Kaputun Altında Kedi :(

erty

Üye
İsim
Ertuğrul Gazi Budur
Selamlar arkadaşlar,

Birkaç saat evvel evden çıkarken kaput altında tıkırtı vardı, aracı çalıştırmadan kaputu açtım 2 tane kedi fırladı. Daha önce başıma gelmemişti hiç. Yeni öğrendiler yolu herhalde dedim.

Aracı çalıştırıp yola çıktım, 50km kadar yol yaptım ve geldiğimde parkettikten sonra araçtan inmeden kavga eden kedilerden birinin yine hızla kaput altına girdiğini farkettim, kaputu açmadan çıktı. Kontrol edeyim diye şüpheyle yine kaputu açtım. Kayışın altına sıkışmış başka bir kedi cansız yatıyordu :(  Bugün mü oldu dün mü bilmiyorum. Çok üzgünüm.

Çıkartmaya çalışmaya çekindim, biraz bakındık bir arkadaşımla ama hareket edecek gibi değil. Kayışın önündeki bölgeye sıkışmış. Aracın çalışmasında gidişinde hiçbir tuhaflık sezmedim bugün. Yetkili servisler kapalı doğal olarak. Lastikçimi aradım o da kapalıydı. Çok yakınimda lifti olan bir tamirci var sabah götürürüm artık dedim ama yarına kadar bu akşam İstanbul Anadolu yakası Çekmeköy-Sancaktepe-Ümraniye civarında yardımcı olabilecek bir servis önerisi olan olur mu diye size danışmak istedim. Koku kalmasından endişe ediyorum.

Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@erty çok geçmiş olsun abm bende köpeğe çarptım bugün çok şükürki tedavi edip barınağa teslim ettik
Sağolun, size ve köpeğe de geçmiş olsun, araçla en çok korktuğum şeydir hocam insana ya da başka bir canlıya zarar vermek. Bugünden sonra muhtemelen kaputu açıp iyice kolaçan etmeden araca binmem. Açma kapamada korna sesli ayarı yapmıştım ama kullanmıyordum insanları rahatsız etmiyim diye, onu da açacağım.

Upvote 0
Geçmiş olsun ben çıkartamıyorum diye itfaiye çağırmıştım...

Upvote 0
@erty benim bugün yaşadığım şok bana çok şey öğretti.dediğiniz gibi insan olsaydı napacaktım. Hata insanında olsa vicdan sızlıyor🙏 Tekrar geçmiş olsun.

Upvote 0
Gecmis olsun herkese

Ben kedi icin aku kilifi icine naftalin toplari doldurdum heryerine

İse yariyor gibi
Sağolun hocam, ne yapabiliriz diye soracaktım ama aynı konuda kalabalık etmesin diye vazgeçmiştim. Deneyeceğim, zira yolu öğrenmişler.

Upvote 0
Bulunduğum mahallede çok kedi var. Mart ayı olunca malûm nüfus arttırma olayları 🤭🤣😂 Geçen gün gittim aracımın yanına 5-6 kedi herkesin gözü benim motor kısmında. Hemen kaputu açtım ve Merhaba dedi 🤭 Tabiki çıkardım. Onlarda bir canlı kendimizi onların yerine koymak gerek... Bizler ne kadar dikkat edersek bana göre o kadar iyi olacaktır... 🤗

IMG20210327084355.jpg

Upvote 0
Geçmiş olsun çok, üzüldüm bir kedi babası olarak :(  Mümkün mertebe zaten dikkat etmişsiniz, bazen ufaklıkların nereye saklanacağı belli olmuyor. Kartel ile kartel koruma arası güzel bir yuva onlar için. 

Upvote 0
@erty 

Sis farına yakınsa, lastiği sola çevirin ve davlumbaz içinden sis farı kapağını çıkararak oradan ulaşılabilir (şimdilik).

Ya da triger değişimi yapılırken davlumbazın yarısı birkaç vida ile çıkabiliyor. Ancak bunun için de lastiği yerinden çıkarmak gerekiyor.

geçmiş olsun.

Upvote 0
Bulunduğum mahallede çok kedi var. Mart ayı olunca malûm nüfus arttırma olayları 🤭🤣😂 Geçen gün gittim aracımın yanına 5-6 kedi herkesin gözü benim motor kısmında. Hemen kaputu açtım ve Merhaba dedi 🤭 Tabiki çıkardım. Onlarda bir canlı kendimizi onların yerine koymak gerek... Bizler ne kadar dikkat edersek bana göre o kadar iyi olacaktır... 🤗

Ekli dosyayı görüntüle 44969
Hocam bu kadar rahat girip çıkabileceklerini hayal etmemiştim. Yolu bir kez öğrenmelerine bakıyormuş meğer. Lastik bağlantısı civarında çok rahat girebilecekleri bir boşluk var. 2 kedi çıkınca üçüncü bir kedinin olabileceğini hiç düşünmedim. Can verince onun yanına gelmişler muhtemelen. Acı bir tecrübe oldu bana da.  :(

Geçmiş olsun çok, üzüldüm bir kedi babası olarak :(  Mümkün mertebe zaten dikkat etmişsiniz, bazen ufaklıkların nereye saklanacağı belli olmuyor. Kartel ile kartel koruma arası güzel bir yuva onlar için. 
:(  kaputu açmadan çalıştırsam diğer 2 canlı kedi ne olurdu düşünmek bile istemiyorum. aracı aldığımda akü kılıfı üzerinde kedi tüyleri vardı ama nereden nasıl girecek bir seferlik bir şey olmuş herhalde demiştim. rahat girilebiliyormuş, boşluklara 3-4 kedi sığıyormuş, anladık maalesef.

Upvote 0
Geçmiş olsun. Üzücü bir durum. Kontrol etmenize rağmen talihsizlik olmuş.

Naftalin deneyebilirsiniz ama kediler koku bıraktıkları yere naftalin de olsa tekrardan gelebiliyorlar. Umarım naftalin ile çözülür.

Upvote 0

@erty 

Sis farına yakınsa, lastiği sola çevirin ve davlumbaz içinden sis farı kapağını çıkararak oradan ulaşılabilir (şimdilik).

Ya da triger değişimi yapılırken davlumbazın yarısı birkaç vida ile çıkabiliyor. Ancak bunun için de lastiği yerinden çıkarmak gerekiyor.

geçmiş olsun.
Lastiği döndürüp bir yerden erişilebilir mi diye baktık ama kediyi hareket ettiremeyince zorlamamıştık, sis farı kapağı aklıma gelmemişti ama hele akşam gözü hiç beceremem gibi hocam. kediyi yerinden oynatıp çıkaramazsam araç çekicilik de olabilir diye çekindim açıkçası. Sabah ilk iş en yakın serviste lifte kaldırtacağım artık. 

Geçmiş olsun. Üzücü bir durum. Kontrol etmenize rağmen talihsizlik olmuş.

Naftalin deneyebilirsiniz ama kediler koku bıraktıkları yere naftalin de olsa tekrardan gelebiliyorlar. Umarım naftalin ile çözülür.
Sağolun hocam, Karter muhafaza sökülünce uygun bir temizleyici ile muhafazayı sileceğim, motor ve aksamı da ayrıca temizleteceğim. Sonra naftalin deneyeceğim. İnşallah tekrarlamaz.

Eşim de kullanıyor aracı haftanın bazı günleri. Bugüne kadar bir kez aracın kaputunu açmamıştır. 13-14 yıldır araç kullanıyor ama cam buğusu çözmeyi her sene mutlaka bir kez sorar. Araçtaki elektronik el freni butonunun varlığını da 2 yıl sonra öğrenmişti. Onu ayrıca tembihlemem gerekecek kediler konusunda.

Upvote 0

Geri
Üst Alt