Jant tercihi

ilker80

Üye
İsim
Ali ilker
Herkese iyi forumlar . 3000 tl ye dijon mu yoksa 4.100 tl ye durban mı tercihiniz olurdu ? ( ikiside lastıksız) 

Herkese iyi forumlar . 3000 tl ye dijon mu yoksa 4.100 tl ye durban mı tercihiniz olurdu ? ( ikiside lastıksız) 
Merhaba hocam,

Lastiksiz dijon için 3000 lira çok yüksek bir fiyat

4100 lira da lastiksiz durban için ucuz bence, jantların durumu iyi ise kesinlikle durban derim.

@ilker80 Hocam fiyat olarak yukarıdaki arkadaşlara katılıyorum, özellikle dijon jantın fiyatı lastiksiz çok yüksek. Ama şöyle bir durum da var, eğer durban jantları tercih ederseniz taktıktan bir süre sonra aracınızın yüksek göründüğünü düşünebilirsiniz ve aracınızı alçaltmak için spor yay arayışına girebilirsiniz (Durban jantlar 18 inch boyutunda çünkü ve genellikle spor yaylar ile kullanılıyor). Bu da sizin maliyetinizi oldukça artıracaktır. Ayrıca konforu ön planda tutan biriyseniz durban ile kayda değer bir konfor düşüşü yaşarsınız (Şu an 16 inch jantınız olduğunu düşünüyorum).

Bu nedenle yerinizde olsam dijon ile pazarlık yapıp daha uygun bir fiyata almaya çalışırım.

Hocam günaydın

Lastiksiz Dijon ne kadar pahalıysa, lastiksiz durbanda en az o kadar pahalı bence :)
Orijinal durbanı lastiksiz kaç paraya almayı düşünürsünüz hocam? 

Replika jant parasına durban, bence gayet makul.

1 hafta önce böyle bir jant karşıma çıkmış olsa 1 lira pazarlık etmeden alırdım.

Bende cok arada kaldım 1000 civarı farkla daha az bulunan daha populer bir jant daha cok yakıstığını düşünüyorum ama lastık fiyat farkıda olacak 18 ile 17 arasında 

Bende cok arada kaldım 1000 civarı farkla daha az bulunan daha populer bir jant daha cok yakıstığını düşünüyorum ama lastık fiyat farkıda olacak 18 ile 17 arasında 
Lastik konusunda alternatif markalara yönelebilirsiniz, birkaç gün önce 2020 50.hafta Semperit Speed Life 3 lastiği 550 TL/Adet fiyata aldım.

Bu lastiğin ismini forumda aratarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Ben de @forzaGilleshocamın tavsiyesi üzerine aldım. Çok tecrübe etme imkanım olmadı ama 17den 18e geçişte konfor kaybı şu an tahmin ettiğimden daha az. Bunda lastiğin etkisi olabilir.

Nasipse yarın eibach pro kit yaylar takıldıktan sonra konfor nasıl olacak göreceğiz. :)

Her ikisi de orjinal ise Durban, Durban replika ise Dijon, Durban'da çok çizik vs varsa (yani temiz değilse) dijon. 18" binemem diyorsanız Dijon. 

4100 TL ORJINAL ve temiz ise Durban için çok uygun. Dijon için 3K lastiksiz pahalı, 3500-3750 bandına lastikli satılıyor. 

Ali bey, hemşehrim. memleketimizdeki bu yollar varken konfor kaybını göz ardı etmemenizi öneririm.

Ben de orjinalden 17" dijon var ve Adana da kasisler çukurlar tümsekler beni deli ediyor.

Aynen yollarımız maalesef bozuk şehir içinde eşimin arabasını kullanıyorum (15’ pamuk gibi ) golf u uzun  yolculuklarda kullanıyorum . 3 yıl satmama kararı aldım ufak dokunuşlarla heycan yaratma pesindeyim kendimce . Mib2.5 geri görüş ü taktırdım, jant ile yol tutusu da artırmak ıstıyorum . İster istemez 16 lar virajda yatıyor . 

Jantlar bunlar kenarında surtmeler var ufak tefek 

Aynen yollarımız maalesef bozuk şehir içinde eşimin arabasını kullanıyorum (15’ pamuk gibi ) golf u uzun  yolculuklarda kullanıyorum . 3 yıl satmama kararı aldım ufak dokunuşlarla heycan yaratma pesindeyim kendimce . Mib2.5 geri görüş ü taktırdım, jant ile yol tutusu da artırmak ıstıyorum . İster istemez 16 lar virajda yatıyor . 
O 16" ları çok ararsınız Ali bey.

Ben 16" jettadan geçtim "17 diyonlu Highline hala 16" konforunu arıyorum.
Değiştir diyen olabilir bu seferde araç taki orjinal fabrikasyon o nedenle değiştirmedim.

Geri
Üst Alt