sağ ön ve arka lastiği ve jantı kaldırıma vurdum

audis8

Üye
İsim
mehmet
lastik de jant da hasar gördü 

yarım cm kadar yarıklar oluştu lastiklerde.

sizce lastiğin değişimesi gerekir mi güvenlik için?

IMG_2633.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@audis8 geçmiş olsun.

Resimden pek anlaşılmıyor. Lastikçiye kontrol ettirin.

Bahsettiğiniz kısım lastiğin sert kısımları.

Lastik yanağında olsa değiştirmek gerekir. En iyisi Lastikçiye danışmak.

Jantları bir işlem yapmak gerekir mi? O hasarlı bölümü griye boyatmak gibi

İmkan varsa degisin gitsin hocam kafaniz rahat eder 

@audis8 hocam geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. Benzer bir durum benim de başıma gelmişti. Lastik bu canımızı emanet ediyoruz deyip değiştirmiştim, tamiri mümkün olmasına rağmen. Yanaktan alınan hasarlardan dolayı , park ederken kaldırım kenarına sürtmeler vs, Bolu dağından inerken yanaktan lastiği yarılan bir arkadaş neredeyse kaza yapıyordu. O yüzden eğer imkan varsa değiştirin yoksa hasarlı lastik öndeyse arka tekerlerden biriyle yer değiştirin derim.  

Hocam geçmiş olsun yanlız burda bizim yorum larımız size kar getirmez bu iş lastikçi işi görünene bakarsak lastiğin yanak kismı en hassas yer dışta olmasa da içe balon yapmış olabilir iyi bi lastikçiye gidin gereken neyse onu yapın sonuçta 4 teker üstünde gidiyoruz tekrar geçmiş olsun

Teşekkürler arkadaşlar. Bugün iki lastikçiye gittim yüzeysel incelediler. YAni lastiği sökmeye bile gerek duymadan. Birşey olmaz orası jant koruma bölgesi dediler. Ama 60 bin km oldu. Değiştirebilirim. 4 mevsim lastik bunlar zaten. Yaz lastiğine geçerim arabayı satmazsam 

@audis8 Geçmiş olsun hocam. 

Jantlar eğilmiş mi kontrol ettirin ve lastikleri mutlaka değiştirin, yeni alınan iki lastiği öne eskileri arkaya taktırın 

Hocam, jantı boyatmak size kalmış olsa da olur olmasada. lastik önemli tamiri yapılıyorsa tamirini yaptırın olmuyorsa değişimini yaptırın, üzerine canınızı emanet ediyorsunuz.

Teşekkürler arkadaşlar. Bugün iki lastikçiye gittim yüzeysel incelediler. YAni lastiği sökmeye bile gerek duymadan. Birşey olmaz orası jant koruma bölgesi dediler. Ama 60 bin km oldu. Değiştirebilirim. 4 mevsim lastik bunlar zaten. Yaz lastiğine geçerim arabayı satmazsam 

@audis8 geçmiş olsun.

Resimden pek anlaşılmıyor. Lastikçiye kontrol ettirin.

Bahsettiğiniz kısım lastiğin sert kısımları.

Lastik yanağında olsa değiştirmek gerekir. En iyisi Lastikçiye danışmak.
Tam da tahmin ettiğim gibi.. görünen kısım lastiğin sert kısmıdır. Bu sebeple değişime gerek yoktur. Ancak yapılan km ve ömür açısından değişim iyi olacaktır. 

Tam da tahmin ettiğim gibi.. görünen kısım lastiğin sert kısmıdır. Bu sebeple değişime gerek yoktur. Ancak yapılan km ve ömür açısından değişim iyi olacaktır. 
Evet aynı sizin dediğiniz gibi söyledi 2 lastik satan bayiide.
demek bu alt kısım yanak olmuyor  

Lastik almam gerekiyorsa alayım dedim. Yok dediler. Bahar tam gelsin 4 yazlık lastik alabilirim. Bunlar 4 mevsim crossclimate plus. Ama sağlam lastikmiş. 60 bin km den fazla gitti

Bu tip bişey için jantı boyatmaya değmez bence. Sonuçta komple boyuyorlar ve orjinal boyası gibi olmuyor malesef. Autoking te mesela sakın boyatmayın benim jantımı bambaşka bir renk yaptılar :/  itiraz ettim ikinci seferde biraz daha yakın bir renk yapıp bu kadar oluyor demişlerdi

Bu tip bişey için jantı boyatmaya değmez bence. Sonuçta komple boyuyorlar ve orjinal boyası gibi olmuyor malesef. Autoking te mesela sakın boyatmayın benim jantımı bambaşka bir renk yaptılar :/  itiraz ettim ikinci seferde biraz daha yakın bir renk yapıp bu kadar oluyor demişlerdi
bunu söylediğiniz iyi oldu. dikkatli bakılmazsa anlaşılmıyor zaten.

bir de yedek orjşnal jant var. ona taktırırım olmazsa yeni lastik alınca

teşekkürler faydalı oldu benim için

Geri
Üst Alt