Golf 7 cam pislenmesi, direksiyondan gelen tıkırtı

Serdarbm

Yeni Üye
İsim
Serdar
Arkadaşlar merhaba, henüz golf ailesiyle yeni tanıştım. Bir yıl önce golf 7 dizel dsg comfortline 2016 araç aldım. Servis bakımı olmayan bir araç. Öncelikle sorunlarımı anlatayım. Aracımı 96 binde aldım şimdi 140 bin km’de. Çok seyahat ederim. Yağmurlu havada veya aracımı yıkadıktan uzun bir süre de geçmiş olsa otomatik camları indirip kaldırdığımda su ve pislik toz oluyor. Haliyle hem pis bir görüntü oluyor hem de can sıkıyor. Araca film takmışlar ama sebebinin bununla alakalı olduğunu düşünmüyorum tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum. Bir diğer sorunumda düşük devirde direksiyondan gelen tıkırtı. Bir kaç ustaya sordum ama hep bakmamız lazım dediler ve bende pek güvenemedim haliyle. Bazen ondan daha hafif bi tıkırtıyla cızırtı arasında bir seste ön gösterge panelinden geliyor ara ara. Ne yapmam kime götürmem gerekir aracımı. Serviste baktırmayı bende çok isterim fakat hem garanti vs yok hem de çektikleri fiyatları siz biliyorsunuz. Şimdiden cevaplarınız İçin teşekkür ederim.

Merhaba, hoşgeldiniz. Kazasız belasız kullanın inşallah.

2016 model araçta aynı dertten ben de muzdaribim. Camlarda film yok benim. Yıkamadan sonra ertesi gün bile cam indirip kaldırmaya gelmiyor.  Yıkama sonrası günler bazen cam kağıda sürter gibi hırıltılı çalışıyor ses yapıyor bir de cam mekanizması. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Geri
Üst Alt