18 Durban Jant - Ses/Konfor/Yakıt

Hakan38

Yeni Üye
İsim
Hakan AKBULUT
1.2 2014 midiline plus kullanıcısıyım. 18 durban jant kafamda var. Ses konfor ve yakıt bakımından bana yardımcı olacak var mı

@Hakan38 hocam merhabalar arıcıoğlundan alınma durban kullanıyorum 18 17 lerden geçiş yaptım çok takıntılıysanız tavsiye etmem ayrıca 18 durban aldıktan sonra yay gerekebilir görüntü olarak konfor olarak biraz azalıyor çünkü yanak düşüyor 45 yanaktan 40 yanağa geçtim onun arasında bile fark var azda olsa seste sorun yok yakıt artışı illa olucaktır. 

@Hakan38  18” durban mk7 araçlara yakışan en güzel jant benim araçta orjinal idi ama orjinal olmayanda kullandım oda güzel... sorun ise senin şuan aracındaki ebatın kaç olduğu... 16” ise 18” geçtiğin zaman aracın sertleşecek zaman içinde araç havada kaldı diyeceksin yay alacaksın bu sefer... öncekine göre konfor kötü diyefeksin...  

bence 17” temiz bir dijon bul devam et...

1.2 2014 midiline plus kullanıcısıyım. 18 durban jant kafamda var. Ses konfor ve yakıt bakımından bana yardımcı olacak var mı

Ben Comfortline 'ıma Vogtland yayla birlikte 18 Durban taktım. 3 seneyi geçti maşallah hiç bir sorun yok çok memnun kaldım.

Yakıt artışını göze batacak düzeyde pek hissetmedim. (sabah iş trafiği, akşam iş trafiği ortalamam 8lt) onun dışında şehir içi 6-7lt oluyor. Zaten bu rakamların altına indiğini hiç görmemiştim.

Yayla birlikte yere yaklaştığı için daha bir güven hissi veriyor, yol tutuşu konusunda.

Tümsekler, çukurlar vs. normal bir aracı nasıl kullanırsam aynını yapıyorum. Ekstra özen göstermeye gerek kalacak derecede sert veya yere yakın değil.

Amortisör 'ü biraz daha hisli oluyor ama kesinlikle tangır tungur değil. (Vogtland kesinlikle önerebilirim) Ömür boyu garanti veriyorlar.

18'e geçersen kesinlikle 16 / 15 jantını satma. 18 de taban genişlediği için, kışın en iyi kış lastiğini de alsan yol tutuşu diğerleri gibi olmaz. (5 katı fiyat farkını hesaba katmıyorum bile)

Dış görünüş 'e gelirsek. Zaten tartışmasız. Durban ve "scirocco 'nun jantı neydi hatırlayamadım" MK7 ye çok yakışıyor. Bunu 3. tekil şahıslardan "jant güzelmiş" , "arabaya yakışmış" , "arabanın havası değişmiş" gibi çok duyarsın.

@sajmora98  teşejkkür ederim yay illaki olacak olmazsa olmazlardan. fazla takıntılı değilim görüntüsü güzel dursun. byeterli  şuanki orjinal jant 15 dijon  bakalım artık 

@metinkar illaki yay olacak iyisini aldım mı kafa ağrıtmaz diye düşünüyorum 17 dijon da golf u pek göstemez sanki  golfe yakışan durban gibi geliyor bana teşekkür ederim 

@byte @byte 18 durban alacam sanırım iyi yayla sorun teşkil etmez diye düşünüyorum. zaten şuan bile tümsek ve çukurlada dikkat ediyıruz o zamn da dikakt ederiz artık. eskik orjinali satmayacam kışlıkları takılı zaten onda kullancam onu 

tartışmasız golfe durban yakuşıyor derim.  ilginz için teşekkür ederim

Jantları aldığımda dartford olmadığı için 5senedir replika durban kulllanıyorum  Arıcıoğlundan almıştım hiçbir sorun yaşamadım şu an aslında jantları dartford için değiştirmeyi düşünüyorum

@Hakan38 hocam yakışmış maşallah mavişe. 

sonuç itibari ile izlenimlerimiz neler. Düşünen arkadaşlar için yol gösterici olabilirsiniz. 

@Nfk  ben teşekkür ederim.

spor yay ile kullanmaya başladım. normalinden biraz sert ama abartacak kadar sert değil ben memnun kaldım 

225x40x18 riken lastik ile bence yumuşak kullanım sağlıyor. terettüt edecekler hiç düşünmesin.

kaliper kapak metal aldım.  sonuç  itibari ile bir golf e durban 18 "  başkası yalan bence

• Beğen
Tepkiler: Nfk
@Hakan38 güle güle kullanın hocam. 
Golf mk7 için 3 favorim var. Durban,sebring ve pretoria  (y)

@Nfk  sebring jant da önerdiler ama durban hoşuma gidendi. 

çok teşekkür ederim. hep beraber inşallah

Geri
Üst Alt