2021 1.0 TSI 110 BG MOTOR SUYU SICAKLIĞI GÖSTERGE SORUNU

Ts61

Üye
İsim
M.can
Arkadaşlar bu sorunu çeşitli sayfalara yazdım.6 kişi kamiq 3 kişi scala 2 Kişi polo'da durumun aynı olduğunu söyledi.Yeni 2021 1.0 tsi motorlarda hararet müşürünün arızalı olduğunu düşünüyorum.

Arkadaşlar Merhaba;
Hayırlı hafta sonları diliyorum.Aracımdaki sıkıntıyı sizinle paylaşayım.
Aracım 2021 Kamiq 1.0 tsi elite.Aracı sabah 20 sn gibi bir süre ısıtıp yola çıkıyorum.Yol 1 km boyunca yokuş aşağı.ilk 10 metrede hararet 60'a çıkıyor.100 metrelerde 80'e kadar çıkıyor tekrar 60'a iniyor oynuyor kısaca 90 dereceye çıkana kadar sabit değil hareket edip duruyor.Bu normal değil.Daha önce 1.4 tsi superb 1.6 tdi superb 1.0 tsi rapid kullandım böyle birşey yoktu.5 km gittikten sonra 60 lara çıkıyordu ancak.Sizde böyle bir sorunla karşılaşan oldumu?
Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

@Ts61 evet müşürünüz arızalıdır hocam. düşme yaşanmıyor stop etmedikçe 

@Ts61 Gittiğiniz yola göre değişebilir yeni çalıştırıp daha yeni 60-70 derece olduğu zaman hava -6 civarında birkaç kere dik yokuş inerken sıcaklığın tekrar 50'ye düştüğünü gördüm benim aracım da 1.0 tsi 2017 model. Sizinki düz yolda yapıyorsa bir sorun olabilir. 

Yokuş aşağı giderken eğer gaza basmıyorsanız, motor sıcaklığı düşüyor. Hava koşulları da etkili elbette, soğuk hava da yaşadım benzer durumu. 2018 1.0 tsi 

Düz yolda gaza basarak giderken sıcaklık düşmeye devam ediyorsa problem var, araç gereksiz fan açmış oluyor bu durumda. 

Merhaba, 

Motor soğutma suyu belirli sıcaklığa ulaştıkça devirdaim yapıyor. Bu nedenle de ısınan su ile soğuk su yer değiştirdikçe müşürdeki su sıcaklığı da değişiyor. 

Eğer optimum sıcaklığa ulaşmış motorda, su sıcaklık göstergesinde dalgalanma yaşamıyorsanız bir problem olduğunu düşünmüyorum.

@Murat85 2017 rapid 1.0 tsi 95 bg aracımda 10 dakika veya 6 km gittikten sonra 60'a ancak çıkıyordu.Bu lastik hareket ettikten sonra direk 60 80 arası oynuyor.

Geri
Üst Alt