18" Jant + Eibach Pro Kit Yay

Janta karar verme sürecindeki fikir alışverişi için @Aliihocama çok teşekkür ederim. Konuştuğumuz jantların hiçbirini almayıp bambaşka bir jant almış olsam da... :D

Kendimce arabaya yapacak pek bir şey kalmadığını düşündüğüm ve @Aliive @DermanAluckardeşlerin baskılarına dayanamadığım için jant bakmaya başladım.
Çok güzel olmuş, güle güle kullan Furkan hocam. Böyle hikaye tadında olunca çok daha güzel oluyor. Bu işe başlarken 5 jant attın, aldığın jant ile alakaları yok :)  Bu iş böyle oluyor genelde. 18" lere de kolay alışacağını tahmin ediyorum. Şimdi WP'den sıradaki adımları konuşma vakti :)  Ben gönderiyorum sana birşeyler...

@frknyldrm  👍hayırlı olsun furkan hocam allah kaza bela vermesin.
Amin hocam, çok teşekkür ederim. Allah kazadan, beladan korusun hepimizi.  (y)

Teşekkürler Alp Abi  (y)

Siz yorum yapınca tahmin mevzusu aklıma geldi de, @golfmk7fanhocamı tebrik ediyorum. Valla nokta atışı yaptı. :D

Yorumu aşağıda;  

Arıcıoğlu WRC bence :)

@frknyldrm Hayırlı olsun Furkan.

Valla ben 16" dan 17" ye konfor kaybindan rahatsizim, lastik daha yumuşak ile degissem mi diyordum ama faydasi olmayacagi netleşti bugün  :)  Sen önce 17 sonra 18 yaptın, nasıl konfor açısından durum?
Cem Abi konfor beklentisi kişiden kişiye çok değişebiliyor ama şöyle söyleyeyim;

18 jant+yaydan biraz korkuyordum ve bugün korktuğum sertlik ile gerçekleşenin hiç alakası olmadığını gördüm.

Asfaltın kesilip çukur bırakıldığı bir yer düşünün, o tip yerlerden geçerken sertliğini hissettiriyor ama oralardan geçerken huzursuz olmamak için S serisine falan biniyor olmak lazım. 

Çukurlara dikkat ederek ve bozuk yollarda tempoyu biraz düşürerek mutlu mesut kullanılır bence. :)

Çok güzel olmuş, güle güle kullan Furkan hocam. Böyle hikaye tadında olunca çok daha güzel oluyor. Bu işe başlarken 5 jant attın, aldığın jant ile alakaları yok :)  Bu iş böyle oluyor genelde. 18" lere de kolay alışacağını tahmin ediyorum. Şimdi WP'den sıradaki adımları konuşma vakti :)  Ben gönderiyorum sana birşeyler...
Çok teşekkür ederim  :sofor:

Bugün rot ayarı yapılırken ustaya dedim ki "aslında ben bu işlere bulaşmayacaktım ama arkadaşların zoruyla almış gibi oldum.", o da "iyi yapmışlar, ne güzel olmuş işte." dedi.  Verdi gazı... :D

Sıradaki adımlar mı?

Bizi bitirdin bee...  :D

Hayırlı olsun. Yayı kaça aldınız . Özel değilse neden eibach tercih ettiniz ? Bide arac nedir ? Bende inşallah bu hafta durbanlanıyorum . 1 ay kullanılmıs bir yay denk geldi voglant 1500 verecegını soyledi .

DAEBBA10-E947-45AA-A846-559687E4C9D0.png

🧿🧿🧿 güle güle kullan...
Teşekkürler Metin Abi  (y)

Hayırlı olsun. Yayı kaça aldınız . Özel değilse neden eibach tercih ettiniz ? Bide arac nedir ? Bende inşallah bu hafta durbanlanıyorum . 1 ay kullanılmıs bir yay denk geldi voglant 1500 verecegını soyledi .

Ekli dosyayı görüntüle 44599
Teşekkürler hocam, eibach yaylardan @DermanAlucabi çok memnun olduğu için bana da tavsiye etti. 

Neticede rüşdünü ispat etmiş bir marka, ben de gönül rahatlığıyla tercih ettim.

Vogtland da alınabilir tabii ki, ondan da çok memnun olanlar var ama eibach-vogtland mukayese edildiğinde eibach'ın biraz daha konfor olduğu söyleniyor.

Yaylar 1.900 TL'ye geldi. 2.200 TL fiyat çeken de var ama ben DP Tuning (Distribütör)'ten bu fiyata aldım.

Herkese hayırlı akşamlar dilerim

Temmuz 2019'da teslim almış olduğumuz Comfortline aracımıza bugüne kadar forumdaki bilgiler ve gaza getirmeler sayesinde bazı retrofitler yaptık. :) Birçok kişinin emeği geçti, paranın yanında ciddi emek ve zaman harcandı gerçekten. 

18" Jant ve spor yay her zaman aklımda olan ama cesaret edemeyip hep ertelediğim bir değişiklik idi. 16" Hita'dan 17" Dijon'a geçerek hem geçişi yumuşatmış hem de bütçeyi daha fonksiyonel retrofitlere sarf etmiştim.

Kendimce arabaya yapacak pek bir şey kalmadığını düşündüğüm ve @Aliive @DermanAluckardeşlerin baskılarına dayanamadığım için jant bakmaya başladım. @NegatiweSerdar abi de çook önce zehri vermişti zaten. :)  

(Orijinal jant alsaydın diyenler olabilir, benim için daha ulaşılabilir olduğu için böyle bir karar aldım.)

Janta karar verme sürecindeki fikir alışverişi için @Aliihocama çok teşekkür ederim. Konuştuğumuz jantların hiçbirini almayıp bambaşka bir jant almış olsam da... :D

Yine jant konusundaki bilgilendirmesi için @Enderhocama, lastik tavsiyesi ve yönlendirmeleri için @forzaGillesAli hocama çok teşekkür ederim.

Jantları (WRC) Arıcıoğlu'ndan aldım, lastikleri de (Semperit Speed Life 3) yine Arıcıoğlu benim için temin etti, sağ olsunlar.
Normalde Semperit satmıyorlar ama düşünen varsa yardımcı olurlar.

Yavuz Tekin abi (şirketin sahibi) ile de janta karar verme aşamasında iken karşılaşıp tanışma fırsatım oldu, sağ olsun çok samimi ve ilgili davrandı.

Hatta en son iki jant arasında kaldım (Dartford ve WRC) ve son kararı Yavuz Abi'nin vermesini istedim, WRC dedi ve jantları aldım. :)

Bugün de Başaran Amortisör'de yaylarımızın montajı yapıldı, sonrasın rot ayarımızı da yaptırdık ve mutlu sonu gördük çok şükür.  :sofor:

Jant: Arıcıoğlu EMR-DY418-09 7.5x18" 5x112 ET40 73.1 Dynamic Silver (Namıdiğer WRC jant) (Arıcıoğlu)

Lastik: Semperit Speed Life 3 225/40/R18  92Y XL (Arıcıoğlu)

Yay: Eibach Pro Kit E10-15-021-02-22 (DP Tuning)

Ekli dosyayı görüntüle 44587

Ekli dosyayı görüntüle 44586

Aşağıdaki fotoğrafta standart yaylar ile 16" Hita, 17" Dijon, 18" WRC jantı görebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 44585

Yaylardan sonraki halimiz

Ekli dosyayı görüntüle 44588

Ekli dosyayı görüntüle 44589

Bu da bonus :)

Ekli dosyayı görüntüle 44590

Tüm dostlara Allah daha güzellerini nasip etsin, Maşallah'ınızı alırım :)
Hayırlı uğurlu olsun, keyifli sürüşler dilerim.

Dijonlar nerde , satılık ilanını da göremedik  :D

Forumca bayağı aranılan bir jant oldu dijon yine bu aralar..

Hayırlı olsun fakat başımıza iş açacaksınız :)  

Şu fotoğrafları görünce benimde hitaları değiştirmem gerektiği düşüncesi sardı. Fakat konfor, lastikler yeni değişti vs. diyip kendimi avutuyorum. 

image.png

@frknyldrm golf’e en yakıştırdığım jantlardan birisi, keyifle kullanın hocam, hayırlı uğurlu olsun :)  

Kazasız belasız güzel günlerde kullanın yakışmış güzel olmuş yaylardan sonra da puzzle tamamlanmış.

Hayırlı uğurlu olsun hocam. Bunun bir tık üstü stage 2 + big turbo :)
Teşekkürler Ahmet hocam. Bu işin kuralını öğrendim gibi, hiçbir şey için "yapmam" demeyeceksin. O yüzden hayırlısı diyorum artık. :D

Hayırlı uğurlu olsun, keyifli sürüşler dilerim.

Dijonlar nerde , satılık ilanını da göremedik  :D

Forumca bayağı aranılan bir jant oldu dijon yine bu aralar..
Teşekkürler hocam, dijonlara forumdan bir üyemiz talip oldu. Bakalım, nasip. 

Hayırlı olsun fakat başımıza iş açacaksınız :)  

Şu fotoğrafları görünce benimde hitaları değiştirmem gerektiği düşüncesi sardı. Fakat konfor, lastikler yeni değişti vs. diyip kendimi avutuyorum. 

Ekli dosyayı görüntüle 44600
Hocam ben hayatımda ilk defa sıfır araba aldım, ilk zamanlar bir şey yaptırmaya korkuyordum ama ipin ucu kaçtı. Elimizin değmediği yer kalmadı. :D

Dünya malı dünyada kalıyor, aracınızı nasıl görmek istiyorsanız öyle yapın derim. Ben hitaları 4500 kilometredeyken sökmüştüm.

@frknyldrm golf’e en yakıştırdığım jantlardan birisi, keyifle kullanın hocam, hayırlı uğurlu olsun :)  
Çok teşekkürler hocam, sağ olun

@frknyldrmHayırlı uğurlu olsun, maşallah!  :)
Teşekkürler Erinç Abi, sağ olun :)

Kazasız belasız güzel günlerde kullanın yakışmış güzel olmuş yaylardan sonra da puzzle tamamlanmış.
Teşekkürler Can hocam  (y)

@frknyldrm Furkan hocam maşallah maşallah yine on numara işler...

Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Çok yakıştırdım.

Retrofitleriniz daim olsun. B) (y)

Geri
Üst Alt