Comfortline Upgrade :)

Ofarukko

Katılımcı Üye

İsim
Ömer faruk
Herkese Merhabalar. Allah herkese öncellikle sağlık sıhhat huzur versin. :)

Aracım 7.5 comfortline surus konfor paketi mevcuttu opsiyon olarak ekledigim ve yaptigim retrofitleri sizlerle paylasmak icin yaziyorum düzenliyorum.

- Otomatik Far Yağmur sensörü, Kararan dikiz aynası

- 8 inc Mib 2 Multimedya

- Oem Logo Geri Görüş

- 7.5 Gtı Dla Headlight

- Orijinal Kayar Led Stop

- ACC (Adaptive Cruise Control)

- Koltuk Isıtma

- Digital Klima paneli

- Silecek Su Seviyesi Sensörü Montajı

- Far yıkamalı Silecek Su Deposu

- R-Line Direksiyon

- Katlanır Ayna

- Şerit Takip Sistemi (Lane Assist)

- Sürüş Modu Esp Tuşu Retrofit

- Bagaj ve Arka minder altı Yalıtım

- Side Assist Kör Nokta Asistanı

- Arka Ayak Aydınlatma, Kapı Uyarı Işık

- Hayalet Gösterge Nav Destekli

-874C navili ünite

- PACC (Sezgisel Adaptif Cruise Control)

- TPMS 2.0 Lastik Basınç

- 18 Orjinal Jurva

- FR Benzinli Yay

- İç denetim Sensörü ve Buzzer

AD0F3013-686B-442B-B9F0-839E187BA0F1.jpeg

Ekli dosyayı görüntüle 4356720210606_124441.jpgEkli dosyayı görüntüle 47306Ekli dosyayı görüntüle 4730720210527_162718.jpgScreenshot_20210606-194302_Video Player.jpg

20201215_112803.jpg

20201217_205732.jpg

VideoCapture_20210301-024951.jpg

20210606_121050.jpg

20210606_124442.jpg

20210606_124445.jpg

20210606_124834.jpg

20210606_124836.jpg

75F5120A-C276-4A4A-BDDD-1A52B55105F2.jpeg

Son düzenleme:
@GodThread ilk defa böyle uzun yazı okudum ;)  hayırlı olsun kardeşim...  sadece mubea yay güzel ama çok para gerek yok, sen mk7 ait fabrikasyon durbanlı bir aracı olup spor yay takan araştır:) brndeki gibi düşer zaten fazla basmak istemiyorsun oda max bin₺ eder.... en son terciğin olsun yay diğerleri daha önemli...

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın kazasız belasız inşallah 

Çok güzel revizyonlar hocam, iyi günlerde kullanın hepsini :)

Biraz uğraşmışsınız ama sıkıntısız şekilde tamamlamışsınız. Darısı diğerlerine.

@erty Teşekkür ederim hocam, Amin darısı diğerlerine herkese inşallah :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@GodThread hayırlı olsun hocam. benim anlamadığım bir şey var oda acc nin düzgün oturtulamadığı. Bu işi yapan vagcılar firmalar acc radarının yerine nasıl yanlış oturtabiliyor. Ben kendi aracıma kendim taktım yatay pozisyonda ayakları oturtup üst kısımdan yukarıya doğru bastırınca yerine tık diye oturuyor. Birde yerine tam oturmadığında kısa sürelide olsa nasıl bir müddet çalıştığı. Normalde hiç çalışmaması gerekmiyor mu? Benim kalibrasyonla hiç sıkıntım olmadı. Umarım sizinde bundan sonra olmaz hocam :)   Birde dikkat etmeniz gereken bir şey var o da acc crack lenirken yorgunluk algılamanın araca geri çağırılmaması(atlanması-unutulması) sizde çalışıyor mu?

@tuncer_2632  Hocam radarı takarken enderde alt kısımları oturtup yukarıdan ileriye doğru bastırdılar fakat fotoğraflarda olduğu gibi radar aşağıya bakıyordu. 3 kişi felan radara baktı en son cem abi düzgün oturttu. Radar aşağıya baktığı için radar kendisi kalibrasyonunu açılarını sağlamaya çalışırken sapma değerlerinde çok sapma olursa radar kendisini kapatıyor. Bu da yarım saat sürüyor max. Ben ilk montaj yapıldığında eski logoyu değiştirirken enderde denk geldim araç hafif rampadaydı o yüzden belli olmuyordu galiba arkadaşlara sorunca radar aşağıya mı bakıyor diye normal dediler o yüzden ben de çok umursamadım. Radar kalibrasyon tutmuyor diye şüphelendim. Bu süre zarfında front assist de sağlıklı çalışmıyordu hatta hiç çalışmadı. Yorgunluk algılama gözüküyor ama hiç çalıştığını görmedim açıkcası.

@GodThread Ender Elektronik gibi bir firmanın bu hatayı yapması da ilginç gerçekten. Forumda yere göğe sığdırılamayan bir firma oysaki...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@onur10 olur böyle şeyler. Yoğunlar o yüzden aksayabiliyor fakat ben randevumu aldım her şeyin tam olmasını istiyorum.

Yine de yaptığı işçilikten memnunum :)   Sadece konum olarak çok fazla git gel yaptım bu da ekstreme hgs detaylarıma yansıycak :)

@GodThread hocam yorgunluk algılamanın çalışıp çalışmadığını medya ekranında araç menüsünde asistanlar seçeneğinin en altında yer alır. orda tik işareti olması lazım eğer yoksa siz bastığınızda da bu fonksiyon uygun değil diye mesaj verirse çalışmıyor demektir. başka türlü anlayamazsınız.

Maşallah çok güzel işler başarılmış.

Emeği geçen herkese de teşekkürler.

hayırlı olsun güzel günlerde kullanman dileğiyle..

Tez yazisi gibi olmuş masallah

Forumdaki ustadlarin her zaman ki gibi çözüm odaklı yardımları icin helal olsun

[mention]İlker34 [/mention] [mention]CemK [/mention] [mention]forjust1day [/mention]

Zorlu can sıkıcı süreç olmus ama mutlu sonlu bitmiş gule gule kullan [mention]GodThread [/mention]

IMG_4473.jpg

Geri
Üst Alt