2014 golf highline dizel 120 bin km öncesi satmalı mı?

audis8

Üye
İsim
mehmet
Manuel vites hatasız 2014 model dizel highline aracim var

4 lastik değişecek ve 120 bin km bakımı olacak. 

bu masraflar öncesi satıp makyajlı 7.5 kasa otomatik ve benzinli 1.5 150 HP alsam diye düşünüyorum. 
düşünceleriniz nedir

aracım çok temiz durumda olduğu için satmayı çok düşünmedim ama otomatik ve hızlı olacak olması ve daha yeni nesil CarPlay uyumlu ekrana sahip olacak olması da beni heyecanlandırıyor açıkçası

Fiyat olarak çok mu zarar ederim sizce böyle bir tercihte

teşekkürler

Lastik değişimi önemli sizi yola bağlayan 4 önemli unsur satış yapacak olsanız bile alıcı arkadaş lastiklerinizin durumu çok kötü ise bunu pazarlık unsuru olarak kullanacaktır haklı olarak. 

Bunun yanında 120 bin ağır bakımı yapılmamış bir araçla fiyat pazarlığında eliniz çok güçlü olmayacaktır. 

DSG ciddi bir kolaylık ve avantaj fakat 2. el alacağınız bir araçta ne şartlarda kullanıldığı da bir muamma. Bunun yanında  güncel multimedya için böyle temiz bir aracı satmayın 2 bin , 2.5 bin TL gibi maliyetlerle CarPlay/Android Auto uyumlu çinli cihazlara geçebilirsiniz. Tabiki karar sizin model yenileme ve km düşürmekte bir avantaj.

@golfmk7fan  haklsınız söylediklerinizde. dün akşam kaldırıma çarptım lastikleri arabadaki tek kusur o oldu lastik yanaklarında kesikler var. ve jantlar biraz aşınmış tabi.biraz da ondan değiştirme düşüncesi gelişti aklımda.

golf 7.5 un daha iyi ekran,hızlı benzinli  motor ve  dsg avantajı da girince işin içine aklım çeliyor

belki bunlar dışında da ekstra özellikleri vardır 7.5 un daha ii müzik sistemi yada koltuklar gibi 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Lastikte sorun yok. İki lastikçiye gösterdim. Jant koruma bölgesi orası bir şey olmaz dediler. Ama km 60 000 oldu. Değiştirmem gerek. Yada yeni Alacak kişi değiştirmeli istediği markayı alır

Size yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkasına yapmamak lazım. Art niyet aramamaya çalışıyorum fakat olmuyor. 
Aracın ne eksiği varsa yaptırıp ona göre fiyat belirleyin. Bunu da satarken belirtirsiniz. Olması gereken budur. @audis8

Kardeşim aracı sattığım yok daha. Ben kullanıyorum. Belki 3 5 aya satarım,belki satmam. Lastiği görmeyecek mi alan adam ?  Ne kadar kötü niyetli insansınız

neyse  daha fazla uzatmanın anlamı yok.adamı soru sorduğuna pişman ediyorsunuz.  hayırlı cumalar.

Bakım yapmamak için aracı satmak bana çok mide bulandırıcı geliyor. Biz arabamızı satarken bakımını yaptırıp satıyoruz satarken de aracım temiz diyoruz vicdanımız rahat olsun diye.

İyi de neden bu kadar yükseldiniz anlamadım. 120K bakımını yaptırmak istemeyebilir. Yapılmadığını da söylerse alıcıya, alıcı ile buna göre anlaşır. Ben bunda bir etik problemi olduğunu sanmıyorum. Alıcı olsam, bakımı yapılmamış bir 120K'da araç alsam, fiyatı ona göre pazarlık yapar, alır almaz gider bakımını yaptırırdım, olur biterdi. Tercih eder miyim? Etmem. Eden olur mu? Mutlaka.

Sorunuza gelince de piyasa durmuş durumda. Bitkisel hayatta, bu alacağınız araç için fırsat niteliğinde olsa da satacağınız araç de bir dezavantaj oluşturuyor. Arasındaki farkı verebileceğinizi düşünüyorsanız TSI 7.5'a geçebilirsiniz. Fakat benim şahsi görüşürm, aracınız temiz ve bakımlı ise, bu gereksiz bir heyecan olacaktır. Eksiklerinizi retrofit ile tamamlamanızı öneririm.

İyi de neden bu kadar yükseldiniz anlamadım. 120K bakımını yaptırmak istemeyebilir. Yapılmadığını da söylerse alıcıya, alıcı ile buna göre anlaşır. Ben bunda bir etik problemi olduğunu sanmıyorum. Alıcı olsam, bakımı yapılmamış bir 120K'da araç alsam, fiyatı ona göre pazarlık yapar, alır almaz gider bakımını yaptırırdım, olur biterdi. Tercih eder miyim? Etmem. Eden olur mu? Mutlaka.

Sorunuza gelince de piyasa durmuş durumda. Bitkisel hayatta, bu alacağınız araç için fırsat niteliğinde olsa da satacağınız araç de bir dezavantaj oluşturuyor. Arasındaki farkı verebileceğinizi düşünüyorsanız TSI 7.5'a geçebilirsiniz. Fakat benim şahsi görüşürm, aracınız temiz ve bakımlı ise, bu gereksiz bir heyecan olacaktır. Eksiklerinizi retrofit ile tamamlamanızı öneririm.
teşekkür ediyorum. sonunda demek istedğimi anlayan birisi çıktı. bugüne kadarki bütün bakımlarını yetkili vw servislerinde yaptırdım.

120 000 km de ağır bakım olacak fiyatı yüksek olacak demişti servis müdürü. o yüzden daha fazla masraf yapmadan  aracı bu şekilde satıp daha yeni bir araba almak düşüncesi var. 

belki arkadaşlar. 120 bin bakımı yaptırmayıp da yaptırdım  diyeceğimi mi sandılar anlamadım ben de.

dizel araca 19 bin tl fark vermiştim alırken. ama artık o kadar km yapmıyorum. 6 senede 120 000 km yapmışım. artık daha da az yapıyorum. 

aracım kapalı garaj arabası. kazası yok Allah'a şükür. bu temizlikte 2.el araba bulabilir miyim onu da bilmiyorum. daha önce hiç 2.el araba almadım çünkü. fiyatlar çok yükseldiği için sıfır golf alma şansım yok 

teşekkür ederim görüşleriniz ve tavsiyeleriniz için

Ben kendi acimdan yorumlarsam

120 bin kmde dizel araba alacaksam benim tercihim agir bakimi yapilmamis-lastikleri degismemis olani tercih ederdim, tabiki fiyatini ona göre düsürürdüm

Kendim agir bakimlarini yaptirir, yagini filtresini -polen filtresini degistirir, balatalari-diskleri-fren hidroligini degistirirdim

En sonda lastikleri degistirirdim, kafam rahat arabami sürerdim

Buradaki cogu arkadasta kendi bakim yapmayi tercih ederdi diye düsünüyorum

@audis8  aracınızın bakımları tam mıdır ve yetkili serviste mi, özel serviste mi yapılmıştır.

Ali hocama katılıyorum. Piyasa durgun olduğu için ve aracınızın bakımını yaptırmadan satacağınız için fiyatını daha da düşürmeye çalışacak potansiyel alıcılar. Kaldı ki durgunluktan dolayı aran soran bile olmuyor. Ben 12 gün önce arabayı ilana koydum, 2.5 yaşında dizel otomatik tamamen servis bakımlı hatasız başka marka model bir araç. İlan fiyatı da bir nebze uygun olmasına rağmen ne arayan var ne soran. Favoriye ekleyen bile 4 kişi var, onlar da al satçı muhtemelen. İlan görüntülenmesi bile zar zor oluyor. Şuan araç satmak zor, harcama yapılması gereken arabayı değerinde satmak daha da zor.

Geri
Üst Alt