18" Jant + Eibach Pro Kit Yay

Furkan

Moderatör
İsim
Furkan
Herkese hayırlı akşamlar dilerim

Temmuz 2019'da teslim almış olduğumuz Comfortline aracımıza bugüne kadar forumdaki bilgiler ve gaza getirmeler sayesinde bazı retrofitler yaptık. :) Birçok kişinin emeği geçti, paranın yanında ciddi emek ve zaman harcandı gerçekten. 

18" Jant ve spor yay her zaman aklımda olan ama cesaret edemeyip hep ertelediğim bir değişiklik idi. 16" Hita'dan 17" Dijon'a geçerek hem geçişi yumuşatmış hem de bütçeyi daha fonksiyonel retrofitlere sarf etmiştim.

Kendimce arabaya yapacak pek bir şey kalmadığını düşündüğüm ve @Aliive @DermanAluckardeşlerin baskılarına dayanamadığım için jant bakmaya başladım. @NegatiweSerdar abi de çook önce zehri vermişti zaten. :)  

(Orijinal jant alsaydın diyenler olabilir, benim için daha ulaşılabilir olduğu için böyle bir karar aldım.)

Janta karar verme sürecindeki fikir alışverişi için @Aliihocama çok teşekkür ederim. Konuştuğumuz jantların hiçbirini almayıp bambaşka bir jant almış olsam da... :D

Yine jant konusundaki bilgilendirmesi için @Enderhocama, lastik tavsiyesi ve yönlendirmeleri için @forzaGillesAli hocama çok teşekkür ederim.

Jantları (WRC) Arıcıoğlu'ndan aldım, lastikleri de (Semperit Speed Life 3) yine Arıcıoğlu benim için temin etti, sağ olsunlar.
Normalde Semperit satmıyorlar ama düşünen varsa yardımcı olurlar.

Yavuz Tekin abi (şirketin sahibi) ile de janta karar verme aşamasında iken karşılaşıp tanışma fırsatım oldu, sağ olsun çok samimi ve ilgili davrandı.

Hatta en son iki jant arasında kaldım (Dartford ve WRC) ve son kararı Yavuz Abi'nin vermesini istedim, WRC dedi ve jantları aldım. :)

Bugün de Başaran Amortisör'de yaylarımızın montajı yapıldı, sonrasın rot ayarımızı da yaptırdık ve mutlu sonu gördük çok şükür.  :sofor:

Jant: Arıcıoğlu EMR-DY418-09 7.5x18" 5x112 ET40 73.1 Dynamic Silver (Namıdiğer WRC jant) (Arıcıoğlu)

Lastik: Semperit Speed Life 3 225/40/R18  92Y XL (Arıcıoğlu)

Yay: Eibach Pro Kit E10-15-021-02-22 (DP Tuning)

P_20210316_180142.jpg

P_20210316_182100.jpg

Aşağıdaki fotoğrafta standart yaylar ile 16" Hita, 17" Dijon, 18" WRC jantı görebilirsiniz.

161718jant.jpg

Yaylardan sonraki halimiz

P_20210320_140111.jpg

P_20210320_143532.jpg

Bu da bonus :)

P_20210320_164352.jpg

Tüm dostlara Allah daha güzellerini nasip etsin, Maşallah'ınızı alırım :)

MK7 ye zaten 17 den aşağısı basit kalıyor. :) Maşallah

hayırlı olsun, maşallah :) wrc jant benim de hoşuma giden bir model. güle güle kullanın :)  

Teşekkürler Bülent Abi  (y) :sofor:

Sağ olun Ömer Faruk hocam  (y)

MK7 ye zaten 17 den aşağısı basit kalıyor. :) Maşallah
Teşekkürler hocam.

hayırlı olsun, maşallah :) wrc jant benim de hoşuma giden bir model. güle güle kullanın :)  
Çok teşekkürler Mustafa Çağrı Hocam, sağ olun.  (y)

@frknyldrm Hayırlı olsun Furkan.

Valla ben 16" dan 17" ye konfor kaybindan rahatsizim, lastik daha yumuşak ile degissem mi diyordum ama faydasi olmayacagi netleşti bugün  :)  Sen önce 17 sonra 18 yaptın, nasıl konfor açısından durum?

Geri
Üst Alt