"Lane Assist" lendik :)

agacmalzeme

Paylaşımcı Üye

İsim
Mehmet
Verdiğim cam siparişinin geldiğini dün aranıp öğrenince bugün sabah Ankara yolunu tutarak sabah erkenden camı taktırdım.  30dk sürmedi camı taktılar yanlız silikonu biraz bol olmuş lane assist kablosunu çekerken necati usta ile elimize kolumuza bulaştı, biraz kolonya ile bulaşan yerleri hallettik. Tavsiyem ya camdan önce yada 1 -2 gün sonra tesisatı çekin.

IMG_20210316_093209.jpgIMG_20210316_095229.jpg

Kamera için destek ve bilgilerinden dolayı @İlker34 arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum (ACC işimizde inşallah düzelecek verdiği bilgilerden sonra). 

Lane Assist montajı ile kazandığımız özellikler yazayım bilgi amaçlı.

Şerit Takip Asistanı, Trafikte Sürüş Asistanı, Uzun Far Asistanı (Gece yolculuğu için çok kullanışlı bir özellik, sağolsun ilker arkadaşımız kodlamada ufak sıkıntı vardı yolda gelirken yönlendirmesiyle hallettik), Tabela Okuma, Acil Durum Asistanı, 

IMG_20210316_183051.jpgIMG_20210316_183112.jpgIMG_20210316_183156.jpgIMG_20210316_180653.jpgIMG_20210316_194955.jpg

Çankırıya gelirken Ankarada hava bozuktu kamera yağmurda bile şerit bulmada gayet başarılıydı. Kameramız 3Q0 980 654G versiyon idi @necati usta L versiyona flaşladı. Bundan sonraki yenilemem sanırım yaz için jant lastik ve yay olur. Yardımcı olan forum arkadaşlarımızada teşekkür ederim herkese iyi forumlar.

Gelirken gece ve gündüz çektiğim iki amatör video.

@HONEY Teşekkür ederim. Memleketimden çıkarken angara oyun havası, Çankırıya gelince memleket hasretiyle efkarlandım sanırım  :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayırlı olsun güzel opsiyon güle güle kullanın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

12 dakika önce, agacmalzeme yazdı:

Verdiğim cam siparişinin geldiğini dün aranıp öğrenince bugün sabah Ankara yolunu tutarak sabah erkenden camı taktırdım.  30dk sürmedi camı taktılar yanlız silikonu biraz bol olmuş lane assist kablosunu çekerken necati usta ile elimize kolumuza bulaştı, biraz kolonya ile bulaşan yerleri hallettik. Tavsiyem ya camdan önce yada 1 -2 gün sonra tesisatı çekin.

Ekli dosyayı görüntüle 44297Ekli dosyayı görüntüle 44298

Kamera için destek ve bilgilerinden dolayı @İlker34 arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum (ACC işimizde inşallah düzelecek verdiği bilgilerden sonra). 

Lane Assist montajı ile kazandığımız özellikler yazayım bilgi amaçlı.

Şerit Takip Asistanı, Trafikte Sürüş Asistanı, Uzun Far Asistanı (Gece yolculuğu için çok kullanışlı bir özellik, sağolsun ilker arkadaşımız kodlamada ufak sıkıntı vardı yolda gelirken yönlendirmesiyle hallettik), Tabela Okuma, Acil Durum Asistanı, 

Ekli dosyayı görüntüle 44300Ekli dosyayı görüntüle 44301Ekli dosyayı görüntüle 44302Ekli dosyayı görüntüle 44299Ekli dosyayı görüntüle 44303

Çankırıya gelirken Ankarada hava bozuktu kamera yağmurda bile şerit bulmada gayet başarılıydı. Kameramız 3Q0 980 654G versiyon idi @necati usta L versiyona flaşladı. Bundan sonraki yenilemem sanırım yaz için jant lastik ve yay olur. Yardımcı olan forum arkadaşlarımızada teşekkür ederim herkese iyi forumlar.

Gelirken gece ve gündüz çektiğim iki amatör video.

Hayırlı olsun hocam, güle güle kullanın.

İmkan varsa cam montajından sonra aracın, olduğu yerde en azından 1 gün beklemesi silikonun kuruması için daha iyi olurdu ama sıkıntı olmaz herhalde.

Doldurmaya/harcamaya devam... :)

@frknyldrm Teşekkürler. Evet beklese iyi olurdu fakat il dışında olduğumdan hepsi çıksın aradan dedim camı takanlar bi sorun olmaz dediler. Birde sizin paylaşım yaptığınız konudaki trimleri almıştım ayna arkasındaki siyah iki trim oturmadi highline aynasına. Ayna altında alüminyumdan tırnak vardı oturmadı ondan dolayı. Orayı tıraşlayınca oturdu. 

@agacmalzemehayırlı uğurlu olsun :)  güzel uygulama olmuş. cam değişimi kaskodan yapıldı sanırım. sizdeki değişimde tramere işleme durumu oluştu mu? highline'dan çıkan cam modeli üzerine ne kadarlık bir ücret farkı çıktı acaba :) mahsuru yoksa siz de aydınlatırsanız sevirim :)

@frknyldrm Teşekkürler. Evet beklese iyi olurdu fakat il dışında olduğumdan hepsi çıksın aradan dedim camı takanlar bi sorun olmaz dediler. Birde sizin paylaşım yaptığınız konudaki trimleri almıştım ayna arkasındaki siyah iki trim oturmadi highline aynasına. Ayna altında alüminyumdan tırnak vardı oturmadı ondan dolayı. Orayı tıraşlayınca oturdu. 
Hocam lane assist yaptığımdan beri trimleri takmadım desem çok gülmezsiniz umarım.

Ön cama film yaptırmayı düşünüyorum; çıkartırken zarar verirler diye takmadım. Ha bugün, ha yarın diye diye alştım o görüntüye. :)

Trimlerde sorun yaşayan duymamıştım hiç, umarım bende de aynı sorun olmaz.

Hayırlı olsun, Cam tam yapışmadan gezmeye ben cesaret edemezdim, inşallah tam oturmuştur.

Hayırlı olsun hocam gule gule kullanın. Kamera g versiyondan l ye flashlaninca ne gibi ekstrasi oluyor acaba? Flashlama sebebi tam olarak nedendir?

Geri
Üst Alt