Golf 7 1.2 TSI Manuel Sorunu

dodis

Yeni Üye
İsim
Yakıcı
Merhaba,

Aracımı 8 ay önce aldım ilk kez bu sorunla karşılaşıyorum. Biraz araştırdım çok bilgi yok okuduğum kadarıyla baskı balata diyorlar lakin ne alakası olduğunu çözemedim.

Araçla hızlı kalkınca (ki daha öncelerde de yaptım böyle bir şey yoktu) 3. vitesten sonra gaza yüklenince devir yükseliyor ve vitesi 3'e çekmemi söylüyor ama zaten 3'de 😅 aynısını 4 5 6. viteslerde de yapıyor. Denilene göre kronik ve bilmem nerede ki conta yağ kaçırıyor baskı baltayı yağlıyor yanmasına sebep oluyor vs. 

6 ay öncede xenon var takmıştım bu arada şimdi ara sıra titriyor ve uyarı çıkıyor sol kısa farı kontrol edin diye. Sanırım arabanın beyni sıkıntılı. İlk aldığım zamanlar da 2 ay içinde 2 kez bagaj motor kilidi bozulmuştu 😅

Bilgisi olan var mı bu konuyla alakalı ?.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende de 1.2 var böyle bişey başıma gelmedi 1 yıldır. Büyük ihtimalle baskı balata bitmek üzeredir veya baskı balatada bir sorun vardır çünkü devir saati ona işaret ediyor anladığım kadarıyla. Km kaçtı aracın daha önce baskı balata değişmiş mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@Tulkas 143.000 km de ben aldığım da 124.000 km'deydi ve daha önce ne zaman değişti bilmiyorum

Upvote 0
@Tulkas 143.000 km de ben aldığım da 124.000 km'deydi ve daha önce ne zaman değişti bilmiyorum
Trigeri değişmiş mi aracın ? 

Ne alaka diyeceksiniz fakat 

Konu hakkında bilgim yok bende de 1.2 tsi golf var 105 binde tiriger değiştirsem mi değiştirmesem m dusunuyorum normalde 180 bin deniyor araciniz 143 bin olunca sormak istedim...

Kronik o kadar sorun var ki bu konu başıma gelmedi şaşırdım fakat ben 3 bin devri geçmiyorum artık sakın kullanıyorum ne zaman bassam bişey çıkıyor çünkü canı ağzında :)

Upvote 0
Devir yükseliyor ancak araç hızlanmıyorsa baskı balatada sıkıntı var doğru. Özellikle balata ısındıktan sonra, daha çok rastlayabilirsiniz bu kaçırma olayına

Upvote 0

Geri
Üst Alt