Bir Yıl Beklemiş Sıfır Araç Alınır mı?

Fiyatı uygunsa alınır hocam niye alınmasın?

Muayene tescil tarihinden 3 sene sonra bitmiyor mu, neden 1 yıl erken gelsin?

Bence gayet düşünmeden alınır. Fakat sizin içinize kurt düşürmüş, 

Böyle dedirtmiş artık. 

Neden aracın ilk teslim işlemleri mi yapılmış ki siz 1 yıl erken muayeneye sokacasınız? Araçlar bekletilirken (bu kadar uzun süre) içinde yağ bırakılmaz normal şartlarda. 

Muayene tarihi uzun zamandır aracın fabrikada üretildiği tarih dikkate alınıp üzerine 3 yıl koyarak belirleniyor. Eskiden ilk tescil tarihi dikkate alınırdı. 

Şuan kullandığım kendi aracımda da bu şekilde. Arkadaşıma 2020 kasım ayında ilk tescili yapılıp aldığımız aracın ilk muayene tarihi ruhsatta 2023 mart olarak görünüyor. Trafiğe sorduğumuzda artık fabrikada üretildiği tarih dikkate alınıyor denmişti.

Siyah mi

Almazdim

@ahmet306 Hocam diğer arkadaşların da belirttiği gibi eğer fiyat uygunluğu içinize siniyorsa detaylı bir kontrol yaptırdıktan sonra bir sıkıntı yoksa alınabilir. Akünün zaten 3 yıl garantisi var bir sıkıntı olursa garantiden değişir. Yağ ve filtre değişip kullanılabilinir. Hayırlısı olsun şimdiden

artık sıfır olmadığı bilinerek alınabilir

ST ile konuştum şimdi, açıklaması şu şekilde; belli sayıda belli model araç üst yöneticiler için bekletiliyormuş (onlar istediğinde stok yok dememek için) o süre sistemde gözükmüyormuş. 

Araç geldiğinden beri şekerpınar depoda üstü kapalı bi alanda beklemiş. boya/dolu v.s. olsa zaten onu Doğuş olarak müşteriye söylüyoruz, sizin araçta yok dedi.

Muayene tarihi uzun zamandır aracın fabrikada üretildiği tarih dikkate alınıp üzerine 3 yıl koyarak belirleniyor. Eskiden ilk tescil tarihi dikkate alınırdı. 

Şuan kullandığım kendi aracımda da bu şekilde. Arkadaşıma 2020 kasım ayında ilk tescili yapılıp aldığımız aracın ilk muayene tarihi ruhsatta 2023 mart olarak görünüyor. Trafiğe sorduğumuzda artık fabrikada üretildiği tarih dikkate alınıyor denmişti.
Uzun zamanı nedir hocam? Temmuz 2019'da Mahkeme kararı varmış işte konu ile ilgili? Haberi yapılmış. Emsal niteliği taşımış? Haber yalan o zaman?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yeni arabasi olanlar (sanirim 2018'de degisti kanun) ruhsata bakarsa, ilk muayne tarihinin ilk tescil tarihinden 3 yil sonra degil  2-3 ay daha erken oldugunu görür, yani üretim tarihi +3 yil sonra ilk muayne, bu tiguan 2 yil sonra ilk muayneye girecek, 3 yil degil

@ahmet306 Dogus oto arabada en ufak  hasar varsa yazili olarak beyan edip, imza aliyor, son aldigim golfte gemide inerken alt taraf sürtmüs, onu gösterip öyle satmislardi

@ahmet306 açıkçası açık alanda dolu yağmur kar yedi güneş ışığında da kurudu ahmet bey diye bilgi verecek hali yoktu bence. ayrıca üst düzey yöneticiler için bekletilen 1 yıllık araç. baya baya 1 yıl olmuş. 1 yıldır bayilerin yok çekmediği bir gün bile olmamış mı enteresan.

sıfır araç olmadığını bilerek ve gözünüzle inceleyerek alınabilir. yine de neden risk alasınız ki 1 yıl orda duran aracı alarak? neden başkası değil de siz  :) Kolay gelsin zor işler

@ahmet306 açıkçası açık alanda dolu yağmur kar yedi güneş ışığında da kurudu ahmet bey diye bilgi verecek hali yoktu bence. ayrıca üst düzey yöneticiler için bekletilen 1 yıllık araç. baya baya 1 yıl olmuş. 1 yıldır bayilerin yok çekmediği bir gün bile olmamış mı enteresan.

sıfır araç olmadığını bilerek ve gözünüzle inceleyerek alınabilir. yine de neden risk alasınız ki 1 yıl orda duran aracı alarak? neden başkası değil de siz  :) Kolay gelsin zor işler
Haklisiniz benim de icime sinmedi, heves te etmistik tam parayi gonderecegim gun sormak aklima geldi.

bu arada yanlis bilmiyorsam 18 tane bu araclardan acilmis ulke genelinde hepsini almislar. Bir tek ben mi kafaya takiyorum boyle seyleri? 🤨

Bence fiyat avantajı değerlendirilirken 2020 yılı olan modellere göre değerlendirilmeli. Ayrıca renk kriteri de göz önünde bulundurulmalı. Nitekim siyah renk diğer renklere göre uzak durulan bir renk. Eğer almaya karar verirseniz kesinlikle koruma vs. yaptırmanızı öneririm.

Uzun zamanı nedir hocam? Temmuz 2019'da Mahkeme kararı varmış işte konu ile ilgili? Haberi yapılmış. Emsal niteliği taşımış? Haber yalan o zaman?
Hocam kendi aracımdan örnek verecek olursam 25 ağustos 2016 tescilli ancak ilk muayenem 3 ağustos 2019 idi. Arada 22 gün var ki aracımın üretim tarihi de 3 ağustos görünüyor. Ama daha öncesi için dediğiniz doğru 2013 model polo aracımı sıfır aldığımda ilk muayenesi ilk tescile göreydi. Haber için bir yorum yapamayacağım bizzat kendimin ve arkadaşımın aracında yaşadığım 2 örneği belirttim.

@ahmet306 hocam üst düzey yöneticiler standart donanım + ekstra donanım bir şeyler alır gibi geliyor bana. eğer araçta sizin için de bu tarz spesifik bir donanım varsa gerisinin önemi yok tekrar bir düşünün. imkanınınız varsa canlı gözle görerek karar verin.

Ancak standart olarak highline makyajsız kasaysa bence gerek yok. Satarken yine 2020 model makyajsız satacaksınız.

Makyajlı life fiyat ve donanım sordunuz mu? 

Bahsettiğiniz araç 2. eli 390 dan baslıyor malum sitede. Elegance olan makyajlı 410, Makyajlı life 365, 

@ahmet306 Yerinizde olsam hiç girmem.... 1 yıl önce üretilmiş ve yolculuğu vs de 1 ay düşelim. 11 ay boyunca bu araç nerede nasıl bekledi, kemirgen hayvan hasarı oluştumu, o kadar sel ve dolu olayı oldu, nelerden etkilendi bilinmez. illa da alacaksanız teklif ettikleri fiyat iyi ise ve kendilerine güveniyorlarsa 5 yıllık uzatılmış garantisı ve bakımını size hediye etsinler.

@ahmet306 hocam üst düzey yöneticiler standart donanım + ekstra donanım bir şeyler alır gibi geliyor bana. eğer araçta sizin için de bu tarz spesifik bir donanım varsa gerisinin önemi yok tekrar bir düşünün. imkanınınız varsa canlı gözle görerek karar verin.

Ancak standart olarak highline makyajsız kasaysa bence gerek yok. Satarken yine 2020 model makyajsız satacaksınız.

Makyajlı life fiyat ve donanım sordunuz mu? 

Bahsettiğiniz araç 2. eli 390 dan baslıyor malum sitede. Elegance olan makyajlı 410, Makyajlı life 365, 
Yoneticilerin kendilerine degil de esi dostu icin arac sordugunda stok yok dememek icinmis (ben onlarin yalancisiyim)

life vs istemiyorum hocam, hatta makyajli elegance ta guzel gelmiyor, fiyati da gereksiz. Bu arac olmazsa tiguan sayfasini kapatip baska araclar bakacagim gibi gozukuyor.

hala karar verememis olmak ne kadar kotu bi durum. Yag aku vs ok ta lastikler korkutuyor son durumda. 
off

Geri
Üst Alt