"Fırsatçılar Golf stokladı! 49 bin 500 lira farkla satıyorlar"

AhmetCakmak

Yönetici
İsim
Ahmet Çakmak
Hürriyet'te paylaşılan güzel bir haberi paylaşmak istedim. :)

Geçtiğimiz günlerde lansmanı yapılan ve satışa çıkan Volkswagen Golf ikinci el piyasasına hızlı geçiş yaptı. En baz donanıma sahip olan 300 adet araç 196 bin 500 liradan satışa sunuldu. Uyanık davranan kişiler bu otomobilleri stoklayıp ikinci el olarak satışa çıkardı.

Türkiye’de otomobil piyasasında fiyat karmaşası devam ediyor. Koronavirüs pandemisinde otomobil fabrikalarının kapalı olması nedeniyle yeteri kadar sıfır otomobil olmayınca ikinci el otomobiller sıfır otomobil fiyatından daha pahalıya satılmaya başlanmıştı.

Günümüzde mikroçip tedariğinde sorun olsa da arz ve talebe ilişkin olarak güncel bir sorun bulunmuyor.

YENİ GOLF HEMEN İKİNCİ ELE DÜŞTÜ

Geçtiğimiz günlerde lansmanı yapılan ve satışa çıkan Volkswagen Golf’ün fiyatları ikinci el satış sitelerinde sıfırından daha yüksek fiyatlara satılıyor.

Doğuş Otomotiv lansmana özel olarak en baz model Golf’ten 300 adet satışa sundu ve 196 bin 500 liradan satışlar gerçekleşti.

Fırsatçılık yaparak bu otomobilleri stoklayan kişiler 233 bin 500 liradan başlayan fiyatlarla ikinci el olarak satışa çıkardı. Yaklaşık 37 bin lira karla satışa sunulan ikinci el baz model Golf’ler alıcılarını bekliyor.

image.png

BAZILARI İNSAFLI DAVRANIYOR!

İkinci el olarak satışa çıkan 2021 model Golf’lerde bazı satıcılar sadece 1000 lira farkla otomobili satmak istiyor.

SIFIRI 314 BİN, İKİNCİ ELİ 340 BİN LİRA

İkinci el ilan sitelerinde 1.0 motor Life paket Golf’ü 340 bin liradan satışa sunanlar bulunuyor. Normalde sıfırının fiyatı 314 bin lira seviyesinde bulunuyor. Satın alınması durumunda 26 bin lira tutarında ikinci el Golf’e fazla para ödenmiş oluyor. 1.0 Style paket olan Golf’ün sıfır fiyatı 346 bin lirayken ikinci eli 395 bin 500 liradan ilana konulmuş durumda. Bu otomobilden de 49 bin 500 lira kar edilmiş oluyor.

image.png

Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/otomobil/ikinci-el-otomobil-fiyatlari-dususe-gecti-41743399

Moderatör tarafında düzenlendi:
hocam ilanda kalir baska bisey olmaz kimse bayide sifiri varken plka takilmis araci 40 fazla verip almaz 

Bunlarda da biraz Polo durumu yaşanacak gibi

Araca büyük talep olacak 4-5 aya sıra dahi vermeyecekler

böyle olunca bu iş yine galericilere yarayacak

Sevindirici bir haber, ama fırsatçı kelimesine takıldım. (Onları Allah bildiği gibi yapsın)

Fırsatçı derken Kimi kime şikayet ediyoruz?

Haberi yapan Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni kimdir? Hangi partiye yakındır? Hangi siyasi liderin şerbetçisi kıvamındadır?

Ülkenin ekonomisi çok iyi herşey süper aslında dimi arada fırsatçılar olmasa. Resmi bayramda ötv zammı yapan dış güçler.

yag-bey-rekor-kirdi.jpg

Biraz bilinçli davranırsa insanlar bu konuda o ilanlar sürünür fırsatçı al-satçılara izin vermemek lazım. En azından buna direnilmeli.

Makyajlı tiguan rline 1000kmde, adam 560 yazmış ilana malum sitede. Adama; sıfırı bayide 430a veriyorlar yazdım,  benimki extrali diyor. Acc, line asist, discovery pro, front asist, harman kardon varmı dedim, var diyo. Halbuki resimlerde hiçbiri yok. 

Arsen lupen,  yersen lupen...

Sevindirici bir haber, ama fırsatçı kelimesine takıldım. (Onları Allah bildiği gibi yapsın)

Fırsatçı derken Kimi kime şikayet ediyoruz?

Haberi yapan Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni kimdir? Hangi partiye yakındır? Hangi siyasi liderin şerbetçisi kıvamındadır?

Ülkenin ekonomisi çok iyi herşey süper aslında dimi arada fırsatçılar olmasa. Resmi bayramda ötv zammı yapan dış güçler.

Abi geçen 4 lt yudum marka yağı File markette 52 tl alınca yıbaşı piyangosu çıkmış gibi sevindim

Allah akıl fikir versin diyeceğim ama maalesef elbet alan birileri olacak ve galericiler her zaman bu tarz oyunlarına kurban bulacaklar. :)

Bizim milletimiz ne yazıkki birşeyleri boykot etmeyi beceremiyor. Yarın bakalım o ilanlardan kaç tane kalacak. 

• Beğen
Tepkiler: SCC
Allah akıl fikir versin diyeceğim ama maalesef elbet alan birileri olacak ve galericiler her zaman bu tarz oyunlarına kurban bulacaklar. :)

Bizim milletimiz ne yazıkki birşeyleri boykot etmeyi beceremiyor. Yarın bakalım o ilanlardan kaç tane kalacak. 
Tek sıkıntı bunu bilen devlet ve bayiler hiç sesini çıkartmıyor 3 kuruşluk malı 5 kuruşa satmak tabiki işlerine geliyor... Zaten vergiden dolayı kar çok yoktu şimdi iki katına çıktı karları yüksek fiyat devletin ve bayinin çok işine geliyor... Bu hale gelmesinde en büyük sebeb ---- halk ----hemen alalım modunda millet olarak lüks seviyoruz. Avrupa'nın iyi yanlarını bi alamadık gitti ya

@IBS6134 Tam olarak anlatmak istediğimi söylemişsiniz. Doğuşun umrunda bile değil insanlar araca ulaşmış veya ulaşamamış. Galerici falan bakmadan verip verip geçiyorlar. Yani bilmiyorum bunun nasıl önüne geçilir ama şu son 2-3 senede galericiler paranın anasını ağlattılar.

Geri
Üst Alt