Bir Yıl Beklemiş Sıfır Araç Alınır mı?

1 yıl boyunca çalıştırılmadan garajda bekletilen bir aracın aküsü hiç şarj görmediği için çöp olmuştur.! servis malı akü 1500 den aşşağı değil

Aynı şekilde hareket ettirilmeden 1 yıl boyunca bekliyen aracın lastiklerin cordları yer yapar., 4 lastik masrafı nereden baksan 3500-4000 lira

Yağ ve yağ filtresi değişimi 800-900 lira

Bu masrafları hesaba katarsak verdikleri fiyat avantajı yok

Bence gerekli kontrolleri ve yağ değişimini yaptırdıktan sonra alınmaması için bi sebep yok bilemeyiz belki de araçlarımız fabrikada da aylarca bekliyor ülkemize sevk edilmeden önce  :)  

1 yıl boyunca çalıştırılmadan garajda bekletilen bir aracın aküsü hiç şarj görmediği için çöp olmuştur.! servis malı akü 1500 den aşşağı değil

Aynı şekilde hareket ettirilmeden 1 yıl boyunca bekliyen aracın lastiklerin cordları yer yapar., 4 lastik masrafı nereden baksan 3500-4000 lira

Yağ ve yağ filtresi değişimi 800-900 lira

Bu masrafları hesaba katarsak verdikleri fiyat avantajı yok
Akü dert değil hocam garanti fatura tarihi itibari ile başlar...

Ben olsam almazdım 

Hadi aldım diyelim önce tarcanlara götürürdüm...

Vardır bişey yoksa bana kalmaz bu derdim :)

355 ı veren 395 ı de verir en azında  yeni kasa derdim uzak dururdum ...

Tabi araba orjinal se şüpheniz yoksa sürekli kapalı garajda yattiysa isye o zaman yağı filitreler değiştirir devam ederdim 

Ki sevis değiştirmeniz e gerek yok fatura tarihi itibariyle 1 yıl veya 15 bin km sonra bakim diyecektir 

O yağ su olmuştur itibar etmeyiniz...

Taktir sizindir...

Siyah olması da hiç hoş değil ama :))

@CanKay84

@Alii

@krym

02.02.2021 tarihinde 2020 model araç aldım. Yani ilk tescil tarihi 02.02.2021.

muayene geçerlilik tarihi 27.11.2023

Yani aracın üretim tarihi 27.11.2020 ve o yıldan itibaren 3 yıl. 

@ahmet306 Doğuş otonun kendisi kusuru bilinen bir aracı, sizden yazılı onay almadan satamaz. Eğer araçta bir kusur varsa söylerdi, bence burada dikkat edilecek tek husus boya kontrolü yaptırın, aracın ilk tescilinin sizin üzerine olmasına dikkat edin. (Doğuş değil ama diğer vw bayileri hedef tutturmak için aracı kendi üstüne alıp, sıfır olarak Bayide tutuyor. Bu durumda aracın garantisi, muayene tarihi vs.. Erken doluyor.) 

Bir de fiyat avantajı var bence, şu anda en boş ekran, Park sensörü dahi olmayan qashqai 1.3 otomatik aracın sıfır 270bin tl. (4 hafta önce 250bindi) memlekette yine döviz riski var, ben olsam fazla uzatmam. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Siyah konusu sikinti degil su asamasa tek derdim 1 yil beklemesi.

@forzaGilleshocam korkutuyor beni, kendisi bakim aku vs islerinde cok hassas dediklerini dikkate almamak olmaz

@ahmet306 yeni ateca, 3008, karoq inceleyin fiyat alın hocam. 

içinizde en ufak bir şüphe varsa bence almayın. hayattaki yapımız da genel olarak etkiliyor bu durumlarda. genelde kesin adımcı, hayatı şansa bırakmayan bir yapınız varsa aklınızda hiç şüphe kalmasın bulaşmayın. 

Untitled.png

@ahmet306 bu fiyatlar pazarlıksız fiyatlarsa ben olsam sadece ekspertiz yaptırır alırdım. Arkadaşların bahsettiği dolu olayı önemli. Aklınızda kalmaz en azından. Geri kalan yağı suyu v.b. masrafları dert etmezdim.  

Alacağımız aracı ikinci el fiyat kaygısı nedeniyle bu dengi sorguluyoruz. Misal bu araçta dolu hasarı olduysa ancak doğuş bunu hallettiyse, siz de ekspertiz de bunu saptayamadıysanız demek ki siz satarken de saptayamayacaklar. 

Aracı satarken de kimse bu araç 2020 mart üretimi ama 2021mart ilk tescil demez, alanın haberi bile olmaz eğer ruhsata hususi bakmazsa. Çoğu kişi aracı 2020 sonu üretim, 2021 tescil sanar. 

aynı aracın tungsten olanını mart 2020 de aldım. o aylarda bayilerde hiç araç bulunmuyordu, gelenlerde bayiye gelmeden satılıyordu. yani; kulak yırtmacasına. almayanı dövüyorlardı. geçen sene marttan satılamadn kalması ilginç. satış danışmanının açıklaması mantıklımı, doğrumu bilemem. ama fiyat 355 çok uygun, 2.el 2020 modellere malum sitede 390 üzeri isteniyor. 2020 highline tiguan bayağı dolu bir araç. tek handikap siyah renk olması bence. renk içinize sindiyse, bayinin açıklaması aklınıza yattıysa, çok iyi bir yere full expertiz yaptırılarak alınabilir.

son karar sizin.

Biraz iyi niyetli yaklasiyorum ama benim bildigim dogus hasarli onarilmis veya dolu yemis araci hatasiz diye satmaz. Plakali vs degil ilk tescil benim adima olacakti..

mevcut aracim da 4 ay fln beklemisti ama 11 ay olunca farki dusunuyor insan.

STye ucretsiz yag bakimini sordum ona cevap donecek. Aku de garantili desek bi tek lastik kaliyor geriye

expertiz denmis ama arac bayiden ciktiktan sonra yapacak bir sey yok diye biliyorum. Onu kabul edip alacagim alirsam

evet arac alirken ikinci elini dusunuyoruz ama ben makyajli kasayi begenmiyorum. Bu olmazsa muhtemelen c5 aircross alacagim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Biraz iyi niyetli yaklasiyorum ama benim bildigim dogus hasarli onarilmis veya dolu yemis araci hatasiz diye satmaz. Plakali vs degil ilk tescil benim adima olacakti..

mevcut aracim da 4 ay fln beklemisti ama 11 ay olunca farki dusunuyor insan.

STye ucretsiz yag bakimini sordum ona cevap donecek. Aku de garantili desek bi tek lastik kaliyor geriye

expertiz denmis ama arac bayiden ciktiktan sonra yapacak bir sey yok diye biliyorum. Onu kabul edip alacagim alirsam

evet arac alirken ikinci elini dusunuyoruz ama ben makyajli kasayi begenmiyorum. Bu olmazsa muhtemelen c5 aircross alacagim.
Dışardan bir boya ustasına 3-5 bişey verirseniz., ödemeyi yapmadan önce gelip konrol ettirebilirsiniz..

@ahmet306şayet almaya karar verirseniz,  aracı teslim almadan önce yanınızda konusunda uzman boya/kaporta ustası götürün. boya ölçüm cihazı ve gözle her noktayı kontrol etsin. bayiden olmadı yazılı kağıt alın, araçta bir sıkıntı sorun vs. olmadığına dair. kendine güvenen bayi verir bence.

bende mart 2020 de aracı aldığımda, anladığım kadarıyla kaput, kapılar, menteşeler, bagaj vs. heryerini inceledim. bayiden çıkıncada pilot garage da kaporta/boya kontrolu yaptırdım. Allah'tan bişey çıkmadı.

Siz araci almaktan vazgecin yarina satilir bir daha bu fiyata da highline tiguan bulamazsiz. Eger dedikleri gibi saklandi ve ekspertiz yaptirip icinize sinerse almanizda fayda var.

Geri
Üst Alt