GÜVENLİK

calik

Katılımcı Üye

İsim
Alper Tolga Çalık
Arkadaşlar,

Özellikle emniyet kemerini kullanalım, yakınlarımıza kullandıralım.

Çocuklarımızı ne olursa olsun ön koltuğa, araç giderken, çalışır vaziyette dururlen, kontak açık iken dururken OTURTMAYALIM. Havayastıklarının ne zaman patlayacağının bir garantisi yok, sonuçları çocuklar için ölümcül olabiliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar,

Özellikle emniyet kemerini kullanalım, yakınlarımıza kullandıralım.

Çocuklarımızı ne olursa olsun ön koltuğa, araç giderken, çalışır vaziyette dururlen, kontak açık iken dururken OTURTMAYALIM. Havayastıklarının ne zaman patlayacağının bir garantisi yok, sonuçları çocuklar için ölümcül olabiliyor.

Yukarıdaki linki doğrudan bu mesaj içerisine video olarak nasıl koyabilirim?
Güzel paylaşım hocam. Bu gif olduğu için tam olmadı ama normalde bağlantısını kopyalayıp buraya koyunca çalışıyor. 

Teşekkürler, anladım, gif ler mesaj içine gömülemiyor.

Bugün güvenlik gerekçesiyle Suv (Kodiaq) tercih edeceğini belirten bir arkadaşımla konuyu tartışırken aklıma EuroNcap geldi. Şaşırtıcı Sonuçlara ulaşınca buraya ekleyim dedim.
Güvenlik açısından salt test verilerini baz almak doğru olur mu biliyorum ama fikir verir en azından.
Özellikle çocuk yolcu güvenliğinde Golf'ün bu kadar yüksek (XC90'dan bile!) puan alması nasıl açıklanabilir?

ncap.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu testlere pek güvenemiyorum doğrusu. Şimdiye dek cam tavanlı bir aracın testine rastlamadım. IIHS veya NCAP e test için yollanan araçların hep daha güçlendirilmiş şasilere sahip olduğunu düşünüyorum. Yuvarlanma testlerini cam tavanlı araçlarla da yapmalarını isterdim. 

IIHS veya NCAP e test için yollanan araçların hep daha güçlendirilmiş şasilere sahip olduğunu düşünüyorum.. 
Euro NCAP test edilecek arabalari nereden alir?

Euro NCAP tarafından değerlendirme için 4 arabaya kadar ihtiyaç durulmaktadır. Bir araba modeli zaten satıştaysa Euro NCAP genellikle tüketicilerin yaptığı gibi arabayı bayiden satın alır. Arabalar tek bir bayiden veya bir kaç bayiden anonim olarak satın alınır. 

http://www.euroncap.com/tr/euro-ncap/araba-seçimi-açıklandı/

Bu da bizim segmentteki araçlar için yapılan test sonuçları
69401a4f40b102302c90be7e1400b7d2.jpg

Dostlarım lütfen hız kurallarına uyalım.

Merak etmeyin geç de olsa varırsınız. 

Geri
Üst Alt