Golf 7.5 Çarpışma Önleme

@cengizceng Geçmiş olsun.
Köpeğin son durumu nedir?

Daha önce Volvo S60 vardı ACC li dur kalklı ve çarpışma önleyicili.
Bir gün eve gelirken sokak arasında önümden kedi geçti ve araba birşey çarmışım gibi durdu. Üstelik ekranda da ukalaca uyarı vardı. Çarpışma önlendi.

Kediyi görmeme rağmen logar falan kalktı ona çarptım herhalde dedim indim iyice bakındım hiçbirşey yoktu. Anladım ki kediye çarmaktan kurtarmış beni.

Gelelim sonuca Dur kalk olan çarpışma önleyicili ACC retrofiti bekliyor sanırım sizi. pACC de olabilir.
hızım 3 km felandı sadece patisi incindi neyseki hemen belediye gelip tedaviye götürdü ve hayvan barınağına yerleşti

Park Manevra araç ileri vitesde giderken otomatik devreye girdiğinde aktif olmuyor diye biliyorum, ancak elle medya ekranından açacaksınız. Park yaparken geri vitese taktığınzıda aktif oluyor ve ileri vitese alsanızda halen park manevrasında oldugunuzu varsayarak hız artana kadar iki yonde de devrede oluyor.

@CemK Park manevrayı park ederken manuel mi aktif edtmek gerekiyor?

Sanki bir eksiklik gibi. Neden manuel aktif etmek gereksin anlamadım.

@Terms Park ederken degil hocam, trafikte mesela ileri vitestesiniz giderken yaklastiniz ve park sensörü devreye girdi, o sirada manevra frenleme aktif olmuyor.

Hiç geri vitese takmadan park ediyosaniz da devreye girmez, geri vitese atinca kendisi devreye giriyor direk,  sonra ileriye atsanizda devrede oluyor.

@CemK O vakit çarpışma önleme fren sistemi farklı bir özellik.

@Terms Çarpışma önleme sistemi farklı hocam, o Acc ile birlikte gelen front assist ozelligi.

Bu arada manevra frenlemeyi park sensoru ileri dogru giderken devreye girdiginde medya ekranindan manevra frenlemeyi aktif hale getirebiliyorsunuz o anda, sesi kapatma ikonu gibi manevra frenleme icinde ikon cikiyor orada. 

@agacmalzeme Golf 7.5 Highlinlarda öen park sensöründe de manevra fren desteği mevcut. arkadaşın sanırım ondan bahsediyor. çarpışma önleyici sistem çok farklı. 

@ZaGani ben de sizin gibi zannediyordum ama değil, ayağınız hafiften frendeyse bile manevra park fren desteği devreye giriyor.

geçmiş olsun, çarpışma önleme için araçta Adaptif Cruise Control (ACC) olması olması lazım, acc açık değilken bile radar sayesinde tehlikeli durumlarda önden aksiyon alabiliyor.

bugün tesadüf bir videoda izledim, vw bayisinde çalışan personel çekmiş manevra frenleme testi yaptı polo aw1 ile hızı 9km/h idi, golf'de 7 km/h midir devreye girme limiti?

7.5 comfort ta 10 km altında devreye giriyor çarpışma önleyici bikere duvara vurmamı önledi çok önemli özellik

Park Manevra araç ileri vitesde giderken otomatik devreye girdiğinde aktif olmuyor diye biliyorum, ancak elle medya ekranından açacaksınız. Park yaparken geri vitese taktığınzıda aktif oluyor ve ileri vitese alsanızda halen park manevrasında oldugunuzu varsayarak hız artana kadar iki yonde de devrede oluyor.
abm bi kere aktif ettinmi ileri geri fark etmiyor devrede olduğu için 10 km kadar müdahale ediyor.2 defa kendiliğinden durdu sağolsun.yeterki park sensörleri görsün

@cengizceng aynısını söylüyorum :)  Bi kere girdimi park sensorleri devreden cikana kadar devrede.

Sadece hali hazırda trafikte mesela one giderken isikta  yada sıkışık trafikte ondekine yaklasinca park sensorleri kendi devreye giriyor ya, orda manevra frenleme devreye girmiyor otomatik, istiyorsan elle devreye alman lazim, onu anlatmaya calistim ama zor oldu anlatamadim galiba :)

Geri
Üst Alt