Hata Taramasında Çıkan Bu Hatalara Bakabilir Misiniz?

Tulkas

Üye
İsim
Emre
Herkese selamlar vcds üzerinden yaptığım hata taraması sonucunda 2014 golf7 1.2 tsi aracımda aşağıdaki hata kodları çıktı.

18950 - Leak in Air Intake System 

P2279 00 [096]

0213 - Vacuum sensor 

C10A3 29 [137]

16401 - Tire Pressure Warning 

C102D 00 [008]

197644 - Control Circuit for Fuel Tank Flap 

B1263 01 [008]

919560 - Light Switch 

B126A 29 [008]

Bu hatalar çıktı biraz araştırma yaptım fakat bu araştırmayla tam anlamıyla tatmin olmadım bu hataları alıp da nasıl giderildiğiyle ilgili bilgisi olan var mıdır acaba?

Benim aracta 2014 1.2

Vacuum sensoru bazen vcds de gosteriyor ne oldugunu bende cozemedim

@HONEY Bülent abi valla bende kabloyu ilk defa alıp kullandım, bu hataları araştırdım pek kayda değer bişey bulamadım sensör değişiminden bahsedenler olmuş yabancılardan okadar, ciddi bişey mi değil mi söyleyebilecek kimse yokmudur acaba

Sadece fuel tank flap hatasını çözebildim oda depo kapağı motoruyla alakalıymış, bir gün benzin deposunun kapağı kilitli kalır açılmazmışmış değiştirmek gerekiyormuş öyle birşey😬

Vacuum sensor hatası için şu bilgilere ulaştım.

https://www.vwforum.nl/viewtopic.php?f=180&t=204064

Burada adam anlatmış vakum sensörünün yerini de göstermiş pdf belge bile paylaşmış. Ben bu arızayı silmeye çalışıyorum silinmiyor da, illa bu sensörü değiştirmek gerekiyor galiba. Pahalı birşey mi acaba

Parca kodu 5Q0906207

Degisken fiyatlar var sitelerde benimde bazen hataya dusunce silinebiliyor kalıcı hata degil

Kullanimda da bir gariplik yok o yuzden degistirmeyi su an düşünmüyorum

IMG_5155.pngIMG_5154.pngIMG_5153.png

vacum/basinc sensoru arizali ise fren mesafesini uzatabilir. soket uclari oksit yapmis veya yanmis olabilir. eliniz ile cikarip kontrol edebilirsiniz. bu parcaya 650 ve 900 lira diyende gorebilirsiniz

air intake yani hava hortumunda catlak falan mi var acaba? filtre degistirirken catlak olusmus olabilir mi? bi dinlemek lazim.

Tire Pressure Warning zaten bildiginiz gibi lastik basinci

fuel tank motoru dediginiz gibi. parca ucuz ama degistirme islemi maliyetli baya. 

light switch ise far anahtari olabilir mi bilemedim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Canım okadar çok sıkıldı okadar boşluğa düşüm ki aliexpreste parçayı buldum satıcıyla görüştüm bizim araca uygunmuş arızayı giderir dedi😄 şimdi bi çılgınlık yapıp satın alsam mı almasam mı onu düşünüyorum

Screenshot_2021-03-25-17-03-59-987_com.alibaba.aliexpresshd.png

Geri
Üst Alt