Çekiş düşüklüğü

Doganhatay

Yeni Üye
İsim
Doğan
Merhaba arkadaşlar 

aracım 2017 dizel golf. Henüz 75.000 de, yaklaşık 1 hafta önce aracım yolda aniden bi anlık gaz kesti ve hemen düzeldi, ancak aracımın çekişi şuana kadar aşırı derecede düştü, rampalarda vs tam bayılıyor araç, bilgisayara bağladım hiç bi arıza görünmüyor. hava filtresi, mazot filtresi değiştirdim yetmedi partifikülü söküp temizlettim, yinede araç aynı çekişi çok düşük. Daha önce başına gelen yardımcı olabilecek biri varmı?

@Doganhatay 

Merhaba arkadaşlar 

aracım 2017 dizel golf. Henüz 75.000 de, yaklaşık 1 hafta önce aracım yolda aniden bi anlık gaz kesti ve hemen düzeldi, ancak aracımın çekişi şuana kadar aşırı derecede düştü, rampalarda vs tam bayılıyor araç, bilgisayara bağladım hiç bi arıza görünmüyor. hava filtresi, mazot filtresi değiştirdim yetmedi partifikülü söküp temizlettim, yinede araç aynı çekişi çok düşük. Daha önce başına gelen yardımcı olabilecek biri varmı?
Araciniz dsg mi manuelmi belirtirseniz üstadlar daha iyi cevaplar.  

geçen doğuş'ta hasar danışmanları müşterinin bir arızası için konuşuyorlardı.Polo'da bazı arıza kodları hafızada kalmıyormuş hatta golfte de belli bir yılda da olmadığını söylüyorlardı.Belki güncelleme falan gerekiyordur.Yetkili servise uğrayın isterseniz

Antalyada Aslan usta var sadece vag grubuna bakıyor youtube de videoları var ona bir baktırın derim.

@mufayu çözümü bulamazsam görünen yetkili servise gitmek olacak 

@IBS6134 denedim hocam. Vites geçişlerinde hiç bi sıkıntı yok, hatta aracın yakıt ortalaması ciddi anlamda düştü. Ne kadar zorlasamda yüksek devirlerde bile anlık tüketim yükselmiyor, yakıt çekişinden kaynaklı olarak düşünüyorum 

@IBS6134 denedim hocam. Vites geçişlerinde hiç bi sıkıntı yok, hatta aracın yakıt ortalaması ciddi anlamda düştü. Ne kadar zorlasamda yüksek devirlerde bile anlık tüketim yükselmiyor, yakıt çekişinden kaynaklı olarak düşünüyorum 
Anlattığıniza göre sanki mazot pompasinda birşey var gibi veya motor yakit emme pompasi da yetersiz basınç veriyor olabilir valla bende karsilasmadim ama Şikayetvar baktim bu konuda özellikle de aşırı yorum var.Yakiti Shellden Almak lazim biliyorsun 😀

Merhaba arkadaşlar 

Yakıt deposunun içerisindeki pompa sıkıntılıdır.
Egea da kardeşimin başına geldi.

Üstelik egea sw diye onunla yaylaya gittik direksiyonda ben vardım.
Araç birden bir vites düşük gitmeye ve toparlamakta epey zorlanmaya başladı.

Sonuş depo içerisindeki yakıp pompası arızalı çıktı.

Geri
Üst Alt