Golf 8 donanım seçenekleri

AhmetCakmak

Yönetici
İsim
Ahmet Çakmak
Önceki açtığımız konuda Golf 8 fiyatlarını ve donanım seçeneklerini yüzeysel olarak paylaşmıştık.

Bu konuda ise detaylıca hangi donanımda ne var bir bakalım.

Impression, Life, Style ve Rline donanımlarıyla gelen Golf 8'de Life paket itibariyle epey güzel donanımlar mevcut. 

Impression'da giriş seviye Active Info Display yer alırken diğer paketlerde gelişmiş versiyon bulunuyor.

Tüm paketlerde bulunan standart donanımlar:

8.25 inç Composition Media ünitesi, bluetooth, ön ve arkada çift USB type C  girişi ve 6 adet hoparlör, led makyaj lambaları, yer tasarruflu stepne, elektrikli ve ısıtmalı aynalar, anahtarsız çalıştırma (keyless go).

Öne çıkanlar:

Anahtarsız çalıştırma Golf 8'de standart fakat Life paket itibariyle anahtarsız giriş bulunuyor. 

Ön arka park sensörü, geri görüş kamerası, far ve yağmur sensörü, hız sınırlayıcı ve sabitleyici, ısıtmalı ön koltuklar, anahtarsız giriş ve çalıştırma, app-connect, kablosuz şarj pedi, 3 bölgeli tam otomatik klima 

Katlanır ayna yalnızca Style ve Rline donanımda standart olarak bulunuyor.

Life pakette 10 renkli ambiyans aydınlatma yer alırken Style ve Rline donanımda 30 renk seçeneği mevcut.

golf8-donanim-ozellikleri.jpg

golf8-ozellikleri-2.jpg

golf8-guvenlik-ozellikleri.jpg

12 numaralı 16 inç Norfolk jantlar 205/55 R16 lastik ile Impression ve Life pakette standart olarak geliyor.

13 numaralı 17 inç Belmont jantlar 225/45 R17 lastik ile Style pakette standart olarak geliyor.

14 numaralı 17 inç Valencia jantlar 225/45 R17 lastik ile Rline pakette standart olarak geliyor.

golf8-jant-secenekleri.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Jantlarin yonu ters.. insallah kamera hatasidir.. sag taraf one dogru sol taraf geriye dogru da bakiyosa gor senligi... simetri takintisi yoktur ama dilimli veya sekilli jantta yon geriye bakmalidir yada ben mi yanlis dusunuyorum acaba🤔

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim merak ettiğim donanımlara gör  opsiyonlar ve fiyat listesi var mıdır elinde olan acaba 

Ahmet hocam emeğine sağlık Çok açıklayıcı oldu.

Herşeye eyvallah ta şu Style ve Rline donanımda 30 renk seçeneği biraz şow olmuş yani wolksvagen bildiğin rgb modulu takmış 3 renki çevirip duruyor :)  shhshhss  

10 renkli olanda arka koltuklarda ambiyans aydınlatma olmayabilir mi 🤨
valla onu bilmiyorumda şu 30 renkten 1 tanesını arka kapıya koymadılarsa çok üzülürüm. Motor Kaputundaki hidrolik gibi konu valla :) dgadhgajdad

@AhmetCakmakhocam diz hava yastığı kalkmış mı ?
Sanırım kalkmış, yabancı kaynakta da göremedim.

Benim merak ettiğim donanımlara gör  opsiyonlar ve fiyat listesi var mıdır elinde olan acaba 
Elimize geçerse paylaşırız ama head-up display, iq-light led matrix farlar, discover pro, harman kardon ses sistemi, sürüş profili seçme gibi opsiyonlar olacaktır. Lansman için gelen araçlar bolca head-up display, iq-light led matrix farlar vs vardı. Epey dolu lansman araçları gelmiş.

Jantlarin yonu ters.. insallah kamera hatasidir.. sag taraf one dogru sol taraf geriye dogru da bakiyosa gor senligi... simetri takintisi yoktur ama dilimli veya sekilli jantta yon geriye bakmalidir yada ben mi yanlis dusunuyorum acaba🤔
Pek takılmamak lazım hocam :)  Bence problem yok.

image.png

57ba77188f3ba0f12dc03564fe058e34.jpg

Farklı ülke broşüründe Kamerayı gördüm de Türkiye satışı umarım çok farketmez.Tüm kasalara uyumludur diye düşünüyorum.

@AhmetCakmak emeğinize sağlık. güzel donanımlar.

Lakin şerit takip ve front asist standart değil sanırım.

Alacaklara hayırlı olsun yine de harika araç.

Ancak şahsen elimdeki 7,5u satıp almaya değecek sadece R-line ı görüyorum diğerleri için değmez...

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20210315/57ba77188f3ba0f12dc03564fe058e34.jpg
Farklı ülke broşüründe Kamerayı gördüm de Türkiye satışı umarım çok farketmez.Tüm kasalara uyumludur diye düşünüyorum.
Daha önce Kenwood marka kamera opsiyon listelerindeydi.

Şimdi, Vw ve aynısının Audi yazanı olan kore malı kameralar eklemişler. 

Türkiye'de olur mu bilmem. 

Eğer ki olursa dışarıda cam filmi yaptırmak ile yetkilide cam filmi yaptırmak gibi bir fiyat farkı olur.

Daha önce Kenwood marka kamera opsiyon listelerindeydi.
Şimdi, Vw ve aynısının Audi yazanı olan kore malı kameralar eklemişler. 
Türkiye'de olur mu bilmem. 
Eğer ki olursa dışarıda cam filmi yaptırmak ile yetkilide cam filmi yaptırmak gibi bir fiyat farkı olur.
yetkili serviste montaj yapılan herşey makbulüm.Orjinallikten şaşmamaya itina gösteriyorum.Ayna kapaklarında bunu bozdum sadece,çok pahalıydı ne yapayım

Yedek parçaya soracağım en yakın zamanda

Geri
Üst Alt