellikli mi deniyordu 

Upvote 0
Yahu bi park sensörü bile standart konmaz mi, Golf Dijitallesti oyle mi, yuh diyorum o kadar.

Baska konuda da bahsi geçti, o ekranlar dugmelerin yok olmasi vs hepsi maliyet azaltıyo, bence kesinlikle kullanisli değil hatta tehlike yaratiyolar. 2012-2013 de çıkmış araba da Gorsel Park destegi var, 2021 Golf 8 de olmayacak, peh onlarin dijitallesmesine...

Upvote 0
Doğuş onayli dedikleri bildigin piyasa park sensorunun parasal olarak üçe beşe katlanip servislere ve Doğuş'a yuksek oranda para kazandırdığı durum, piyasadaki yan sanayi sensor yani hic bi farki yok.

Upvote 0
Arac  golf 8 yil 2021 ihtiyaç park sensörü :)

Arac fiyattindan hiç bahsetmiyorum bile...

ne yazık ki ihtiyaç olan çoğu özelikler yok...

Bence bekleyiniz golf 8 sahibi arkadaşlar zamanla sistem oturacaktir citti rakamlar...

araçlar zaten citti rakamlardan alındı en azından koymaya tenezzül etmedikleri olmazsa olmaz özellikler için bir müddet beklemekte fayda var....

Upvote 0
@MrEngineer  Hocam hayırlı olsun. Ekrana yansıyan şekilde mi taktırdınız acaba? Görsel destek özellikli mi deniyordu 
Hocam görsel destekliler 2,5 katı pahalıydı. Gerek görmedim açıkcası.

Yahu bi park sensörü bile standart konmaz mi, Golf Dijitallesti oyle mi, yuh diyorum o kadar.

Baska konuda da bahsi geçti, o ekranlar dugmelerin yok olmasi vs hepsi maliyet azaltıyo, bence kesinlikle kullanisli değil hatta tehlike yaratiyolar. 2012-2013 de çıkmış araba da Gorsel Park destegi var, 2021 Golf 8 de olmayacak, peh onlarin dijitallesmesine...
En azından arka standart gelmeliydi diye düşünüyorum.

Doğuş onayli dedikleri bildigin piyasa park sensorunun parasal olarak üçe beşe katlanip servislere ve Doğuş'a yuksek oranda para kazandırdığı durum, piyasadaki yan sanayi sensor yani hic bi farki yok.
Aynen öyle servis eğer ki orjinal sensörü dedikleri fiyata takıyor olsalardı düşünebilirdim ama yan sanayi sensör takıcakları için tercihimi servisden yana kullanmadım.

Arac  golf 8 yil 2021 ihtiyaç park sensörü :)

Arac fiyattindan hiç bahsetmiyorum bile...

ne yazık ki ihtiyaç olan çoğu özelikler yok...

Bence bekleyiniz golf 8 sahibi arkadaşlar zamanla sistem oturacaktir citti rakamlar...

araçlar zaten citti rakamlardan alındı en azından koymaya tenezzül etmedikleri olmazsa olmaz özellikler için bir müddet beklemekte fayda var....
Hocam Golf 7 de de boş paket de sensör yoktu. Bildiğim kadarıyla 7.5 da da yoktu. Yani Bu kadar yadırganacak bir şey değil. Sanki her zaman vardı da şimdi yok gibi bir algı peşinde çoğu kişi. Ha evet teknoloji gelişti daha da diitalleştik olsaydı kesinlikle daha iyi olurdu ve sonradan getirilen araçların hepsi opsiyonlu park sensörlü diye biliyorum. Ben bu aracı lansmanda uygun fiyata bilerek aldım. 

Upvote 0
@MrEngineer hayırlı olsun hocam araciniz  ben size  bişey demedim ki:)

Evet boş paketlerde yok haala daha sinir olurum nie yok...

2014 de yoktu sonra 2018 ler de  servisler genelde takıp teslim etti yıl olmuş 2021 haalan daha uğraştığımız ise bak yine yok diyorum ama tabi 20 sene önce de yoktu şimdide olmaması normal:))) 

Ne yazık ki sistem böyle...

e bu sekilde de satıyor araçlar...

nie taksın ki fabrika onlar da haklı herkez haklı aslında...

Kaput amortisör işi çözülmüş torpido kaplama işi de muhtemel kısa şurada park sensörü işi de çözülür temiz bin skeikde yaptiririsniz 

Upvote 0

Geri
Üst Alt