Formula 1 2021 Sezonu Yarış Takvimi

Terms

Paylaşımcı Üye

Araç
Golf 7 1.4 TSI 125 DSG Highline
Arkadaşlar, Formula 1 severler ve takipçileri.

image.png

Düzenli takvim bulmak zor net ortamında bile.
Hazırını ilgililere paylaşayım istedim.

Güncellenmiş ve Türkiye çıkarılmıştır.

-------------

image.png

25 Haziran 2021 Türkiye tekrar dahil edilmiştir.
Kalan takvimin yeni şekli üstedir.

image.png

28 Ağustos 2021
Gün itibari ile TÜRKİYE GP si ve sonrasının takvimi güncellenmiştir.
İtalya GP Cuma Normal Sıralama Cumartesi Sprint Sıralama

Moderatör tarafında düzenlendi:

11.jpg

12.jpg

Son antrenman, Sıralama ve yarış Canlı olarak S SPORT 2 de yayınlanacak.

Bu haftaki S Sport 2 EPG bilgisi üstedir.

Yarış takviminde ist. park neden yok.

Geçen yıl, virüs masalları yüzünden fia pist ararken, sen pisti aç, bu sene yine takvimde olma.

Olmasın da zaten bayağı maliyetli bir organizasyon. İş bilmezler yüzünden geri dönüşü vergi olarak biniyor milletin sırtına.

Sezonu sıkı bir şekilde takip etmeye çalışıyorum. Geçen sene VodafoneTv yarışları veriyordu ancak bu sene yarışları vermiyorlar maalesef. Kaçak ve kalitesiz izlemek istemediğimden dolayı 1 senelik S Sport+ üyeliği aldık mecburen.

@pretoria @metinkar Daha 3 hafta öncesine kadar yılın 3. yarış yeri kesin değildi. Porteki ve Türkiye adaydı. 3 Hafta önce portekize verdiler.

Sezonu sıkı bir şekilde takip etmeye çalışıyorum. Geçen sene VodafoneTv yarışları veriyordu ancak bu sene yarışları vermiyorlar maalesef. Kaçak ve kalitesiz izlemek istemediğimden dolayı 1 senelik S Sport+ üyeliği aldık mecburen.
Ben Türkiye'de TRT2 geniş özetleri ile başladım izlemeye.  Sonra CINE5 vs diye gitti. Hiçbir sezonda 2 yarış kaçırmamışımdır geçtiğimiz sezona kadar.

Ferrarinin yeni motoru bu sezon iş yapar mı?
Ferrarı taraftarı olarak inş. diyorum.

Türkiyedeki ilk f1 yarışına 3 arkadaş gittik. Yerliden çok yabancı vardı seyirci olarak. Biz kafamıza şapka aldık diye kendimizi akıllı sanıyorduk, baktık ki turistler katlanır sandalye masa minibuzdolabı ve şemsiyeler ile gelmişler adamlar resmen keyif çatıyorlar. Yarış başlarken baktım bunlar kulaklarına tıkaç takıyorlar. Yarış başladığında V10 motorun gücünü ve sesini sağlam bir şekilde gördük, Allahım o nasıl ses, çok samimi söylüyorum kulaklarım tam bir hafta çınladı. 

Bu sene redbull mercedesi zorlayacaktır. Mclarenin mercedes motoruna gecmesi işe yaramış. Bakalim neler olacak bu arada vodafone tv de s sport izleniyor. Yarış saatini bekliyorum.

RedBull iyi Verstappen daha iyi. Bu adam bu seneye damgasını vuracak gibime geliyor. Aracın ve motorun iyi olmasının yanı sıra sürücününde cesur olması gerekiyor. Verstappen bu sene bu riskleri alacağını ısınma turlarında belli etti 

@Tracy299 Hakkaten RedBull ve Verstapen götürecek bu hafta sonunu öyle göründü son antrenmanda.

Şimdi sıralamalarbaşlamak üzere bakalım ne olacak.

Geri
Üst Alt