Bu Ürün Orjinal mi?

@golfcu91 O durumdan telefonda bahsetmezler hocam

Bujiye özel değil silecek değişiminde bile aynı uygulama var

Bakımda değişirseniz zubizu indirimine girer normalde değişirseniz fiyatı neyse onu talep ederler.

@forzaGilles araç mk5 evet de prosedür öyle mi oluyor bahsetmedi müşteri temsilcisi öyle olsa söylemesi gerekmez mi? gidip şansımızı deneyelim bakalım 
Dışarıya satışlarda zubizu indiriminden faydalamazsınız., sadece değişecek parçayı orada taktırırsanız işçilik ve yedek parçada indirim uygulanır.. 256 tl. buji için biraz fazla uygun gittiğinizde buji nin eco seri mi yoksa orjinal buji mi sorunuz.!

Haklısınız atölye onarım dökümanlarında gerekli torklar belirtilmiş oluyor ancak servisler o kadar lakayıt ki şüpheyle yaklaşıyorum ben de. Son yaptırdığım bakımda polen filtresini ters yönde takmışlar. Nerden bakmak aklıma geldiyse filtreye bakınca farkettim. Filtrenin yönüne bakmayan adam doğru torkla sıkabilir mi..
Bizi bu servislere düşüren sisteme sağlık hocam 🥲 Yapılan işlem gözüken bir işlem değil servis alanına girilmediği için maalesef ne yaptıklarından haberdar olamıyoruz kafa rahat olsun diye o kadar insan o paraya rağmen servise veriyor ama maalesef böyle durumlarla da karşılaşılıyor

@yer_ucagi_34 yani bu eleman bana bakım için gelirsem bu fiyat olur mu demek istedi üstü kapalı. Harici alıp kendim başka yerde taktirrsam başka fiyat mı verecek :) kafam karıştı bide eco su çıktı biz nasıl anlarız eco mu orjinal mi? 

En son 2018 aracımız bakımda iken, 2013 olanına antifriz istedim, alırken de belirtmiştim bu araç için değil başka aracımız için diye. "bakım faturasının içine ekleyelim indirimli olur" demişti servis danışmanı.

Araç bakımdayken yedek parça bölümüne girip ekstra parça antifriz vs almak istediğimizde (her servis yapıyor mu bunu bilmiyorum) indirim uyguluyorlar.

Yakın bir arkadaşınız bakıma gittiğinde ona rica edip eklettirmeyi deneyebilirsiniz. 

Ekli dosyayı görüntüle 39563

@forzaGilles peki hocam eco seri veya orjinal olduğunu biz nasıl anlarız hadi adam orjinal dedi eco taktı diyelim? 
Bujinin kutusunun üzerinde parça kodu yazar., parça kodu JZW ile başlıyorsa eco seridir., eco bujinin kutusunun üzerinde economy ibaresi olur..

sadece bujide de olmuyor pek çok parçanın eko serisi oluyor.,

VW Ekonomik Parçalar; Akü, Alternatör, Amortisör, Buji, Egzoz, Fren Balatası, Fren Diski, Cam Suyu, Polen Filtresi, Silecek gibi parça guruplarını kapsıyor

Eko seri buji örnek resim;

img_54.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
@golfcu91 Bakımı silecek için bir örnek olarak söylemiştim hocam

Buradaki asıl nokta şu; aracınız için serviste bi işlem kaydı açılırsa zubizu indirimi uygulanabilmekte.

Ama gidip parçayı alıp çıkarsanız fiyatı neyse o olur.

Silecekteki durum da orada hemen takabildikleri için yine kayıt açılmıyor sadece silecek değişimi için giderseniz

Servisteki bu mantık kayıt açılıp açılmamasına bağlı yani

• Beğen
Tepkiler: SCC
Bu eco serisi buji olayindan sonra bakim faturama baktim icime kurt düştü 😀.. neyseki eco serisi değilmiş 

Benim 04E ile basliyor servis kagidinda..Diğru ürün sanirım?

Değiseli 2 yil 20k gecmis uzerinden.. 

En güzel çözüm yetkili servisten istemek yada kodunu sorup ona göre marka modelde almak hocam

Geri
Üst Alt