Comfortline Upgrade :)

@GodThread Maşallah. Hayırlı olsun. Yazı uzun olmuş ama nokta virgüle kadar paylaşmışsınız.

Güzel günlerde kullanın inş.

Ek birşeyi merak ettim.

ACC yerine pACC yapsanız maliyet ne kadar artardı acaba?

@Terms navigasyon gerekli diye biliyorum mib 2.5 ekran ve ünite 10kagit en az bide kodlama felan hayalet gerekiyor muydu emindegilim birde camin değişmesi gerek diye biliyorum 

Hayırlı olsun. Badereli olmuş. İnsanız hepimiz hata yapabiliyoruz, önemli olan arkasında durmak. Ender'in de bunu yapmış olması güzel. Radar bozuk deyip sallayabilirdi. Sonuç olarak her şey güzel olmuş. Gateaway (AC kodlu)'lerin bazılarında sorun oluyorken bazılarında olmuyormuş, biraz kısmet herhalde. Uğraştıracak ya, o da olmamış sizde :)  

Retrofitlerinizi keyifle kullanmanız dileğimle. 

Evet Bi güncel Çekelim; Ender elektroniğe gittim bugün en son yaptığımız kalibrasyon dün sabah işe giderken uçmuştu enderde panoda kalibrasyon yapmaya gittim. Radar nasıl takıldı diye baya şaşırdılar tabi inceleyip baktılar neyse panoda yaptık kalibrasyonu yine karşıya geçmeden kalibrasyon uçtu radar problemli olabilir diye fiyat aldım biraz tuzlu fiyat söylediler şu anda araştırıp çözmeyi umuyoruz. Umarım en az hasarla atlatırız bu periyodu diyelim ve önümüze bakalım :)

Neredeyse 1 ay oldu Acc kalibrasyon sorunu çözdük gibi bu konuyu da yaptığım retrofitleri paylaşmak adına devam ettiricem inşallah. Sırada R line direksiyon kayar sinyal ve lane asist öncellikli malzemeleri temin etmeye başladım. Direksiyon ve sinyal için @HONEY sağol abim.

Acc kalibrasyon kaçırma süreci vardı 1.5 ay oldu ve bu süre zamanında çok yıprandım özellikle endere giderken başakşehir maltepe arası 4-5 defa gittim geldim trafik felan derken zaman ve maddi kaybım çok oldu. Fakat çözebildik çözümde ilker abinin elinden oldu. Bu arada @CemK abi de bu süre zarfında çok yardımcı oldu. Çok farklı çözüm yolları kombinasyonlar parametreler denedik. Farklı radar taktık onu cracklediler en sonunda sorunu çözebildik. Şu an memnunum açılar da gayet iyi. Bunun içinde hem tuna abiye hem ilker abiye emekleri için sağolsun. Kendileri yapmış olmamasına rağmen çok uğraştılar. Ayrıca medyaya gelmeyen sürüş modunu da gw değiştirdik fakat yine gelmedi, bu sefer media da problem olduğunu düşündük farklı ünite ile sürüş modları geldi eski gw de de geldi fakat orjinal olanı tercih ettim. 840B olan eski üniteyi risk alarak 840C ye güncelleyerek sürüş modu problemini çözdük. Ekran hızlandı tepkiler iyileşti güncellendikten sonra fark ettim normalde de hızlı idi fakat kullanınca daha seri olduğunu fark ettim. Bu işlem için @forjust1day Tuna abime ve @İlker34 abime teşekkür ederim. O sırada da geçici bir ünite takıp herhangi bir problem yaşamadan bir kaç gün kullandım. Sonuç olarak uzun uğraşlar sonucu bir çok arkadaşa da yardımcı olucağını düşünuyorum. Tekrardan emekleri için herkese teşekkür ederim. Bol retrofitli günler dilerim herkese.

@GodThread hocam araçlarımızın eklentileri benzer. güle güle kullanın çözülmesine sevindim kazasız belasız inşallah. ben de lane asist için parça almaya başlasam mı diye düşünüyorum.

Baştan sona okudum, okurken yoruldum  :)

Siz yine iyi sabretmişsiniz.

@İlker34 abi ve @forjust1dayTuna abinin de ellerine sağlık, herkese yardımları dokunuyor uzak yakın demeden...

@omurkadir Hocam kameramı ilker abim ayırdı, cam için kaskoyu yeniledim biraz zaman geçsin diyorum Hemen değiştirmeyelim dedi sigortacım hakkımızı biraz geçsin öyle yaparsın dedi. Kapaklar bagajda valla :)

@Kysr038 sağolun hocam yazıyı kısalttım zaten :) Enderde sabrım tükeniyordu tükendi gitmeyi bıraktım zaten malzemeler ben verdiğim için de doğal olarak çok bir şey diyemedim malesef :) Sonrası abiler muhabbet yemek sohbet hem keyifli hem de heyecanlı bir çözüm süreci oluştu. :)

Mutlu son tatlisini yiyemedik hala

Koskeroglu da guzel senin orada

Şöyle fistikli karisik:)

IMG_4472.jpg

Geri
Üst Alt