Spor yay ve lastik önerisi

ilker80

Üye
İsim
Ali ilker
İyi forumlar. Daha önce forumda buldugum kod ıle servısten spor yay sordum mubea    ( 5G4071677C kodlu 1.4tsi manuel için uygun oldugu yazıyordu forumda ) 2338 tl denildi . Voglant VGT-9956141 (1.4 122 ile 140 ps uyumlu ) birlasshop ta 1600 tl . Eibach da 2000 civari . Çok düşürmeyeni ( garajımız baya dik ) sekme yapmayanı almak istiyorum. Yakın zamanda bu yayları kullananlardan yorum bekliyorum. Daha once forumda baya konusulmus. Vogland oneren eibach dan memnun olan mubea arayıp bulamayanlar olmus ama net bir yorum göremedim. ( bu arada arac golf 7.5 1.4 tsi manuel durban jant ile ) lastik olarakta contınental precantac6 ile pilot spor 4 arasında kaldım . 

İyi forumlar. Daha önce forumda buldugum kod ıle servısten spor yay sordum mubea    ( 5G4071677C kodlu 1.4tsi manuel için uygun oldugu yazıyordu forumda ) 2338 tl denildi . Voglant VGT-9956141 (1.4 122 ile 140 ps uyumlu ) birlasshop ta 1600 tl . Eibach da 2000 civari . Çok düşürmeyeni ( garajımız baya dik ) sekme yapmayanı almak istiyorum. Yakın zamanda bu yayları kullananlardan yorum bekliyorum. Daha once forumda baya konusulmus. Vogland oneren eibach dan memnun olan mubea arayıp bulamayanlar olmus ama net bir yorum göremedim. ( bu arada arac golf 7.5 1.4 tsi manuel durban jant ile ) lastik olarakta contınental precantac6 ile pilot spor 4 arasında kaldım . 
Forum da bulduğunuz kod dan ziyade., doğru yöntem: servisten aracınızın şasi numarasıyla sorgulatın

diğer voglant / eibach olayında kullanan arkadaşlar tecrübelerini söyleyecektir.,

İşin görüntü yönü kadar alacağınız lastik seçimi de önem arz ediyor., bazı insanlar bu kadar masraf edip, iş lastik parasına gelince ucuza kaçıyor., bunu anlamıyorum.. jant göze hitap etsin ama lastikte de ucuza kaçmamak lazım

@forzaGilles lastik olarak mıchelin ile continental arasında kaldım pilot sport cabuk ozelliğini kaybettiği yazmıslar yuksek hızda stabıl olmadıgını yazanda olmus ama genelde ilk sıralarda bu iki lastık var . Sizin tecrubenız ne yonde ? 

@forzaGilles lastik olarak mıchelin ile continental arasında kaldım pilot sport cabuk ozelliğini kaybettiği yazmıslar yuksek hızda stabıl olmadıgını yazanda olmus ama genelde ilk sıralarda bu iki lastık var . Sizin tecrubenız ne yonde ? 
pilot sport iyi lastik ama hamuru gereği çabuk yıpranıyor., conti yıpranmada bir nebze daha iyi ama performans lastikleri hamur yapısı gereği böyle olmak zorunda., goodyear asymmetric 5 olabilir veya bütçeyi çok zorlamak istemiyorsanız Semperit Speed Life 3 olabilir., Semperit 'i biraz araştırın çok başarılı bir lastiktir., geçen hafta forumdan@frknyldrm dostumuza 225/40 R18 ebatta Semperit Speed Life 3 aldık., yanlış hatırlamıyorsam tanesini 550

@ilker80 yaklaşık 2 senedir eibach pro kit kullanıyorum 3,5 cm alçaklık gayet memnunum aracıma bir çok kişi bindi herkesin yorumu olumlu konfor açısından derecelendirmek gerekirse 1 tık konfor kaybı var sekme yok 3,5 cm biraz sıkıntılı olabilir ama sizin için

mubea hakkında fikrim yok ama yıllardır voglant ve eibach kullandım halen eibach (sportline 5cm) kullanıyorum.

voglant daha sert ve daha çok düşürür

eibach ise daha az düşürür ve daha yumuşaktır voglanta göre.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben lastikte pilot sport 4’ü kullanıyorum 180km hiz yaptik otobanda en fazla. Yol tutusunda ve frende bi güvensizlik sezmedim. Virajlarda da herhangi bir sorun yok. İslak yoldada cok iyi bir fren sunuyor. Diger markalari bilmiyorum ama benim kullandigim lastik bu ve jantlar 17” durban. Balatalar ve diskler serviste değisti etkisi vardir illaki

@musiqzz 

Golf 7 1.4 TSi/125 aracımda Eibach Pro Kit 3.5cm ve Michelin PS4 kombinasyonu var. Öncelikle yay 10 numara, gayet ölçülü bir şekilde alçalttı, sekme yok, konfor beklediğimden çok çok az azaldı. Yol tutuşu artışı, virajlarda yatma filan oldukça yüksek derecede farketti. Eibach'ın kendi sitesinden aracınıza uygun kodu bulmanızı tavsiye ederim. Dizel ile benzinli için olan yayları "buna da uyar" diye satmaya çalışanlar oluyor ancak aks ağırlıklarından dolayı tamamen farklı yaylar.

Michelin için tek detay nokta doğru hava basıncı, kendi aracım için 33-34 fazla geliyor, 32 psi da resmen anavarlaşıyor. Hava basıncına bu kadar hassas bir lastik görmemiştim. Biraz kuru zemin lastiği, o yüzden tozlu ve nemli yollarda limitleri zorlamayın ancak normal şartlarda ben çok memnunum. Performans lastiği olmasına rağmen gürültülü ve sert değil.

@Mobydick  Performans lastiği olmasına rağmen gürültülü ve sert değil. dediniz, ama çabuk aşındığı söyleniyor. performans nasıl sağlanıyor bunda, anlamdan anlama göre değişiyor yorumlamalar.

@Mobydick  Performans lastiği olmasına rağmen gürültülü ve sert değil. dediniz, ama çabuk aşındığı söyleniyor. performans nasıl sağlanıyor bunda, anlamdan anlama göre değişiyor yorumlamalar.
Sertlikten kastım hamuru değildi aslında, konfor anlamında. Genelde bu tür lastiklerde konfor önceliği olmadığından hamuru sert ve dayanıklı olur. Bu lastikte ikisini harmanlamışlar, zaten sırt deseninde çok derin dişler olmadığını görürsünüz, yavaştan slick lastik gibi tasarımları var. Dolayısı ile 2 sezon sonunda yol tutuşu belirgin şekilde düşmesi olası bir lastik ancak kullandığınız sürece de pişman etmez.

Gerçekten performanslı kullanacak olanlara tavsiyem P-Zero baklamaları. Yeni nesil olanlar inanılmaz iyi tutuş sağlıyor ve içerinde ses sönümleyici köpük ile uğultu sorununu da çözmüşler.

pilot sport iyi lastik ama hamuru gereği çabuk yıpranıyor., conti yıpranmada bir nebze daha iyi ama performans lastikleri hamur yapısı gereği böyle olmak zorunda., goodyear asymmetric 5 olabilir veya bütçeyi çok zorlamak istemiyorsanız Semperit Speed Life 3 olabilir., Semperit 'i biraz araştırın çok başarılı bir lastiktir., geçen hafta forumdan@frknyldrm dostumuza 225/40 R18 ebatta Semperit Speed Life 3 aldık., yanlış hatırlamıyorsam tanesini 550
Evet 550 liraya aldık lastiklerin tanesini, 50/20 tarihli.

Eibach Pro Kit+Semperit Speed Life 3 ikilisini tavsiye edebilirim. @ilker80

Sava uhp 2 modelini tavsiye ederim 18 ebadı Alman malı geliyor goodyear fabrikasında üretiliyor asymetric 3 desen ve hamurunda.Ben  13 bindeki turanza t001 söküp geçtim çünkü sertliğine dayanamadım @BalistiqueMesut abinin tavsiyesiyle arabayı her kullandığımda yumuşaklık ve konforundan dua ediyorum. @Metinkar Abiye de aldırdım:) 

Sava uhp 2 modelini tavsiye ederim 18 ebadı Alman malı geliyor goodyear fabrikasında üretiliyor asymetric 3 desen ve hamurunda.Ben  13 bindeki turanza t001 söküp geçtim çünkü sertliğine dayanamadım @BalistiqueMesut abinin tavsiyesiyle arabayı her kullandığımda yumuşaklık ve konforundan dua ediyorum. @Metinkar Abiye de aldırdım:) 
Sava candır. Tavsiye edilir. Bende suanda kullanıyorum. Leonda ozellıkle harıkalar yaratıyor.

Geri
Üst Alt