18" Jant + Eibach Pro Kit Yay

@frknyldrm Furkan hocam öncelikle hayırlı olsun güzel günlerde binin. Belirtmem gerek gerçekten çok yerinde ve güzel bi karar olmuş. Size bu konuda baskı yapıp gaza getirene de ayrıca helal olsun. 

WRC jant fark yaratmış arabada gerçekten, aracın rengi ile de çok hoş olmuş.  Yay ölçüsü muazzam.. Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz 😄

Bi Adanalı olarak umarım birgün bizim yollarda 18” jant kullandırabilecek hale gelir ve bizlerde o zevki tadarız ..

@frknyldrm Hocam araç 1.6 tdi sanırım, araçta hantallaşma ve yakıt durumu ile ilgili bi değişim fark ettiniz mi?

ben dizelleri (tork ve beygir değeri muadillerine göre düşük olduğundan) 18” yorar diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ? 

@frknyldrm Hocam araç 1.6 tdi sanırım, araçta hantallaşma ve yakıt durumu ile ilgili bi değişim fark ettiniz mi?

ben dizelleri (tork ve beygir değeri muadillerine göre düşük olduğundan) 18” yorar diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ? 
Hocam araç 1.6 TDI (115 Bg 250 Nm Tork), gayet güzel yürüyor. :)

Yakıta yorum yapmak için çok erken (çok da takip etmiyorum) ama kayda değer bir hantallaşma hissetmedim. Daha hisli oldu araba ama gerçekten, salınım azaldığı için hızlanmalarda daha iyi hissettiriyor.

Bu jantların hafif olduğunu söylüyorlar, aslında dijon jant+lastik ve bu jant+lastiği tartmak istiyordum ama imkan bulamadım.

• Beğen
Tepkiler: mea

Replika durban orijinal dijondan daha hafiftir, kendim tartmıştım.

@GodThread  durban (1.5cm) ile gelen yayları ben kullanıyorum aslında bir gün yan yana gelip bakmak lazım ne kadar fark etmiş öyle karar verirsin... yok bir tık daha olsun dersen 1600-1700 arasındaki satılan diğer marka spor yayı almak yerine üstüne biraz daha koyup mavişlerden (2-2.5cm) alırsın... ama bu da azmış dersen zaten alacağın yay belli eibach...
Abim 1.5 cm spor yayı audi a3 sport line da test ettim. Tokluğu ve sertliği hoş geldi. Bir tık fazlası aşırıya kaçar gibi düşünuyorum. Zaten parça kodları aynı. Oda 1.6 dsg idi. Zaten bazen bozuk yollara girdiğim için çok aşırı alçaklık olsun istemem ama şu an da görüntüsü ve çok sekmesi hoş gelmiyor biraz sert araba seviyorum tadında olucak tabi :)

Ah ah şu eibach yayların arkası yukarda kalmasa çok daha güzel olacak ama yinede olsun. Hayırlı olsun hocam acaba wrc nin siyah olanından taksaydınız nasıl olurdu diye aklımdan geçiriyorum :)  

Ah ah şu eibach yayların arkası yukarda kalmasa çok daha güzel olacak ama yinede olsun. Hayırlı olsun hocam acaba wrc nin siyah olanından taksaydınız nasıl olurdu diye aklımdan geçiriyorum :)  
Hocam görüntüsü içime sindi, kafa bir tık daha basık daha hoş duruyor. Eibach böyle yaptıysa bir bildiği vardır deyip bilerek isteyerek aldım. :)

Siyah jant tercih etmiyorum, karar verme aşamasında iken çok jant denedim ama siyah bakmadım hiç.

Siyahını @EnderHocamız takmıştı zamanında, renkli kaliper/kaliper kapağı ile gayet güzel duruyor. 

ceac8f0979267da180870c909c04fe3e.jpg

2a2d41e0737fed881bcb7bba5ee82bc8.jpg

@tuncer_2632 kalmaz birader doğru olan kodlu yay alınırsa 03 herzaman...

97AABEB5-514F-4D39-B254-6357150037B7.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@tuncer_2632Aynen @metinkar hocamın dediği gibi arka daha havadaysa yanlış yay kombinasyonu kullanılmıştır. Bi taraf yukarda olunca ciddi şekilde önden ve arkadan kayma karakterini değiştirir ve zor bi durumda ESP dengesini felan da bozar ve risk yaratır, doğru yayı almak çok önemli.

Siyah Jant'ı ben kesinlikle çok itici buluyorum, çok nadir arabaya yakışıyor Siyah Jant ve onlarda gerçekten renk olsun tasarım olsun siyah Jant uyacak şekilde tasarlandığından.

Hayırlı olsun Furkan hocam, kaldırımlardan ve lastikçilerden uzak kullanmak nasip olsun.  :D  Araca retrofit olarak uçak motoru da takılsa jant değişikliğinin verdiği keyfi çoğu şey veremiyor. 17’den 19’a geçen biri olarak, yakıt tüketimiymiş konfor kaybıymış hiç takılmayın derim. Keyfini çıkarmak en güzeli.

Renk olarak siyahtan ziyade titanyum grisi olarak geçen renkle karşılaştırma şansınız oldu mu? 

@tuncer_2632 kalmaz birader doğru olan kodlu yay alınırsa 03 herzaman...

Ekli dosyayı görüntüle 44631

@tuncer_2632Aynen @metinkar hocamın dediği gibi arka daha havadaysa yanlış yay kombinasyonu kullanılmıştır. Bi taraf yukarda olunca ciddi şekilde önden ve arkadan kayma karakterini değiştirir ve zor bi durumda ESP dengesini felan da bozar ve risk yaratır, doğru yayı almak çok önemli.

Siyah Jant'ı ben kesinlikle çok itici buluyorum, çok nadir arabaya yakışıyor Siyah Jant ve onlarda gerçekten renk olsun tasarım olsun siyah Jant uyacak şekilde tasarlandığından.
Eibach ürünü ön 1.4 inç (35 mm), arka 1.2 inç (30 mm) olarak satıyor zaten. Aracım 1.6 TDI ve aldığım yay için konuşuyorum, benzinliyi bilmem.

Fakat yukarda 1.0 TSI, 1.2 TSI ve 1.4 TSI için aynı kodlu yayı yazmışlar. Bu motorların ağırlıkları aynı değil, manuel-DSG ayrımı da yok, demek ki çok da hassas bir matematiği yok bu işin. Sürücünün kilosu, yakıt durumu, bagaj doluluğu, araçtaki yolcu sayısı vs. değişkenlik gösterebildiği için tolerans aralığı olan bir iş olması lazım bunun. Ufak farkların sorun yaratacağını zannetmiyorum.

Screenshot_20210321-173841308.jpg

Eibach eşit düşürür diye satıyor, biz taktık arka havada kaldı demek ki yanlış yayı takmışız gibi bir durum yok yani. :)

wrc severiz... guzel olmus cok begendim  :masallah:
Özdeş hocam çok teşekkür ederim  (y)

Hayırlı olsun Furkan hocam, kaldırımlardan ve lastikçilerden uzak kullanmak nasip olsun.  :D  Araca retrofit olarak uçak motoru da takılsa jant değişikliğinin verdiği keyfi çoğu şey veremiyor. 17’den 19’a geçen biri olarak, yakıt tüketimiymiş konfor kaybıymış hiç takılmayın derim. Keyfini çıkarmak en güzeli.

Renk olarak siyahtan ziyade titanyum grisi olarak geçen renkle karşılaştırma şansınız oldu mu? 
Teşekkürler hocam, amin inşallah :)

Konfor-yakıt tüketimi gibi hususları artık çok da önemsemiyorum dediğiniz gibi ama beklediğimden çok çok daha konforlu oldu, üç günlük dünya aklımda duracağına arabanın altında dursun dedim. :)

Titanyum gri birkaç jant denedim fakat çok boğdu hocam, benim arabayla hemen hemen aynı renk gibi. Renkli kaliper ile kendini gösterebilir ama silver daha güzel gözüktü gözüme, ayna kapakları ile de uyum sağladığını düşünüyorum.

Aracım siyah olsaydı kesinlikle titanyum alırdım ama, onlara harika oluyor gerçekten.

Geri
Üst Alt