BAGAJ KAPAĞI ÜZERİ TEPE (3.) STOP LAMBASININ MERKEZİ KİLİTLEMEDE VE SİNYALLERDE YANIP SÖNMESİ

MSE

Yönetici
İsim
Muhammed Said
@erkanz Erkan hocamın forumumuza kazandırdığı bir koddur, tüm üyelerimiz adına kendisine teşekkür ediyorum :)   

İlk fırsatta kendim de detaylıca deneyeceğim. İyi eğlenceler :)  

VCDS programını açtıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek kodlamayı gerçekleştirebilirsiniz.

1- Select

2- 09 Cent. Elect.

3- Security Access -16 > key 31347

4- Adaptation - 10

(5)-Leuchte22BR MA57-Lichtfunktion B 22 > Value: Aktive Blinkfunktion  hat ein auf 1 gesetztes Bit in pa_dynmamisch_blinken

(3)-Dyn. turn signal modes-ZV_Blinken_zu > Value: Active

(4)-Dyn. turn signal modes-ZV_Blinken_auf > Value: Active

Buraya kadarki kısım yapılırsa açma kapama sırasında yanar fakat sinyallerde sürekli yanıyor. Bu durum bilerek yapılmalı. s=s16

(8)-Leuchte22BR MA57-Lichtfunktion C 22 > Value: Blinken links dunkhelphase

(9)-Leuchte22BR MA57-Lichtfunktion D 22 > Value: Blinken rechts dunkhelphase 

(10)-Leuchte22BR MA57-Dimmwert CD 22 > Value: 0

(11)-Leuchte22BR MA57-Dimming Direction CD 22 > Value: minimize

(12)-Leuchte22BR MA57-Lichtfunktion E 22 > Value: Brake lights 

(14)-Leuchte22BR MA57-Dimmwert EF 22 > Value: 127

(15)-Leuchte22BR MA57-Dimming Direction EF 22 > Value: maximize

UYARI: Araç Muayenesine giderken bu özelliği kapatın.  Ağır kusur ve Hafif kusur olarak geçiyor. bakınız 5.9.3 ve 5.15.4 kusur numarası.

7AQlpv.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
hocam elleri̇ni̇z dert görmesi̇n

HOCAM ELLERİNİZ DERT GÖRMESİN
Teşekkür ederim Emrah hocam. Kodların devamı var, aklıma takılan soruların cevabını alınca kalanını da paylaşacağız inşallah :)  Amerikan park ile iligli de bişey düşünüyorum bakalım yapabilecek miyim sürpriz olsun :)

@MSE Muhammed Hocam bir nebze katkım olabilirse ne ala... Sizin sayenizde ben de bu konularla alakadar oldum ve aşina olmaya çalışıyorum. Araştırmaya devam s=bigstar  Ellerinize sağlık, teşekkürler :)

Teşekkür ederim Emrah hocam. Kodların devamı var, aklıma takılan soruların cevabını alınca kalanını da paylaşacağız inşallah :)  Amerikan park ile iligli de bişey düşünüyorum bakalım yapabilecek miyim sürpriz olsun :)
hocam aractayım 3. freni yaptım fakat dörtlüde yanık kalıyor bıraz kurcaladım ama dörtlüde çakar yapamadım

hocam aractayım 3. freni yaptım fakat dörtlüde yanık kalıyor bıraz kurcaladım ama dörtlüde çakar yapamadım
Hocam benden hızlı çıktın :)

Kodlamanın devamına;

(8)Leuchte 22 için blinken Links dunkelphase,

(9) Leuchte 22 için blinken rechts dunkelphase

(10) Leuchte 22 için 0 (sıfır)

(11) Leuchte 22 için minimize

(12) Leuchte 22 için Brake lights

(14) Leuchte 22 için 127

(15) Leuchte 22 İçin maximize yapabilir misiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

@EMRAH ATTS Emrah Hocam, işlem sonunda imkanınız olursa sonucu bizimle de paylaşabilirseniz araçtan araca herhangi bir fark var mı yok mu beraber görelim isteriz :)  Tabi bu kodlama sonucu dörtlülerle beraber sinyallerde de üçüncü fren lambanız yanıp sönecektir.

@MSE Muhammed Hocam eline sağlık :)

@EMRAH ATTS Emrah Hocam, işlem sonunda imkanınız olursa sonucu bizimle de paylaşabilirseniz araçtan araca herhangi bir fark var mı yok mu beraber görelim isteriz :)  Tabi bu kodlama sonucu dörtlülerle beraber sinyallerde de üçüncü fren lambanız yanıp sönecektir.

@MSE Muhammed Hocam eline sağlık :)
hemmmen bakıyorum oldu ama vıdeo cekemıyorum dörtlüyle çakarlı oldu ama sağ sol sinyaldede calışiyor

@EMRAH ATTS Hayırlı olsun Emrah hocam, bir de sinyalleri kontrol edebilir misiniz? :)

@EMRAH ATTS Aynen Emrah Hocam bana da sürpriz olmuştu, anlaşılan bana özel bir durum değilmiş ama bir imkanı varsa elbet bulunacaktır @MSE

Bu arada adpmap aldınız ve codinglog dosyanızdan değişiklikleri takip ediyorsunuz değil mi hocam, ya da en azından ss alın mutlaka, yarın geri almak isterseniz diye.

@EMRAH ATTS Hayırlı olsun Emrah hocam, bir de sinyalleri kontrol edebilir misiniz? :)
Bu konu mu hocam? 44 nolu başlık halojenler içindi. burada led stoplar için kodlanmış ama kodlar aynı mıydı?

bu kodlar halojen stoplar için de geçerli mi yani? değilse 44. başlığa halojen çakar konusuna kodlarını yazalım.

@EMRAH ATTS Aynen Emrah Hocam bana da sürpriz olmuştu, anlaşılan bana özel bir durum değilmiş ama bir imkanı varsa elbet bulunacaktır @MSE

Bu arada adpmap aldınız ve codinglog dosyanızdan değişiklikleri takip ediyorsunuz değil mi hocam, ya da en azından ss alın mutlaka, yarın geri almak isterseniz diye.
yok hocam 5. kanalı kapattım mse hocamada bahsettım sorun kalmadı :)

Geri
Üst Alt