Uranüs gri renkte çizikler

ahmetgolf75

Yeni Üye
İsim
ahmet
Merhabalar, 

Aracımı sıfır aldım. aldığım zaman hareli çizikler vardı. pasta cila boya koruma yapıldı. 2 hafta sonra yıkadıktan sonra aynı hale geldi. Bu renkte araç kullanan var mı? Fikirlerinizi merak ediyorum arkadaşlar. 

06AAH694.jpg

Öncelikle foruma hoşgeldiniz.

Aynı renk araca sahibim (2017 model) uranüs gri çok güzel bir renk fakat dediğiniz gibi çok kolay çizilen bir renk.

2019 yılında serviste boya koruma yaptırmıştım hare giderici uygulama yapılmadığı için şu an (Aldıktan 2-3 gün sonra hareli olduğunu fark ettim güneşte belli oluyor sadece) tavan ve yan taraflar bildiğimiz harita gibi. Tavsiyem pasta cila ile verniği inceltmek yerine aracı komple şeffaf kaplamak hem böylece kedilerin de aracı çizmesine bir nebze olsun engel olabiliyorsunuz.

Şeffaf kapladıktan sonra ise özellikle aracı yaz aylarında ağaç diplerine park etmeyin zira ağaçlardan akan reçineler kaplamaya yapışıyor ve iz bırakıyor ne kadar yıkasanız da bu izler geçmiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar, 
Aracımı sıfır aldım. aldığım zaman hareli çizikler vardı. pasta cila boya koruma yapıldı. 2 hafta sonra yıkadıktan sonra aynı hale geldi. Bu renkte araç kullanan var mı? Fikirlerinizi merak ediyorum arkadaşlar. 
/monthly_2021_03/06AAH694.thumb.jpg.f55fe9f3f5439a1de47e0a40675bcfb8.jpg
tanışsak mı acaba :)

hocam direkt hologram oluşmuş bu hareden ziyade. pasta cila nerede yaptırdıysanız düzeltmek için oraya değil daha profesyonel çalışan bir dükkana bırakmanızı tavsiye ederim.

@ahmetgolf75 Gecmis olsun.. Pasta Cila herkesin harci degil.. Siyah, kirmizi gibi sizinkide zor bi renk.. Dikkat OZEN gerektiren bi renk.. Bazi uygulamalar var gecici bi tabaka olup cizik kapatir.. Bazi uygulama var araci puruzsuz hale getirir. Profosyonel yerden yardim alin.. Yasadiginiz ilde size profosyonel destek verecek birileri vardir.. 300 - 500 e pasta yapan yerlerden durun bi dusunun.. Kullandigi kullanacagi urun detayini ogrenin, sorun.. Tekrar gecmis olsun.. Lokal olarak kaplama yaptirmanizi ben onermem, o da ayri bi boyut. Dby detailing var sanirim ankara da.. @mehmetmertYouTube da severek izledik detay yaptirdigi yer olabilir.. Ankara da yasayan arkadaslar tavsiyeleriniz? Bu isin fiyat araligi?

1000 liranın altına pasta cila, 2000 liranın altına seramik çok mantıklı değil. Her şeyden önce her firmanın referansı yaptığı işlerdir. Açıp bakmak lazım. Bu aşamada sonax, meguairs. tabanwax, tabanway tarzı yıkama firmalarından profesyonel çözümler beklemek doğru olmaz. Bu işleri hakkıyla yapanlar detailing isminın hakkını vermeye çalışan firmalar olmalı.

Vintage Detailing şu an ankara'da işini hakkıyla yapan güvenilir hakkında çok az memnuniyetsizlik duyabileceğiniz en sağlam firmadır. 

Detailing Dükkanı yine gidip konusulur işleri konusunda bir hata kusur görmedim kişilik olarak da anlaşılabilir insanlar.

Crown Detailing mehmet beyin gittiği yer videolar var yorumları da belli denenebilir.

DBY detailing piyasada adı  duyulmuş aynı zamanda müşterileriyle en çok sorun yaşayan firmadır.

Ben aracımı Giza Detailing e verdim. Buranın sahibi Rıza abi vintage detailingden ayrılma ve kendisiyle techturkeyden tanışıyoruz bu yüzden tercih ettim tavsiye ederim.

Bunun dışında Parlatanadamlar, ERY detailing yine araştırılır bakılır. Bir sürü firma var bu konuda.

Önemli olan referans işler, müşteri yorumları ve samimiyet bana sorarsanız. 

Arkadaşın aracındaki hata hologram hatası tekrar düzeltmek için aynı firmaya vermezdim ben.

Yapılan uygulamadan bağımsız olarak . . O renk bir arabayı almayı düşünmüştüm sahipleri çok kolay çiziliyor sakın alma demişlerdi almamıştım .

Aynı renk bende mevcut. kesinlikle yanlış işlem sonucu oluşmuş. Aracın orası çizilmesi için kamyonet-otobüs çizmesi lazım. Bu gözüken tamamen Bilinçsizce pasta makinasını sonuna kadar bastırıp cila katmanında oluşan hasar.

not : Geri düzeltilmesi çok zor. Cila kalmışsa eğer aracın boyasının üstündeki ciladan çok ince bir pasta yapılmalı ama kesinlikle aynı yere götürmeyin ve orayı şikayet edin detaylı resimler çekerek. (Değer kaybı davası)

Sebebi belli aslında, yaptığı işi bilmeyen ve işine değer vermeyen kasap cilacı adamın işi bu. Yaptırdığınız yere gidip bu nasıl iş diye sorun, bakalım ne diyecekler.

Ankara'dasınız sanırım, DBY detailing bu hatayı sorunsuz giderebilir. Kasap gibi yerlere göre biraz pahalı gelebilir ama işini temiz yapan yerlerden birisi. 

Yorumlarınız İçin çok teşekkür ederim. Fotonun zamanı hakkında bilgi vermemişim. Bu foto ilk pasta cila uygulaması sonrasında çekilmişti. Yapan yere götürdüm. Bir daha yaptılar. Gayet iyi görünüyordu. İki hafta sonra bir defa yıkadım yine aynı oldu. Şu anki halini çekip koyacağım. Tam anlamak istediğim şey. Bu normal mi? Yani bu boya bir kere çok hafif yıkama ile bile mi çiziliyor? 
yoksa bu fabrikasyon bir boya vernik hatası mı? Çünkü dava açmayı düşünüyorum. 

@ahmetgolf75 hologram hocam bu. Aynı yere değil gidin bir kaç detailing firmasına sorun. 

Siz nerede yaptırdınız bu işlemi?

Israrla aynı şeyleri yazıyoruz bu arada bence okumuyorsunuz yorumlarımızı. 

Aynı renk bende mevcut. kesinlikle yanlış işlem sonucu oluşmuş. Aracın orası çizilmesi için kamyonet-otobüs çizmesi lazım. Bu gözüken tamamen Bilinçsizce pasta makinasını sonuna kadar bastırıp cila katmanında oluşan hasar.

not : Geri düzeltilmesi çok zor. Cila kalmışsa eğer aracın boyasının üstündeki ciladan çok ince bir pasta yapılmalı ama kesinlikle aynı yere götürmeyin ve orayı şikayet edin detaylı resimler çekerek. (Değer kaybı davası)
Sizin aracınızı görmek isterim. Ben de Ankara’da yaşıyorum. Pasta ciladan sonra bir kez yıkadım ve inanılmaz çizikler oldu. 

@ahmetgolf75 hologram hocam bu. Aynı yere değil gidin bir kaç detailing firmasına sorun. 

Siz nerede yaptırdınız bu işlemi?

Israrla aynı şeyleri yazıyoruz bu arada bence okumuyorsunuz yorumlarımızı. 
Bu foto hologram. Ama çizikler de mevcuttu. İkinci kez işlem yaptılar ve geçti. Sonra bir kez yıkadım ve çizikler oldu yine. Yorumları okuyorum.

Merhabalar, 

Ekli dosyayı görüntüle 43939
Sert cila varsa cila çizilmiştir. Bir de sıfır araca neden pasta cila yapılır onu da anlamıyorum. Polisaj makinesi değdi mi boyaya, artık kurtuluşu yok Pasta,cila, koruma, korumanın cilası, cilanın koruması..

Cep telefonu ekranı değil maalesef çizilir. Resimde görünen de bez izi.. 

Geri
Üst Alt