Çift U Led far kodlama sorunu yardım

ekim

Üye
İsim
Yunus
Herkese selamlar dostlar,

Yetkili servisteki usta BCM ile oynayıp kodlamayı resetlemiş  ve far kodlarım silindi. Sorunum Auto konumunda u LED’lerin hepsi yanmıyor yananlarda çok kısık 0 konumunda ise LED’ler 100 yanıyor 

alttaki kodlamayı yaptım ama sorun çözülmedi

yerli ve yabancı platformlarda araştırdım ancak çözüm bulamadım yardımlarınızı bekliyorum 

F36DEE00-DD37-4BF1-9878-9131C5BC07C4.jpeg

EB418887-4C58-4F0C-9E15-8BE07B8ADACB.jpeg

Kanallarin yedegini alip buraya atabilirmisiniz, tam olarak nasil yanmasini istediginizide yazarsaniz yardimci olayim.

@CemK Hocam 09 adpmap yedeğimi paylaşıyorum, amacım auto konumunda kısa farlar ile birlikte U ledlerinde yanması fotoğraflarda paylaştığım gibi biri yanmıyor diğerleride çok kısık.

https://we.tl/t-5Pb3fq71zL

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba, Map'i dosya şeklinde ekleseydin iyi olurdu. İn in bitmedi. cvs gibi.

@yavuzbattal hocam  forumda dosya upload yoktu baktım, wetransfer üzerinden paylaştım öneriniz için teşekkürler.

Selam, böyle dene bakalım olacak mı? Sonucu yazarsın burdan :)

Sarı işretliler opsiyonel,
Birincisi gündüz farlarının far anahtarı 0 konumuna getirildiğinde sönmesini sağlıyor.
İkincisi yanılmıyorsam teyp menusune gündüz farlarını kapatmak ayarını getiriyor.

image.png

@CemK hocam öncelikle çok teşekkürler :)  gönderdiklerinizin hepsini uyguladım 

bir kaç maddede farklılık vardı Almanca  yazmışsınız ben “parklicht rechts” olanı “parking light right” olarak seçtim

sonuç olarak auto konumunda sorun çözüldü hocam 0 konumunda kısık yanıyor kapatmama rağmen ve u’lardan biri yanmıyor aşağıdaki 0 konumundan örnek ekliyorum ayrıca sinyal verirken de aynı u Led sönük kalıyor

5FA5E606-1430-4EB0-A6F6-8AAF52DC3EC7.jpeg

DBEEDA0F-FF26-4D75-B1AC-46BEECA271A2.jpeg

Sinyal verirken sinyalin görünmesi amaçlı o tarafın tüm U'ları sönmeli, sizinkide ona göre ayarlıydı aslında, bende aynısını çalışacak şekle getirdim sadece, onu değiştirebiliriz.

U'ların ikisi birden tek kanal, yani biri yanıp diğeri yanmıyorsa maalesef U'larınızdan birinde sorun var demektir, kodlama ile olacak bişey değil yani bu. O içteki U'nun hiç yandığı durum var mı ?

0 Konumunda tamamen sönmesi lazım, kısık yaniyorsa başka bir sorun vardır. Uygun zamanda gelin beraber bakalım isterseniz, ama bence sorununuz kodlama değil, neredeyse aynı konfigürasyon benim arabamda çalışıyor şu anda :)

@CemK hocam şu sorunuza cevap olarak: O içteki U'nun hiç yandığı durum var mı ?
- Auto konumunda tüm U'lar yanıyor burayı çözdük hocam sayenizde  :)   ama 0 konumunda kod ile kapatmama ragmen üstteki ilk fotograftaki gibi üçü yanıyor biri yanmıyor, aynı şekilde sağ taraf sinyal verirken ışık şiddeti düşüyor ama sol taraftaki U'lardan biri yanmıyor. :)  

Hocam durum buysa biraz tuhaf davranıyor, normalde U Led'ler gündüz farı kanalına bağlı olması lazım, senin sadece o tek U normal gündüz farı kanalına bağlı gibi çalışıyor, sönüyor dediğin durumlar normalde olması gereken :)

Diğerleri hangi kanala bağlı vcds veya odis ile test başlatıp anlamak lazım.

@CemK Valla hocam bende anlamadım :)
ilk fırsatta VCDS ile test başlatayım o zaman işin içinden çıkamazsam uygun zamanda sizi rahatsız edeyim :)  çok teşekkürler desteğiniz için.

Hocam iki u nun kanali da aynidir. Birinin yanip digerinin yanmamasi normal degil. Ya beyinde ya da ledin kendisinde ariza olma ihtimali cok yüksek

not: orijinal u led icin yazdığım geçerli. Digerlerini bilmiyorum 

@ZaGani hocam far anahtarindan Auto konumunda hepsi yanıyor kodlamayla alakalı bu sorun öncesinde de zaten çalışıyordu  (evet replika far orijinal değil)

Benzer sorunla karşılaşan olursa diye bir güncelleme geçeyim konuya

ledlerin şiddeti 127 olarak ayarlandığında hepsi yanıyor ancak düşük değerlerde titreme ve kesilme yapıyordu en son bunu fark ettik

sonuç ise genelde J farlarda yaşanan beyin arızası benimde başıma gelmiş kartı değiştirince sorun çözüldü yarımcı olan herkese teşekkür ederim özellikle kodlar için @CemK hocam'a

Geri
Üst Alt